- WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН -
УЛ. ИВАН ДЕНКОГЛУ № 7, СОФИЯ 1000 - ТЕЛЕФОН ЗА ПОРЪЧКА: 0899-15-18-15 - ОРЪЖИЕ - AIRSOFT - ЛОВ - ЛОВЕН ТУРИЗЪМ

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Моля за съвет Hatsan MOD 135 или MOD 125
Иди на страница Предишна  1, 2, 3

Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Общ раздел пневматично оръжие
Предишната тема :: Следващата тема  

Hatsan MOD 135 или MOD 125
Hatsan MOD 125
33%
 33%  [ 9 ]
Hatsan MOD 135
66%
 66%  [ 18 ]
Общо гласове : 27

Автор Съобщение
dchavo
Загряващ
Загряващ

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет 21 Юни, 2007 3:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Реших да закупя 135.
Колебанието ми бе 5.5 или 6.35. Освен в Сотис на другите места няма голм избор (поне за София)- не че ги хваля при тях цените са с 10лв отгоре, но пазарна икономика.
Та на въпроса:
Разглегдайки 5.5 каналите на цевта, на повечето 4 от 5 бяха много плоски, в някои си личеше и запълване на каналите (може би фабрично) което не се отстрани след протривка с четка. За разлика от тях в 6.35 нещата не стояха така каналите са по-дълбоки и почти всички бяха чисти.
Разглегдайки ги външно почти винаги имаше разлика при затворено положение на цевта от ляво равно от дясно стърчи 1-2мм. При моделите с мерник, тази част остава под него и не се забелязва. При моделите със мерник, много често мушката е наклонена (завъртян в повечето случаи наляво)
Не съм се задълбочавал в модела с оптика, но модела 135XRD, който е със заглушител (псевдо) ми допадна повече. Така наречения заглушител игаре повече роля на надулник и не толко ефективен заглушител. Разбира се при желание може да се доработи и да стане по-ефективен.

Мой съвет (не професионален) трябва доста да се избира - съосие, външен вид, цев и н.т. и да се надява човек че е уцелил добро.

Аз лично избрах в 6.35 модела XRD.

В неделя ще мога да дам още инфо след прострелка.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
357M
Новак
Новак

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет 21 Юни, 2007 8:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Наздраве! За добрия избор : )
И аз бях тръгнал да взимам 135 XRD в 5.5 , ама като им погледнах в цевите и се отказах. Съвсем спонтанно взех 135 XRD в 6.35 , но пушката си стреля точно и пробива страшно. Като зареждам Diabolo Baracuda 6.35 все едно слагам куршум в цевта : ) Жалко, че нямам хронограф да замеря скоростта.
Предлагам да пишем в темата за 135.
Върнете се в началото
andro_e
Гърмян заек
Гърмян заек

Местожителство: тутракан

МнениеПуснато на: Чет 21 Юни, 2007 9:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

От прочетеното до тук,Хатсан 135 само в 6 .35 . Sad
BAM 50 5.5 Leapers Scp394AOMDLTS с помпа и бутилка и две здрави ръце
has killed once-you will kill al so hundred
Върнете се в началото
FreeMan1
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Пет 22 Юни, 2007 12:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз на там съм се насочил, но вече от доста места все чувам 5.5...

Още нещо искам ама не знам как ще стане - това със заглушителя да го взема с оптиката а не с бързомера Laughing - макар че не се знае тази колко ще издържи на дзверо.
Върнете се в началото
FreeMan1
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Пет 22 Юни, 2007 12:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе само 375М ли си е взел 6.35?
Навсякъде виждам че е доволен човека, но това единствения закупен на 6.35 ли е?
Пишете хора - споделете.

375М с какво си стрелял преди - имаш ли база за сравнение с какво и колко?
Върнете се в началото
357M
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Пет 22 Юни, 2007 2:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ironman1 написа:
375М с какво си стрелял преди - имаш ли база за сравнение с какво и колко?

Стрелял съм с Meteor 125 5.5mm , която беше доста точна на 50 метра. 135 XRD макар и в 6.35 стреля също толкова точно, но прави къде по големи дупки. Причината сигурно е в по късата цев - 31 сантиметра и по-големия обем на цилиндъра на 135XRD. Те вероятно компенсират разликата в тежестта на чашките - 5.5 - 1.37 грама, 6.35 - 2.01 грама.
Върнете се в началото
dchavo
Загряващ
Загряващ

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед 24 Юни, 2007 9:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Днес прострелях 135 6.35 XRD. Явно не съм уцелил качеството. Групата на 10м бе повече от 20см. Отначали помислих че е оптикара.
Монтирах ТАСКО 6х40 Профон чисто нова донесена от Китай. Разликата между ТАСКО от Б-я и Китай е че кръста е гравиран върху стъкло а тукашните са с кръст от нишки.
Отката е доста силен, бих казал по-силен от Б21. Аз лично се надявах но по-малък заради по-голямият калибър. Явно съм сбъркал.
Моля АДМИН дай консултация дали граша??

След 30 мин. опити реших да отвия заглушителя. Открих малки стрижки от олово. Оказа се че края на цевта няма дулна фаска. Имашше и мустаци. Общо взето не довършена работа.

АДМИН или колеги дайте съвет - трябва ли да правя дулна фаска на цевта??

Звука без заглушите е занчитено по=силен напред но не толкова монго от към стрелящия.

Напавих лека фаска на предната капачка на загушитела от вътре където съчмите бяха закачали. Нещата се подобриха малко.

Не можах да проверя групата след направената интервенция.

Когато имам въможност до следващата неделя ще дам още инфо.

Моля АДИМИ и други колеги дайте съвети - за дулна фаска, за фаска но заглушителя надулник отвътер и оъвън?

Б;агодаря предварително.

За самата пушка - заребдането е доста труно - не я препоръчвам за под 75-80 кг освен упорито трениращи. Приклада е масивен и удобен.
Както каза колега " бесрамно мощна" Липсата на "РОКЕТ" в 6.35 не ми позволи да проверя пробивното действие.

На място където бях стрелял с Б21 с ГАМО ПРОХЬНТЪР в 5.5 сега с 6.35 с ГАМО ПРОХЪНТЪР дупките бяха с 4мм по-дъбоки.
Б21 бяха наравно с повърхността, докато 6.35 бяха около 4 мм дъбоки.

За сега това е от мен. Мощна пушка но иска ТУНУИНГ поне мойта.

Приема всчкакви съвети и помощ
Върнете се в началото
titanium
Непоправим
Непоправим

Местожителство: до пушките

МнениеПуснато на: Пон 25 Юни, 2007 3:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

357M написа:
Наздраве! За добрия избор : )
Върнете се в началото
stratocaster
Загряващ
Загряващ

Местожителство: Поморие

МнениеПуснато на: Пон 25 Юни, 2007 10:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

dchavo написа:
Днес прострелях 135 6.35 XRD. Явно не съм уцелил качеството. Групата на 10м бе повече от 20см. Отначали помислих че е оптикара.
Монтирах ТАСКО 6х40 Профон чисто нова донесена от Китай. Разликата между ТАСКО от Б-я и Китай е че кръста е гравиран върху стъкло а тукашните са с кръст от нишки.
Отката е доста силен, бих казал по-силен от Б21. Аз лично се надявах но по-малък заради по-голямият калибър. Явно съм сбъркал.
Моля АДМИН дай консултация дали граша??

След 30 мин. опити реших да отвия заглушителя. Открих малки стрижки от олово. Оказа се че края на цевта няма дулна фаска. Имашше и мустаци. Общо взето не довършена работа.

АДМИН или колеги дайте съвет - трябва ли да правя дулна фаска на цевта??

Звука без заглушите е занчитено по=силен напред но не толкова монго от към стрелящия.

Напавих лека фаска на предната капачка на загушитела от вътре където съчмите бяха закачали. Нещата се подобриха малко.

Не можах да проверя групата след направената интервенция.

Когато имам въможност до следващата неделя ще дам още инфо.

Моля АДИМИ и други колеги дайте съвети - за дулна фаска, за фаска но заглушителя надулник отвътер и оъвън?

Б;агодаря предварително.

За самата пушка - заребдането е доста труно - не я препоръчвам за под 75-80 кг освен упорито трениращи. Приклада е масивен и удобен.
Както каза колега " бесрамно мощна" Липсата на "РОКЕТ" в 6.35 не ми позволи да проверя пробивното действие.

На място където бях стрелял с Б21 с ГАМО ПРОХЬНТЪР в 5.5 сега с 6.35 с ГАМО ПРОХЪНТЪР дупките бяха с 4мм по-дъбоки.
Б21 бяха наравно с повърхността, докато 6.35 бяха около 4 мм дъбоки.

За сега това е от мен. Мощна пушка но иска ТУНУИНГ поне мойта.

Приема всчкакви съвети и помощ

невъзможно е да прави такава група на 10 метра. орпави оптиката - отвори я и фиксирай всички резби. давам ти гаранция че ще ги вкарва дупка в дупка. за да си най-сигурен стреляй от стенд - стегни някъде пушката и така най-точно ще провериш дали цевта е калпава или оптиката
Blow Mod. 38 Magnum
Nornico B3-1

"Если долго смотреть на луну, можно стать идиотом" - Ген.Иволгин, Михалыч
Върнете се в началото
Angelmr
Гост

МнениеПуснато на: Пон 25 Юни, 2007 2:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не разбрахте ли най-накрая че пружинна пневматика НЕ СЕ СТЯГА!!! При напреженията, които се получават при истрел най-много да я счупиш.
Върнете се в началото
357M
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Пон 25 Юни, 2007 6:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

dchavo написа:
Днес прострелях 135 6.35 XRD. Явно не съм уцелил качеството. Групата на 10м бе повече от 20см.

С бързомереца ли е такава групата?!!! Като подпра XRD-то на 10 метра с бързомереца групата ми е 7mm : ) Отвий надулника, може да закачат чашките в изходния отвор. И пробвай с Diabolo Baracuda това са чашките за 135.
Върнете се в началото
optimeon
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Вто 13 Мар, 2018 1:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

в крайна сметка какво реши
Управление на финанси,метални стелажи,подарък за нея,застраховка професионална отговорност
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Общ раздел пневматично оръжие Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети