- WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН -
УЛ. ИВАН ДЕНКОГЛУ № 7, СОФИЯ 1000 - ТЕЛЕФОН ЗА ПОРЪЧКА: 0899-15-18-15 - ОРЪЖИЕ - AIRSOFT - ЛОВ - ЛОВЕН ТУРИЗЪМ

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Тема за оффтопик
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 18, 19, 20  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Хладно оръжие
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
BizZaR
Загряващ
Загряващ

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет 26 Юни, 2008 10:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Браво,че харесваш рок и метал.За тези два стила нишо лошо не бих могъл да кажа никога ако говорим общо.Изказването ми беше за точно определен вид метал,но в крайна сметка може да се окаже,че групите,които ти харесваш,а аз не се броят на пръстите на ръката и става по скоро въпрос кой какво разбира като Heavy Metal и какво за Hard Rock.
Мераклия
Мераклия

Местожителство: Gran Canaria

МнениеПуснато на: Пет 27 Юни, 2008 12:09 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Metalnoto ostrie написа:
4. Никога няма да направя компромис и да прослушам друг стил

Няма да направиш компромис с какво Rolling Eyes С музикалната си култура,с ушите си или с мнението на приятелите ти.80 % от музиката която слушам е рок но тва не ми пречи да слушам джаз в повечето му варианти,фламенко,някой класици и какво ли още не с часове.Смятам че човек трябва да има отворено съзнание за нещата и да не робува на принципи които единствено биха го ограничили.Колкото и травиално да звучи живота е твърде кратък за да си слагам сам спирачки.Металисти,демократи,пацифисти,фашисти,вегетарианци природозащитници и всички останали изгубили 50 % от жовота си за болни каузи - единственото което изпитвам към тях е съжаление.

О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
kazAK.47
Мераклия
Мераклия

МнениеПуснато на: Пет 27 Юни, 2008 1:23 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Бих ви препоръчал едно филмче - Metal A Headbangers Journey 2005 - много интересен и поучителен документален филм за метъла. Линкове няма да дам за да не ми делнат поста някои строги чичковци Mr. Green но филма го има по надявам се всекиму известните сайтове гонени от ГДБОП Twisted Evil
Не съм забелязал да има някаква закономерност оръжия-металисти ... може би като изключим фолк и пауър метъла.
Аз примерно слушам абсолютно всякаква музика (без чалга, но под въздействието на много алкохол се е случвало Embarassed Mr. Green ) но предимно рок.
Аз мисля, че трудно може да се каже дали еди-койси стил или група или песен е лоша или добра. Според мен човек, ако намира смисъл във тази музика, която му харесва значи е хубава. Човек свързва текстовете или звученето с определени неща, било то ценности или спомени или друго... те остават завинаги(ето последния пример на който попаднах - coldcut-timber- ако не гледате клипа няма смисъл, нарочно посочих нещо различно от рок/метъл). А това дали просто една музика ти звучи добре в момента не е от голямо значение, просто ще омръзне ще искаш нещо по- различно и така се изменя вкуса. ИМХО. От къде тръгнахме до къде стигнахме Laughing

Метален честито острие Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Metalnoto ostrie
Гост

МнениеПуснато на: Пет 27 Юни, 2008 8:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Разделих последните мнения, за да не спамиме темата за Бък.

Та докъде бяхме стигнали със споровете? Very Happy

Значи терминът "хеви метъл" идва от песента на Steppenwolf - Born to be wild и с него се определят по-твърдите за 70-те години групи. Естествено е, че вече те не са екстремни, но за времето си са били, но това в никакъв случай не омаловажава влиянието и творчеството им. Стотици са групите повлияни от Black Sabbath, Judas Priest и Iron Maiden. Нормално е да се слушат от по-възрастни чичковци, а също сега и от пъпчиви тинейджъри.

Приноса на тези и ред други групи за стила като цяло и за последващите го разновидности е огромен, за разлика от бездушните и скучни нови сиатълски групички или рап-метъл бози, в които просто няма живот.

Да аз ходя с фланелки на Iron Maiden и на много други групи и кожени дрехи и не се срамувам от това, напротив гордея се. А и не мисля, че облеклото е толкова от значение, колкото да запазиш любовта си към този вид музика, която е и начин на живот, и начин на мислене.

Всеки има право да слуша това, което му харесва разбира се, но не мога да приема твърдение, че щом сушаш метъл си пълен сдуханяк, простак и т.н. Това най-ме издразни. Кой си ти Биззар, че да определяш кой е сдуханяк и кой не е? Слушай си джаза или квото там щеш и това е.

Дробе, аз го казах пределно ясно - Никога няма да прослушам друга музика, не задруго, просто обожавам тази и съм направил своя избор. Друго не ме интересува. В този живот трябва да знаеш какво точно искаш, а не да се луташ напред назад, просто защото така е модерно. Не уважавам хората, които не знаят какво искат и се променят, само защото така е модерно, или че някой си казал еди кво си.

Светът на рока е необятен, стиловете и подстиловете не могат да се изброят в една цяла страница. Тази музика ме удовлетворява. Да, отстрани сигурно изглежда ограничаващо, но ти като си толкова широко скроен си слушай ако искаш и чалга. Защото според проучване в България само 2% са хората слушащи различно от чалга. Така че сме като удавници каращи се за сламка в океана на простотията!
Върнете се в началото
bully
Тежък случай
Тежък случай

Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Пет 27 Юни, 2008 10:20 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Музиката, която ми доставя огромно удоволствие е тази- голяма част от парчетата на Елвис Пресли, Том Джоунс, Енгелбърт Хъмпърдинг, рок енд рол от 60-те, класическа музика - Шопен, Сарасате особенно "Цигански напеви",Вивалди, Шуман и др. да не ги изброявам.Италианска естрадна музика в най-добрите и проявления Адриано Челентано, Тото Кутуньо и т.н., българска стара естрада Емил Димитров, Йорданка Христова и Паша Христова особено и др. изпълнители.Куин, Скорпиънс,нещо за други в момента не се сещам, макар че има.Не на последно място български фолклорни родопски песни, но не и ТУРБО ФОЛК в нито едно от проявленията му.Има майтапчийски песни на Р. Мъйнов като "Катеричка рунтавелка" и "Дрът козел млада върба лющеще" на които съм се смял от сърце, но не ги приемам на сериозно разбира се.
Сигурно и мен някой ще ме обяви за еди какъв си, но това си е лично негов проблем и мен не ме засяга.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
droba
Мераклия
Мераклия

МнениеПуснато на: Пет 27 Юни, 2008 11:09 am    Заглавие: Отговорете с цитат

При мен музиката е доста по важна от ножовете и надхвърля в пъти ножарският ми бюджет Very Happy Много мои познати "маниаци" на тема музика до ден днешен слушат музиката без която не могат да живеят на пищялки за по 10лв и на мп3 формати на които и бабами би си запушила ушите.Ще се радвам ако споделите кой на какво слуша и на какви носители.

О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ZombaiO
Гост

МнениеПуснато на: Пет 27 Юни, 2008 11:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

MP3 на колонките на компютъра или на ДВД-то Mr. Green
Върнете се в началото
Metalnoto ostrie
Гост

МнениеПуснато на: Пет 27 Юни, 2008 11:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз лично съм фен на системите Панасоник/Техникс (имах преди години уредба Сони и се разочаровах - дървен звук, замърсяваше се много лесно, прескачаха дисковете, допълнителни шумове, но не от дисковете, а май от намесата няколко пъти на техниците от сервиза на Сони - подозирам, че най-вероятно са сменили оптиката с менте и т.н.).
Иначе имам всякакви дискове - от тези първите пиратски, оригинални, като цяло напоследък сам си ги правя или от мп 3 с битрейт 320 (не по нисък), или от флак и ейп. Иначе залагам на дискове Сони, Максел, Вербатим и ТДК. Специално от флак и ейп си стават 1:1 с оригиналните.
Върнете се в началото
BizZaR
Загряващ
Загряващ

МнениеПуснато на: Пет 27 Юни, 2008 11:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Metalnoto ostrie написа:
за разлика от бездушните и скучни нови сиатълски групички или рап-метъл бози, в които просто няма живот.

Мухахаха,добре е че сам си вярваш на тия глупости и си оставаш "Безкомпромисен".

Хора като мен и Дроба,които правят "компромиси" се наслаждават на много повече стилове и грипи правеща качествена музика.И аз като тийнейджър съм изпадал в крайности от типа само тежък метъл,другото е за простите мадами,но сега като се сещам за тези времена гледам с лека надсмешка.Нормално е всеки да мине през такъв сляп етап в живота си на тези години,но сега съм радостен,че съм преоткрил толкова много качествена музика,на която преди не съм обръщал много внимание.Без това да ми пречи понякога пак да си слушам любимите ми тежки групи от едно време.Обичам рока и винаги ще го слушам във разновидностите му от Eric Clapton до разни Grind Core банди.От цялото рокаджийство ме дразнят само дебелите чичковци и пъпчиви тийнове,които си знаят само Heavy Metal и до там.Естествено не става дума да слушаш нови и нови стилове само защото е модерно и съм голям противник на следването на модни тенденции за каквото и да било.На когото отвътре на човек му идва да се развива и да турси нещо ново и му харесва да го слуша тогава нека го прави,може и интелектуалното развитие да има пръст в цялата работа.
Загряващ
Загряващ

МнениеПуснато на: Пет 27 Юни, 2008 11:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ZombaiO написа:

Ееее Зомбайо излагаш се.Мани ги тия Ем Пе Тройки минавай на
Гост

МнениеПуснато на: Пет 27 Юни, 2008 11:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Трябва да го видя този flak формат.
Върнете се в началото
pagoda
Старо куче
Старо куче

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет 27 Юни, 2008 11:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

droba написа:
При мен музиката е доста по важна от ножовете и надхвърля в пъти ножарският ми бюджет Very Happy ...

УУУУУУУУУ!!!

Laughing
droba
Мераклия
Мераклия

МнениеПуснато на: Пет 27 Юни, 2008 11:40 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ZombaiO написа:

Взимайки в предвид че бюджета ти все още се определя от други хора ти е простено Very Happy Flac i DTS за мен е най-удачният вариант при сегашните цени на оригиналните аудио сд-та.

Последната промяна е направена от droba на Пет 27 Юни, 2008 11:43 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Metalnoto ostrie
Гост

МнениеПуснато на: Пет 27 Юни, 2008 11:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

BizZaR написа:
Metalnoto ostrie написа:
за разлика от бездушните и скучни нови сиатълски групички или рап-метъл бози, в които просто няма живот.

Мухахаха,добре е че сам си вярваш на тия глупости и си оставаш "Безкомпромисен".

Хора като мен и Дроба,които правят "компромиси" се наслаждават на много повече стилове и грипи правеща качествена музика.И аз като тийнейджър съм изпадал в крайности от типа само тежък метъл,другото е за простите мадами,но сега като се сещам за тези времена гледам с лека надсмешка.Нормално е всеки да мине през такъв сляп етап в живота си на тези години,но сега съм радостен,че съм преоткрил толкова много качествена музика,на която преди не съм обръщал много внимание.Без това да ми пречи понякога пак да си слушам любимите ми тежки групи от едно време.Обичам рока и винаги ще го слушам във разновидностите му от Eric Clapton до разни Grind Core банди.От цялото рокаджийство ме дразнят само дебелите чичковци и пъпчиви тийнове,които си знаят само Heavy Metal и до там.Естествено не става дума да слушаш нови и нови стилове само защото е модерно и съм голям противник на следването на модни тенденции за каквото и да било.На когото отвътре на човек му идва да се развива и да турси нещо ново и му харесва да го слуша тогава нека го прави,може и интелектуалното развитие да има пръст в цялата работа.

Ами аз това ти обяснявам, че светът на рока е необятен. И аз слушам от Чък Бери и Елвис до брутален дет и горграйнд. Ето и списък на най-любимите ми групи, на които имам пълните дискографии:

1. IRON MAIDEN
2. MANOWAR
3. METALLICA
4. BLIND GUARDIAN
5. RUNNING WILD
6. KING DIAMOND
7. LED ZEPPELIN
8. JUDAS PRIEST
9. GUNS AND ROSES
10. URIAH HEEP
11. BLACK SABBATH
12. HELLOWEEN
13. OZZY OSBOURNE
14. MEGADETH
15. MOTORHEAD
16. DEEP PURPLE
17. AC/DC
18. SCORPIONS
19. YNGWIE MALMSTEEN
20. DIO
21. ACCEPT
22. WHITESNAKE
23. RAINBOW
24. DOORS
25. SEPULTURA
26. TWISTED SISTER
27. WASP
28. KISS
29. UFO
30. EUROPE
31. HAMMERFALL
32. STRATOVARIUS
33. ICED EARTH
34. TESTAMENT
35. BAD COMPANY
36. SLAYER
37. ALICE COOPER
38. DEF LEPPARD
39. BEATLES
40. AEROSMITH
41. ROLLING STONES
42. DREAM THEATER
43. PANTERA
44. BON JOVI
45. QUEEN
46. JIMI HENDRIX
47. MARILLION
48. VAN HALEN
49. MOTLEY CRUE
50. ELVIS PRESLEY
51. GAMMA RAY
52. QUEENSRYCHE
53. NAZARETH
54. ZZ TOP
55. RUSH
56. SAXON
57. PINK FLOYD
58. BRUCE DICKINSON
59. MERCYFUL FATE
60. SODOM
61. KREATOR
62. VENOM
63. SKID ROW
64. SAVATAGE
65. GRAND FUNK RAILROAD
66. THIN LIZZY
67. BOLT THROWER
68. ANTHRAX
69. GRAVE DIGGER
70. BATHORY
71. CANNIBAL CORPSE
72. DEATH
73. ANNIHILATOR
74. CINDERELLA
75. CRIMSON GLORY
76. DESTRUCTION
77. FATES WARNING
78. NAPALM DEATH
79. POISON
80. CULT
81. SYMPHONY X
Върнете се в началото
droba
Мераклия
Мераклия

МнениеПуснато на: Пет 27 Юни, 2008 11:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

pagoda написа:
droba написа:
При мен музиката е доста по важна от ножовете и надхвърля в пъти ножарският ми бюджет Very Happy ...

УУУУУУУУУ!!!

Laughing

Пагодич разпитал съм и ти гарантирам че риска да получиш херния от слушане на качествена музика е минимален Very Happy Дори за командоси Very Happy

p.s.
ще постна снимка на татуса който ти правих ако не слушаш

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Хладно оръжие Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 18, 19, 20  Следваща
Страница 2 от 20

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети