- WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН -
УЛ. ИВАН ДЕНКОГЛУ № 7, СОФИЯ 1000 - ТЕЛЕФОН ЗА ПОРЪЧКА: 0899-15-18-15 - ОРЪЖИЕ - AIRSOFT - ЛОВ - ЛОВЕН ТУРИЗЪМ

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Оптика EDENBERG 4x32
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Оптики
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Angelmr
Гост

МнениеПуснато на: Вто 08 Юли, 2008 8:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Off Topic
Искаш ли да ти призная до какъв извод стигнах още преди две години? Само абсолютните ламери стрелят като се целят през окуляра. Истинските снайперисти се целят през обектива. Mr. Green Само така може да си проличи кой е истински стрелец и кой само се прави. Всеки късоглед и със астигматизъм може да хване оптика с хубав образ и да уцели. Но истинското майсторство на великия стрелец си проличава тогава когато вземеш оптика през която едва виждаш. Laughing

ПС. kibo_tom не се сърди не се отнася до теб. Но случая беше толкова идеален че не можах да се сдържа да напиша нещо за което съм се шегувал от две години насам. Very Happy
Върнете се в началото
kibo_tom
Загряващ
Загряващ

Местожителство: Veliko Tarnovo

МнениеПуснато на: Пет 01 Авг, 2008 8:07 am    Заглавие: Отговорете с цитат

За мен истинския стрелец си остава този който без оптика и тунинг на пушката доказва по безспорен начин че е истински стрелец. Хората ако те чакат да си настроиш оптиката, пушката и тем подобни други екстри ще мине бая време, мишената няма да те чака /движеща/. Така че относно качествата на едни или други екстри, въпроса опира винаги до пари. Целта според мен е не да имаш най доброто от тези екстри, а да изградиш в себе си чувство на сигурност, дисциплина, прецизност и др. подобни качества.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Parabellum1914
Снайперист на свободна практика

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Пет 01 Авг, 2008 9:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

kibo_tom написа:
За мен истинския стрелец си остава този който без оптика и тунинг на пушката доказва по безспорен начин че е истински стрелец. Хората ако те чакат да си настроиш оптиката, пушката и тем подобни други екстри ще мине бая време, мишената няма да те чака /движеща/. Така че относно качествата на едни или други екстри, въпроса опира винаги до пари. Целта според мен е не да имаш най доброто от тези екстри, а да изградиш в себе си чувство на сигурност, дисциплина, прецизност и др. подобни качества.

Ти постави фундаментите на някакво ново стрелково изксутво! То ако беше така, както ти го разказваш, снайперистите щяха да се разкарват с по една прашка или сопа по бойното поле Mr. Green щото "който си го може- си го може" Mr. Green И нямаше да има смисъл от пушки, оптики и прибори за по няколко хиляди долара Twisted Evil Хайде да му дам на някой истински стрелец някоя китайска сопа с една оптичка от битака , дето ги пилее по мишената като градинска лейка и да го видя как ще си прояви майсторлъка?! Човек колкото и да е майстор, няма ли го добрия инструмент, майсторлъка му отива на кино!

Eddie is my name and the guns are my game!

No need to run- you'll only die tired !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger
kibo_tom
Загряващ
Загряващ

МнениеПуснато на: Пет 22 Авг, 2008 8:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

На тая сопичка като и сложиш оптика дали ще стане по точна. Аз не слагам ново начало, то си го има отдавна. Каква файда ако си кьорав и сакат но имаш най доброто оборудване, то ще си наравно с този който има същото оборудване. Целта е да постигнеш съвършенство с прости неща ( жителите на Китай, Индия, Япония, Америка и т.н.). Всеки може да уцели 10 с хубава оптика, я да видим дали всеки ще уцели без оптика и тем подобни тунинги.
Върнете се в началото
Parabellum1914

МнениеПуснато на: Пет 22 Авг, 2008 9:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Уважавам мнението ти, но пак се изкаваш неподготвен. Истината е, че на механични много по-лесно улучват точно неподготвените стрелци. Да целиш 10-ки с оптика не е толкова просто. Всеки, който си мисли, че като забоде една голяма и хубава оптика на пушката и я превръща в хипер-мега-ултра точен бластер- жестоко се заблуждава. Но има и друго- пушката също трябва да е добра, боеприпасите също- не става само с оптика. И пак ти повтарям- професионалните стрелци именно си напасват ( тунинговат ) оборудването според специфичните си изсиквания и цели, които си поставят. Затова има кастъм работилници за пушки и оптики и цифрите там са космически, но има защо.
Извода е- Не че не може да се стреля и с китайка за 30 лева, ама за мен специално няма удоволствие в това всеки изстрел да е "тука има-тука нема" Mr. Green Айде със здраве!

Върнете се в началото
kibo_tom
Загряващ
Загряващ

МнениеПуснато на: Пон 25 Авг, 2008 3:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Въпрос на разбиране и целите които искаш да постигнеш. Явно твоите са да станеш професионалист като този на твоя аватар или вече си постигнал. Струва ми се че вече сте готови да се влеете в редиците на наемните форми за обучение и практическа реализация на постигнатото от вас. Желая ви успех!
Върнете се в началото
Parabellum1914

МнениеПуснато на: Пон 25 Авг, 2008 4:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Този на моя аватар съм самия аз на срещата в Русе тази година Smile Колкото за професионалист- вече го правя само за развлечение и за да начеша крастата. Бих казал обаче , че съм перфекционист що се отнася за оръжието и стрелбата и това ми доставя огромно удоволствие. Не съжалявам за нито 1 похарчен лев за хобито, каквото и да ми е струвало това и ще продължавам да го правя, защото , както ще си позволя да цитирам един колега:"Влезе ли ти оловото в кръвта- отказване няма".
Бъди здрав и се забавлявай- това е важното. Другото са празни приказки.

Върнете се в началото
kibo_tom
Загряващ
Загряващ

МнениеПуснато на: Вто 26 Авг, 2008 8:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Бравос, така и предполагах, че си ти този на снимката. Затова и те смятам за човек отдал времето си за нещо което счита че ще е полезно за него и ще се забавлява. Всеки има разбиране по отношение на различни аспекти от своя живот и несъвпадението на размисли между някой хора не значи че някой от тях не разбира, а по този начин го разбира и както каза ти така иска да се забавлява. Много филофски стана, и ти бъди жив и здрав и се кефи на това което ти доставя удоволствие, другото е загуба на време от живота ти.
Върнете се в началото
grizzly19
Загряващ
Загряващ

Местожителство: RYSE CITY

МнениеПуснато на: Сря 25 Фев, 2009 7:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

може ли да споделите къде мога да си намеря такава оптика наи ефтино Embarassed
angelmr
Advanced
Advanced

МнениеПуснато на: Сря 25 Фев, 2009 8:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Един съвет, не ти трябва такава оптика. Почти всички такива оптики за които знам имат "рибешко око" а няки и хроматична аберация. Образа ппонякога е бил доста спорен. И понеже оптиката е опакована не можеш да си подбереш читава бройка. Иначе визуално изглежда добре. Но едно таско 4х32АО което е на същата цена е доста по-добро. Но не съм ги виждал тези оптики от доста време не знам дали още ги има по магазините.
Върнете се в началото
general buf
Мераклия
Мераклия

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет 01 Апр, 2010 1:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте.
Изчетох всички писания по тази тема и усетих пълно неразбиране на същността на оптичния мерник. Неговата задача е да облекчи прицелването, чрез оптично приближаване на целта. Използването на органично стъкло в приборите е неизбежно. Днес всички оптико - механични прибори /какъвто е и оптичния мерник/ използват органично стъкло при изработката на лещи, призми, скали, като обикновенно само челната леща на обектива и крайната на окуляра са от стъкло, защото са по-устойчиви на атмосферни влияния. Ако се зачетете в предишни разбори на тази тема, ще видите, че при въздушното оръжие отката е обратен и за това мерника се изхлузва на зад. Оптичното стъкло има по-голямо тегло и съответно му действат по-големи инерционни сили. От там и проблемите с лещите, които се изместват. Този клас мерници е хубаво да са по-леки. Не можете да очаквате от една оптична система до 150 лева да е изчестена от дисторсия, сферична и хроматична аберация. /"Рибешко око" е понатие, което в оптиката има значение, доста различно от това за което го използвате./
Дори скъпите мерници имат слаба хроматична аберация в периферията на изображението. С две думи: Еденберга е мерник подходящ за пружинна пушка средна ръка. За тези пари е много добър. Е има и по-добри, но за всичко се плаща. Настройвате го на дистанцията на която си стреляте и си доставяйте удоволствие. Това с "милдот скалите" /разграфените в хилядни скали/ ви идва малко в повече, но е полезно. Нека някой ми обясни, как определя с тази скала разстоянието до целта, или големината и, за да коригира попаденията си. Някой може да иска да си купи мерник на Leica с вграден далекомер, щом има пари. Пада му се и да плаща данък "лукс". Мерникът не прави стрелеца. Помага му .
Ratep
Gun Freak
Gun Freak

МнениеПуснато на: Чет 12 Авг, 2010 9:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Тези оптики мотат ли да се отварят за ремонт?
Например ако движението по едната ос блокира.
Върнете се в началото
Юлисис Грант
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Съб 06 Дек, 2014 4:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Колеги, получих въпросната оптика, сега ми предстои да я монтирам.
Трябва ли да затягам докрай скобите които захващат оптиката или да оставя една врътка по-хлабаво?
Чух, че някои превързват с изолирбант местата на оптиката за захващане, нужно ли е да правя това ?
Svetlix
Загряващ
Загряващ

МнениеПуснато на: Съб 06 Дек, 2014 5:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако не искаш да ти се надраскат местата където оптиката влиза в скобите не слагай. По принцип на скобите за монтаж трябва да има такива меки праченца залепени. Успех с монтажа и много точни изстрели.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Оптики Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Страница 4 от 4

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети