- WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН -
УЛ. ИВАН ДЕНКОГЛУ № 7, СОФИЯ 1000 - ТЕЛЕФОН ЗА ПОРЪЧКА: 0899-15-18-15 - ОРЪЖИЕ - AIRSOFT - ЛОВ - ЛОВЕН ТУРИЗЪМ

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Тема за разрешителни КНО (взети и невзети)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5

Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Разрешителни
Предишната тема :: Следващата тема  

Дадоха ли ви разрешително?
Да
84%
 84%  [ 50 ]
Не
15%
 15%  [ 9 ]
Общо гласове : 59

Автор Съобщение
diver
God of War
God of War

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет 15 Май, 2009 5:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

hahaf написа:
Крайната фаза на осъзнаване е револвер, нали Very Happy

Револвери и пистолети....и колкото повече толкова повече...Онзи ден пак минах през трибуквената фирма да видим.... Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Вто 26 Май, 2009 12:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

diver написа:
patkan написа:
aspida написа:
А честито и пищовът ти е готин, макар и без пин! Да ти се налага да го ползваш само за спорт!

Благодаря! Нямам намерение да го разнасям много-много, особено сред хора(та и затова спя спокойно, нищо, че си няма пин Smile), взел съм го само за спорт... за други цели си има къде по-евтини, компактни и леки пистолетчета.

Преди 4-5 години и аз така разправях....

Да си кажа честно, от 2 седмици само го разнасям из оръжейните магазини да си търся кобур, май ще разнасям още... Варна не предлага кой знае колко голям избор. Лошото е, че вече свикнах да го нося(в чантичка)...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
adentt
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Чет 19 Ное, 2009 3:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Малко ще избягам от анкетната тема, ама гледам, че тук се обменя и информация по въпроса с разрешителните....

Накратко, пред мен стои болезнения въпрос с мотивацията/основанието, което може да бъде и единствената законна причина да ми откажат разрешително.

Реално аз това разрешително го искам по две причини.

Първо, от доста време стрелям на определените за целта места Very Happy и това занимание ми доставя удоволствие също както и боравенето/поддръжката на самото оръжие като инженерен продукт. Допадат ми тези неща и това си е няма какво да се лъжем. Не съм мислил за разрешително до сега само заради това обаче защото ми се виждаше голяма разправия.

Второ и доста по-неприятно, което ме мотивира да се занимавам с разправиите по разрешителното, от известно време насам в блока където живея зачестиха случайте на вандализъм по общите части. И така докато една вечер късно прибирайки се тихо и мирно с приятелката не заварих двама пийнали младежи, които очевидно се бяха черпили при някой комшия, да чупят асансьора. Завърза се сериозна разправия, която завърши с още по сериозен бой с пордръчни средства. Боя имаше потенциал да свърши много зле за мен ако не се бяха намерили достатъчно куражлии съседи да излезат да видят какъв е шума, което прогони лошите моментално. След това имаше линейки, полиции и всички екстри. Момчетата в районното си свършиха работата (честно казано огромна изненада за мен, не очаквах изобщо някой да работи по случая, промени ми се мнението за полицията много) и успяха да идентифицират единия от нападателите, когото аз разпознах по снимка. Вследствие на което цялата работа се изнесе към прокуратурата, която ще решава дали да повдига обвинения на база само свидетелски показания, тъй като други годни доказателства (отпечатъци, кръв и т.н.) не можаха да се съберат.

И така цялата работа стигна до българския съд а за скороста на събитията там всички знаем. След тази случка има около половин година затишие и напоследък пак започнаха вандалските прояви из блока. Съответно нови срещи от трети вид изобщо не са изключени. Аз повечето време се прибирам сам и късно вечер, а тези хора са на компании и след консумация. Също така, при предната ни среща ми направи впечатление че много рязко сменят настроенията от страх на агресия (което поражда едни съмнения че консумират не само алкохол), не ги мислят много нещата и което е най-лошото определено не знаят кога да спрат. В края на ситуацията аз бях паднал на земята в нокаут а те продължаваха да ме удрят кой с каквато дъска е хванал и ако излизането на съседите не ги беше изгонило на практика не виждам какво щеше да ги спре да ме убият.

И така това ме мотивира достатъчно да се захвана с разправиите по разрешително за КНО. Нямам желание а и възможност да сменям местожителството. Ако пак се сблъскам със същите хора ще се познаем взаимно със сигурност и не ми се вярва че ще отминат или ще избягат. Искам в такава ситуация да разполагам с ултимативно възпиращо средство с което буквално да мога да си защитя живота. Не ми се вярва че някой от тези хора ще си постави за цел да ме убие но съдейки по предния опит биха могли да го направят просто то глупост докато си избиват агресията. Удара с дъска по главата си е удар с дъска по главата и от това се умира или настъпват трайни увреждания колкото и банално че даже и смешно да е като действие.

И така въпроса е как да процедирам с мотивите пред КОС. Дали да изложа цялата история от по-горе още отначало? Те така или иначе ще я видят, най малкото е в тяхното районно. Или да напиша просто самоохрана и самоотбрана и да давам подробни мотиви ако започнат процедура по отказ? Един вид да не излезе че полицията не си вършат работата и за това се налага хората да се въоражават. А и да не се впускам в подробности и да почваме разправия имам ли реално нужда или не на тия основания.

Тук се обсъждаше възможността за дарение на районното. Ако някой ми даде повече подробности какъв е реда и как се правят нещата точно ще съм благодарен. Честно казано ако това помага бих го направил вижда ми се най-добре нещата да се решат още в КОС. Ако там се стигне до отказ и обжалвания в съда времето и усилията нарастват а шансовете намаляват.

И така, цялата работа се случва в София, а на мен 30-така ми чука на вратата..ако не първото то второто май ми повишава шансовете. Както и да е ще съм благодарен на всички които споделят идеи и информация по моя казус.
Върнете се в началото
adentt
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Пет 20 Ное, 2009 1:07 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Възможно е и така да стане но аз съм длъжен да опитам всичко преди да се откажа. Така че ще подам молба и ще обжалвам евентуални откази на всички възможни инстанции. В този ред на мисли ще съм благодарен на всеки който може да сподели информация свързана с процедурата и да даде обоснован отговор на моите въпроси от предния пост.
Върнете се в началото
zigi
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Пон 07 Дек, 2009 12:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Взех разрешително и аз!(чаках КОС само 27 дена-3-то РПУ София)
Върнете се в началото
zigi
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Пон 07 Дек, 2009 8:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Водя се управител на бензиностанция ,но на служебната бележка пише че имам нужда от оръжие за самоохрана.Като мотив-само че е нужно свързано със служебните ми задължения-по съвет на косаджията. Very Happy
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Разрешителни Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Страница 5 от 5

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети