- WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН -
УЛ. ИВАН ДЕНКОГЛУ № 7, СОФИЯ 1000 - ТЕЛЕФОН ЗА ПОРЪЧКА: 0899-15-18-15 - ОРЪЖИЕ - AIRSOFT - ЛОВ - ЛОВЕН ТУРИЗЪМ

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Оръжейни майстори
Иди на страница Предишна  1, 2, 3

Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Ремонт и грижа за оръжието
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
vor
Мераклия
Мераклия

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 12 Апр, 2006 11:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Valo написа:
rpg22 написа:
petrakito написа:
Какво оборудване ти трябва за да станеш оръжейник? имам превди инструменти, хитроумни машинки и т.н.?

Ето тука вече трябва да се намеси някой професионалист да ни просветли Laughing Иначе аз ползвам най вече отверка....

Ами, ще Ви светна......
На първо място - струг. Защото, ако на една пушка или пищов е счупена иглата - няма начин да направиш нова само с добро желание и пила...
На второ място - фреза. Само на такава машина могат да се правят "лястовичи опашки" за оптики и други детайли с по-сложна конфигурация.
П.П. З
абравих да спомена шмиргела - много полезна машинка.

абе хора тва да не е еи така сядаш и врутваш една игла ......искат се познания а шмирргел се ползва основно за заточване на инсрумент...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Valo
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Чет 13 Апр, 2006 5:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

vor написа:
Valo написа:
rpg22 написа:
petrakito написа:
Какво оборудване ти трябва за да станеш оръжейник? имам превди инструменти, хитроумни машинки и т.н.?

Ето тука вече трябва да се намеси някой професионалист да ни просветли Laughing Иначе аз ползвам най вече отверка....

Ами, ще Ви светна......
На първо място - струг. Защото, ако на една пушка или пищов е счупена иглата - няма начин да направиш нова само с добро желание и пила...
На второ място - фреза. Само на такава машина могат да се правят "лястовичи опашки" за оптики и други детайли с по-сложна конфигурация.
П.П. З
абравих да спомена шмиргела - много полезна машинка.

абе хора тва да не е еи така сядаш и врутваш една игла ......искат се познания а шмирргел се ползва основно за заточване на инсрумент...

За знанията - то се подразбира.
На шмиргела също се слагат и четки, кечета и други подобни приспособления за полиране на дърво, метал, рог, кокал и други.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
LivingInChaos
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Нед 28 Май, 2006 6:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мдааа най-лесното нещо е да бачкаш на струг и на фреза... Ама иначе и аз съм зарибен да изкарам такъв курс... То дали ще стана уръжейник, май не... ама пък поне някави полезни знания ще придобия... Не всеки може да стане качествен оръжейник, ако ще да изкара 100 курса!
usporedkata
Загряващ
Загряващ

МнениеПуснато на: Съб 15 Юли, 2006 9:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

прав си баи иване Smile
http://www.burrisoptics.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
xpyn-xpyn
Мераклия
Мераклия

Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Пон 07 Авг, 2006 4:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

та някой знае ли оръжейник във варна или те такова животно само в шопско има..... благодаря ви

НЯМА ПУШКА САМО ГЛЕДА ОТСТРАНИ И ЯДЕ БОЙ
Върнете се в началото
roni
Тежък случай
Тежък случай

МнениеПуснато на: Сря 11 Окт, 2006 9:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

това с оръжеийниците много е кът работата....
Върнете се в началото
zuzko_
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Пон 01 Яну, 2007 2:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ако някои се интересува за маистор в варна дали оражеиник или за приклади мога да ви дам телефони
Върнете се в началото
over
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Пет 22 Яну, 2010 5:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

здравейте колеги , нуждая се от майстор или колега разбиращ от въздушни пушки от Бургас.За почистване на един Хацан от фабричните смазка и стружки.Благодаря предварително.
Върнете се в началото
Беселин
Мераклия
Мераклия

Местожителство: Пирдоп

МнениеПуснато на: Сря 10 Фев, 2010 9:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Колега не си писал на правилното място.Има си тема на Бургаската група.Там питай колегите ще ти помогнат.Малко късно пиша и вече може да си се оправил, но нали все пак да помогна и аз с каквото мога.
Успех!!
Sasho
Новак
Новак

Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Нед 21 Мар, 2010 2:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

а сега дали оцелих мястото Question Question предварително се извинявам ако не съм...
та въпросът ми е следния:
утре и другиден мисля да посетя Търново (това прекрасно градче) интересуваме къде там мога да намеря стрелбище с добър маистор които да ми простреля ГЛОК-а (17-ка) но по възможност да не е като Плевенския дето вика "е сега ще го прострелям" хвана го подпря се на една масичка изстреля два патрона и вика "точен е.. няма кво да го правим" а всъщност проблема е че веднъж изпуснах пистолета и падна точно на мерника в последствие тои се размести съответно аз го понаместих но мисля че пак бие леко долу в дясно...
та ако може малко инфо ще съм много благодарен..
Върнете се в началото
ddd_dancho
Advanced
Advanced

Местожителство: На брега на Дунав

МнениеПуснато на: Нед 21 Мар, 2010 2:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Sasho написа:
а сега дали оцелих мястото Question Question предварително се извинявам ако не съм...
та въпросът ми е следния:
утре и другиден мисля да посетя Търново (това прекрасно градче) интересуваме къде там мога да намеря стрелбище с добър маистор които да ми простреля ГЛОК-а (17-ка) но по възможност да не е като Плевенския дето вика "е сега ще го прострелям" хвана го подпря се на една масичка изстреля два патрона и вика "точен е.. няма кво да го правим" а всъщност проблема е че веднъж изпуснах пистолета и падна точно на мерника в последствие тои се размести съответно аз го понаместих но мисля че пак бие леко долу в дясно...
та ако може малко инфо ще съм много благодарен..

Що не се разходиш до гр.Златарица, близо е до гр.Велико Търново, там ще намериш оръжейника, който ти трябва, казва се Георги Топалов.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Alien
Gun Freak
Gun Freak

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед 21 Мар, 2010 5:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

@Sasho: Няма как да ти се е разместила вертикалата - макар и пластмасов, мерника е достатъчно здрав за да издържи няколко удара без да се сплеска. Smile
По хоризонталата може да се размести. За това след прострелка е добре да се нанесе по някоя капка моментно лепило в ъглчетата за да държи. Моят фабрично имаше някакво средно положение в което заставаше сам след размърдване. Установих го след като го разместих с удар в касата на вратата.
За прострелването - можеш и сам. Подпрян, от маса, възглавничка и т.н. За да си сигурен - стрелба с лява и дясна ръка.
Върнете се в началото
Sasho
Новак
Новак

Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Пон 22 Мар, 2010 9:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

сега като се замисля алиен е прав че няма как да се разместил по вертикалата... беше се плъзнал настрани по релсата и то доста грозно стърчеше наместих го и сега е горе-долу добре... това с лепилото е добра идея... сега гледах къде се намира гр.Златарица и ако остане време ще взема да се метна до там ако не ще си стрелям така пък някои ден ще доида до София..
Върнете се в началото
exeperix
Мераклия
Мераклия

МнениеПуснато на: Нед 16 Май, 2010 8:49 pm    Заглавие: оръжейни майстори Отговорете с цитат

Е може да протърсите и г-н Иван Лечев - старото военно училище - стрелбището
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Ремонт и грижа за оръжието Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети