- WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН -
УЛ. ИВАН ДЕНКОГЛУ № 7, СОФИЯ 1000 - ТЕЛЕФОН ЗА ПОРЪЧКА: 0899-15-18-15 - ОРЪЖИЕ - AIRSOFT - ЛОВ - ЛОВЕН ТУРИЗЪМ

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Еми..въпросче за "колекционерско" разрешитено за К

Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Разрешителни
Предишната тема :: Следващата тема  

Има ли някой "въпросното" разрешително
Да
10%
 10%  [ 2 ]
Не
65%
 65%  [ 13 ]
Без отговор
25%
 25%  [ 5 ]
Общо гласове : 20

Автор Съобщение
Dragunov
Leader of the SPAM army

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 05 Юли, 2006 7:09 pm    Заглавие: Еми..въпросче за "колекционерско" разрешитено за К Отговорете с цитат

Тъй като прегледах (прочетох) старите теми и така и не видях отговор на моя въпрос ще питам директно...може би още ми е рано ,ама поне от сега да знам... Mr. Green
Попрочетох малко за издаването на разрешителни за КНО..та видях ,че може да се изкара и колекционерско....Та въпроса ми е:
1)Например ,като стана на 18 ,и тръгна да си вадя разрешително ,по-лесно ли ще ми е да си изкарам с колекционерска цел ,отколкото за пренасяне и съхранение....(защото разбрах ,че на 18 си е невъзможно да ти дадат)
2)Ако ДА ,какво точно е то (какво имаш право да правиш и какво НЕ....всмисъл имаш ли право например да отидеш с него на стрелбището) и също така "истинско" КНО ли е или е обезопасено по някакъв начин
3)Тъй като едва ли ще ИСКАМ да го разнасям ,не е ли по-удобно наистина да си го взема с колекционерска цел...вярно ,че е малко по-скъпо ,ама може и по-лесно да се окаже ,защото вероятно няма да имам право да го разнасям и по-този начин хипотетично няма да мога да навредя на никого....
4)Имам ли право да стрелям с него на позволено за това място...на стрелбище например....

Та това е ...после може и още въпроси да изникнат...
ПП:Отдавна се каня да попитам...четох назад за да не ме нахокате ,но не видях отговор на въпроса си....дано не се сърдите....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
DDD
Gun Freak
Gun Freak

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря 05 Юли, 2006 8:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Колекционерското оръжие трябва да бъде обезопасено, т.е. да не може да стреля. За какво ти е тогава?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
ak101
Advanced
Advanced

Местожителство: +359/02

МнениеПуснато на: Сря 05 Юли, 2006 8:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Колекционерското оръжие се "обезопасява" чрез разпробиване на цевта и заварка на затвора.След това можеш само да го закачиш на стената
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
diver
God of War
God of War

МнениеПуснато на: Сря 05 Юли, 2006 9:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ak101 написа:
Колекционерското оръжие се "обезопасява" чрез разпробиване на цевта и заварка на затвора.След това можеш само да го закачиш на стената
Хм, изобщо не съм сигурен в горното твърдение. Я някой по отворен да каже не требе ли да седи в каса? Иначе за колекционерско се иска и СОТ май......
Гърмян заек
Гърмян заек

Местожителство: Шумен

МнениеПуснато на: Сря 05 Юли, 2006 11:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

airgun като захапа темата , че да продилжиш още малко.... Laughing
Как стой въпроса със старите пушкала ?
Пример : Пушка от руско - турската война . Призведена (или модела е)
през далечната 1865 г.
Ще трябва ли да се обезопасява затапва и т.н.
каси за съхранение , СОТ и други подробности.
FEINWERKBAU Mod.65
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
krras
Гърмян заек
Гърмян заек

Местожителство: Шумен

МнениеПуснато на: Чет 06 Юли, 2006 11:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Как тълкуваш следния параграф 8 от ЗВВООБ
§ 8. (Изм. – ДВ, бр. 99 от 2002 г.) Разпоредбите на този закон не се отнасят за огнестрелни оръжия, произведени или чиито модели са разработени преди 1 януари 1870 г., ако в тях не могат да бъдат заредени боеприпаси за забранени оръжия или ........
FEINWERKBAU Mod.65
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Dragunov
Leader of the SPAM army

МнениеПуснато на: Съб 08 Юли, 2006 8:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси за отговорите...@airgun....аз това го прочетох ,но си помислих съвсем друго... Wink
Жалко....Благодаря ви за отговорите пак...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
optimeon
Гост

МнениеПуснато на: Пет 16 Мар, 2018 11:12 am    Заглавие: Отговорете с цитат

A защо ни трябва въпросното разрешително
детски обувки,Reading Assistant,хиперактивност,решетъчни скари

Последната промяна е направена от optimeon на Нед 01 Апр, 2018 4:14 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
moon21
Гост

МнениеПуснато на: Пет 16 Мар, 2018 11:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз бих искал да знам... Neutral
недвижими имоти,онлайн търгове,курсове по английски,неврология
Върнете се в началото
optimeon
Гост

МнениеПуснато на: Нед 24 Юни, 2018 11:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Някой инф?
италиански вина в българия,website development company,указателни табели,хотели созопол
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Разрешителни Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети