- WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН -
УЛ. ИВАН ДЕНКОГЛУ № 7, СОФИЯ 1000 - ТЕЛЕФОН ЗА ПОРЪЧКА: 0899-15-18-15 - ОРЪЖИЕ - AIRSOFT - ЛОВ - ЛОВЕН ТУРИЗЪМ

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Соларен панел BCB England

Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Оцеляване/Туризъм
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
WWW.ORAGIE.COM
Администратор
Администратор

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет 29 Яну, 2009 1:03 am    Заглавие: Соларен панел BCB England Отговорете с цитат

Соларен панел BCB England

Панел зареждащ мобилни телефони директно от слънчевите лъчи.
Военен продук използващ се от армейските части в Европа. Категория Military Power. В комплект с накрайници за масовите модели телефони.

Продуктът: http://shop.oragie.com/product_info.php?cPath=96&products_id=1078

Филмче: http://www.youtube.com/watch?v=RSW0ID-jq7s&fmt=18
Тел.: 02/980-90-90, 0899-151815
Email: office@oragie.com, info@oragie.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
rapsio
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Съб 31 Яну, 2009 11:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Брей, че то това е супер. Едно такова и единствения проблем в "survial" ситуациите остава само обхвата Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pagoda
Старо куче
Старо куче

МнениеПуснато на: Съб 31 Яну, 2009 11:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Не ни требе 4-ти блок на АЕЦ Mr. Green
ivan_tupan
Загряващ
Загряващ

МнениеПуснато на: Чет 21 Май, 2009 10:42 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Е тая цена е брутална просто - 140... и колко лева Very Happy ... хубаво че е компактно ама цените на соларните панели варират около 10-15лв на 1W - а на телефон в никакъв случай не му трябва повече от максимум 2W.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
joy_boy
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Вто 26 Май, 2009 2:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ivan_tupan написа:
Е тая цена е брутална просто - 140... и колко лева Very Happy ... хубаво че е компактно ама цените на соларните панели варират около 10-15лв на 1W - а на телефон в никакъв случай не му трябва повече от максимум 2W.

и е така и не е така Smile
вярно че на някой сайт като дийл екстрийм може да си вземеш самия соларен панел за жълти стотинки... но от соларен панел, до зарядно устройство, с батерия която да се зарежда през светлата част и от която да черпиш вечер, във достатъчно здрав и изпитан корпус.. със следене нивото на заряд... абе човек може да си го направи, но и времето струва пари.. да не говорим, че трябва да има малко опит поне..
Върнете се в началото
GEGATA
Загряващ
Загряващ

Местожителство: Шумен/Бургас

МнениеПуснато на: Сря 27 Май, 2009 8:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Само да кажа, че ема едни лепенки, които "увеличават" обхвата... Да знаете за тях, че са ПЪЛНИ БОКЛУЦИ и за НИЩО не стават.

Борбата за оцеляване е война без край.
И войната, войната никога не се променя...
Върнете се в началото
joy_boy
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Пет 29 Май, 2009 7:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Гега, чак ми се прииска да напиша ироничен коментар, ама няма - преди малко изхвърлих една химикалка-камера, която току що бях получил от жълтите братя Smile
Върнете се в началото
GEGATA
Загряващ
Загряващ

МнениеПуснато на: Пет 29 Май, 2009 7:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Еми такъв е живота... междодругото си купих 10 калкулатора, и им взех слънчевите батериики, запоих ги 1 за друга всичките и отрязах накрайника на зарядното за стария ми телефон, и успя да го зареди за 20тина минути... но е лесно чуплива

Върнете се в началото
joy_boy
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Съб 30 Май, 2009 9:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

гега браво! подобни опити трябвада се насърчават.. пробвай да залепиш слънчевите батерии на някаква основа.. може примерно някоя пластмаса или нещо подобно, даже може да пробваш в кутийка от сиди, от ония постарите дето са по половин сантиметър, прозрачните..
а колко мангизи даде за калкулатори? може да погледнеш на dealextreme dot com има добър избор от соларни панели, не са скъпи.. а ако искаш да се задълбочиш в тая тема, като се прибера на моя комп ще ти пратя линк към един сайт с просто обяснени и лесни схемички за ограничаване на тока на заряд и регулиране на напрежението. то в това е удоволствието, да го направиш сам Smile
Върнете се в началото
GEGATA
Загряващ
Загряващ

МнениеПуснато на: Съб 30 Май, 2009 12:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

joy_boy написа:
гега браво! подобни опити трябвада се насърчават.. пробвай да залепиш слънчевите батерии на някаква основа.. може примерно някоя пластмаса или нещо подобно, даже може да пробваш в кутийка от сиди, от ония постарите дето са по половин сантиметър, прозрачните..
а колко мангизи даде за калкулатори? може да погледнеш на dealextreme dot com има добър избор от соларни панели, не са скъпи.. а ако искаш да се задълбочиш в тая тема, като се прибера на моя комп ще ти пратя линк към един сайт с просто обяснени и лесни схемички за ограничаване на тока на заряд и регулиране на напрежението. то в това е удоволствието, да го направиш сам Smile
Ами залепих ги на 1 кашон като за начало, само да видя дали въобще ще проработи... стана, но трябваше да ги пооправя, защото на 3-4 места даваше на късо...
За калкулаторите дадах 10 лева, но в мазата имах 4. dealextreme е добре, но имам само дебитна карта пък в брой не искат.Ще съм ти благодарен за схемичките... напоследък електрониката ми стана като 2ро хоби...
И да, прав си за удоволствието да го направиш сам.Още помня как си бях направил една лодка с дистанция от една стара количка и я карах 1 година в морето без да имам проблеми... (имаше, но незначителни, като скъсана жичка, калпаво запояване и прочие...). Просто при мисълта, че аз съм го създал, ме радваше много и удоволствието беше по-голямо отколкото количката с дистанцията. Лодката си свърши в морето като една вълна я обърна (по принцип нямаше проблеми с преобръщанията защото бях я направил от 2 тарелки една върху друга и с лекопласт залепени).И като се преобърна бог знай защо отказа 3тото двигателче и така си остана в морето... беше зима.То количката е ляво дясно и напред ... те ги бях турил в кишетата за завиване и едно двигателче в центъра дето движи лодката напред само... свързано с една батерия и върти там ...
Помня, че бях турил малки кабелчета 1 см големи и едната половина на двигателя оста а другата жичка с перката и така ги удължавах...

Върнете се в началото
joy_boy
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Съб 30 Май, 2009 4:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Гега, ето ти сайта http://www.reuk.co.uk/
като може да започнеш с това http://www.reuk.co.uk/Basic-4-AA-Solar-Battery-Charger-Plans.htm

разбира се, вс е на английски, ама вий младите нали го знаете Smile
Върнете се в началото
GEGATA
Загряващ
Загряващ

МнениеПуснато на: Съб 30 Май, 2009 10:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А... знайм ние... аз ся съм в "италианска" и тоз англииски въобще го забрайх от всякъде.
Мерси много за сайтовете. Smile
http://www.reuk.co.uk/PVC-Wind-Turbine-Blades.htm
Това ме заинтригува...
Админе, извинявай за "саботажа" който правим, ама си имам ръце на раменете Wink !

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Оцеляване/Туризъм Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети