- WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН -
УЛ. ИВАН ДЕНКОГЛУ № 7, СОФИЯ 1000 - ТЕЛЕФОН ЗА ПОРЪЧКА: 0899-15-18-15 - ОРЪЖИЕ - AIRSOFT - ЛОВ - ЛОВЕН ТУРИЗЪМ

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

40 S&W vs 357 SIG
Иди на страница Предишна  1, 2, 3

Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Боеприпаси
Предишната тема :: Следващата тема  

40S&W или 357 SIG
40SW
47%
 47%  [ 19 ]
357SIG
52%
 52%  [ 21 ]
Общо гласове : 40

Автор Съобщение
Jose
Гост

МнениеПуснато на: Нед 03 Юни, 2007 4:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

just_shooter написа:
С тежка задача си се нагърбил. Laughing ....
Иначе ако аз го правя бих си взел по-скоро Р229 защото тези калибри са за носене, а не толкова за стреляне. Е в един прекрасен момент може и 9 милиметрова цев да се вземе и ще имаш оръжие за всяка ситуация......размечтах се нещо..... Mr. Green

Според мен трябва да се носи и тренира с едно и също. Не е много удачно да тренираш с .22 и да разчиташ, че ще си адекватен с 40СВ.
Върнете се в началото
just_shooter
Мераклия
Мераклия

МнениеПуснато на: Нед 03 Юни, 2007 7:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Jose написа:
just_shooter написа:
С тежка задача си се нагърбил. Laughing ....
Иначе ако аз го правя бих си взел по-скоро Р229 защото тези калибри са за носене, а не толкова за стреляне. Е в един прекрасен момент може и 9 милиметрова цев да се вземе и ще имаш оръжие за всяка ситуация......размечтах се нещо..... Mr. Green

Според мен трябва да се носи и тренира с едно и също. Не е много удачно да тренираш с .22 и да разчиташ, че ще си адекватен с 40СВ.

Е да. Точно така е, но съгласи се, че е голям гъдел да имаш едно оръжие в три различни калибъра. Още повече, че .357Sig е един от най-мощните, а 9х19 един от най-евтините.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
diver
God of War
God of War

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед 03 Юни, 2007 7:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

just_shooter написа:
....Е да. Точно така е, но съгласи се, че е голям гъдел да имаш едно оръжие в три различни калибъра. ...

Абе нещо май пропуснах. Кое е тва оръжие дет стреля в 3 калибъра?
Мераклия
Мераклия

МнениеПуснато на: Нед 03 Юни, 2007 8:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

diver написа:
just_shooter написа:
....Е да. Точно така е, но съгласи се, че е голям гъдел да имаш едно оръжие в три различни калибъра. ...

Говорим за Зиг (по мое предложение Р229) с цеви в 40СВ, 357Зиг и 9х19
Върнете се в началото
diver
God of War
God of War

МнениеПуснато на: Нед 03 Юни, 2007 8:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

just_shooter написа:
diver написа:
just_shooter написа:

Говорим за Зиг (по мое предложение Р229) с цеви в 40СВ, 357Зиг и 9х19

хм, сигурен ли си че само цевите са различни?! Аз си мисля, че и затворният блок и пълнителине също и хоп, цената стана платинена.....а и не съм виждал някой да продава кит 3 в 1.....
Мераклия
Мераклия

МнениеПуснато на: Нед 03 Юни, 2007 9:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Затворният блок не е различен за 40СВ и 357 зиг. Когато 229-тката е в калибър 40СВ, за да я направиш 357зиг ти трябва цев и възвратна пружина. Цената верно е платинена за това писах, че се размечтах. А комплекти 3 в 1 не се предлагат, но макар и трудно за БГ по отделно можеш да си купиш още 2 цеви.
Върнете се в началото
diver
God of War
God of War

МнениеПуснато на: Нед 03 Юни, 2007 10:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

just_shooter написа:
Затворният блок не е различен за 40СВ и 357 зиг. Когато 229-тката е в калибър 40СВ, за да я направиш 357зиг ти трябва цев и възвратна пружина. Цената верно е платинена за това писах, че се размечтах. А комплекти 3 в 1 не се предлагат, но макар и трудно за БГ по отделно можеш да си купиш още 2 цеви.

Абе пич, как изхфъргач за 9пара ще става и за 40СВ?! Вервай ми че и блока и пълнителите са различни. То по тая логика, с друга цев ще става и за 10ауто....
Инак 357СИГ си е 9мм в гилза от 40св....та 357сиг и 40св да приемем че затворният блок ще работи, но как седи според теб въпроса за 9парата?!
Всезнаещ задник

МнениеПуснато на: Нед 03 Юни, 2007 11:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе има разни 9 пара цеви за P229 в .40S&W, обаче отзивите из нета, като ги чета така, са повече от отрицателни. Иначе странното е, че смяна на затворен блок и пълнител изглежда наистина не е 100% необходима, но пък, предполагам, е силно желателна за наистина безпроблемна работа.
Върнете се в началото
alexander80
Тежък случай
Тежък случай

МнениеПуснато на: Пон 04 Юни, 2007 8:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

BlaDeR написа:
Абе има разни 9 пара цеви за P229 в .40S&W, обаче отзивите из нета, като ги чета така, са повече от отрицателни. Иначе странното е, че смяна на затворен блок и пълнител изглежда наистина не е 100% необходима, но пък, предполагам, е силно желателна за наистина безпроблемна работа.

Ами и намене ми се струва че за да нямаш ядове трябва да сменяш затворният блоки, възвратната пружина цевта и пълнителите. Мале ми то много стана. Аз лично ще се огранича до 40 св и 357 зиг ако събера необходимият финансов ресурс. Ако ли не П-01 или ливорвер.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Боеприпаси Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети