- WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН -
УЛ. ИВАН ДЕНКОГЛУ № 7, СОФИЯ 1000 - ТЕЛЕФОН ЗА ПОРЪЧКА: 0899-15-18-15 - ОРЪЖИЕ - AIRSOFT - ЛОВ - ЛОВЕН ТУРИЗЪМ

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

2009 - РАЗРЕШИТЕЛНИ ЗА ГАЗОВО ОРЪЖИЕ
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 16, 17, 18  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Газово и сигнално оръжие
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Мъдурчо
Гост

МнениеПуснато на: Вто 16 Дек, 2008 9:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Хладното оръжие е много по опасно от газовото.
Върнете се в началото
ivo_d_2000
Gun Freak
Gun Freak

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Вто 16 Дек, 2008 10:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе и пневматично калибър .25 (6,35 мм) никак не е безобидно. Наскоро гледах снимки как някакъв сам си прави оловни куршуми.

Последната промяна е направена от ivo_d_2000 на Вто 16 Дек, 2008 11:27 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mttenev
Загряващ
Загряващ

МнениеПуснато на: Вто 16 Дек, 2008 10:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

pavloff написа:
И всъщност какво дебатираме "подписка срущу новият закон ГСО".
Ще умра от смях Very Happy
А ми кажете къде да прочета стария закон за ГСО, че тогава да дебатираме НОВИЯ.

Твърдо съм за подписка срещу нещо което го няма избщо написано и предложено.
Така поне показвам вълче мислене.
Аз предлагам да направим асоциация на газиняците в България /АГБ/ и да внесем петиция в Народното събрание, ако не ни приемат да ги обгазим всички депутати с нашите ОРЪЖИЯ.

А може би да изчакаме да го въведат, да си регистрираме и пререгистрираме оръжията... и да си платим за това (естествено) и чак тогава да помислим за противодействие а? Така по-логично ли е?
А по върпоса какво е газовият пистолет - еми водят го оръжие, макар че действа като спрей. Ами да си регистрираме тогава и спрейовете, палките, електрошоковете, ножовете.... ай от мен да мине и нокторезачките (щото и те са опасни Very Happy )
Мога да ти кажа че аз с 1 тухла човек може да е по-опасен за обществото отколкото с 1 газов. Да вземем да си регистрираме и тухлите ако искаш... и разрешителни и т.н. ...
А темата е за новия закон който в момента мъдрят...Еми аз съм ПРОТИВ!

П.С. Хей т'ва за обгазяването на НС си го бива Smile .

Престъпниците и политиците имат интерес от народ без оръжие!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мъдурчо
Гост

МнениеПуснато на: Вто 16 Дек, 2008 10:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ПРОТИВ.
Върнете се в началото
pastora_bg666
Новак
Новак

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 17 Дек, 2008 4:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм за контрол на всички видове оръжия само на основата на психотест (сериозен). А не за огнестрелните на базата на субективното мнение на КОСаджията. Всички бивши и настоящи военни и полицай могат безпроблемно да имат лично оръжие, за някои обикновен човек е сериозна загуба на време и пари.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mttenev
Загряващ
Загряващ

МнениеПуснато на: Сря 17 Дек, 2008 7:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

pastora_bg666 написа:
Аз съм за контрол на всички видове оръжия само на основата на психотест (сериозен). А не за огнестрелните на базата на субективното мнение на КОСаджията. Всички бивши и настоящи военни и полицай могат безпроблемно да имат лично оръжие, за някои обикновен човек е сериозна загуба на време и пари.

Забрави да добавиш и т.н. "наши хора".... бикновено ако познаваш някого и си "наш човек" набързо-набързо и айде с боен. А като не познаваш - ще си плащаш като поп за разрешителни, тестове и всякви др пък и трябва да бутнеш парички на когото трябва.

Върнете се в началото
hahaf
Гост

МнениеПуснато на: Сря 17 Дек, 2008 9:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Поредната простотия...

Сега някой ще си повярва, че ГСО-то е оръжие!

Айде да забраним и паветата, викам!
Върнете се в началото
mttenev
Загряващ
Загряващ

МнениеПуснато на: Чет 18 Дек, 2008 7:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

http://forum.oragie.com/viewtopic.php?t=11197

http://www.youtube.com/watch?v=gJHerYQSiSU

ВРЕМЕ Е ДА ИЗХВЪРЛИМ БОКЛУКА!!!

Върнете се в началото
Мъдурчо
Гост

МнениеПуснато на: Чет 18 Дек, 2008 7:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mttenev написа:

Стига бре идиот. Ти да не вдигаш въстание? Ебахти революционерите се извъдихте. Направи дългия една песен и всички готови на оръжие.
Върнете се в началото
gogata
Шкодаджия

МнениеПуснато на: Чет 18 Дек, 2008 7:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мъдурчо написа:
mttenev написа:

Стига бре идиот. Ти да не вдигаш въстание? Ебахти революционерите се извъдихте. Направи дългия една песен и всички готови на оръжие.

Не знам дали той е идиот, или идиоти сме всички ние, които търпим гаврите на управляващата тройка. Wink На мен лично взе да ми омръзва и, повярвай ми, ако народа се вдигне - аз съм там. Макар че, МНОГО се надявам да си нямаме втора 1997 година Crying or Very sad.
Gamo P800
Hatsan mod.80 5.5mm (в очакване на оптика Cool)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
mttenev
Загряващ
Загряващ

МнениеПуснато на: Чет 18 Дек, 2008 11:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мъдурчо написа:
mttenev написа:

А какво предлагаш ти като си голям мъдрец? Да си седим, да се ядосваме (вкъщи), да изпишем 100 страници с недоволство? Дали смяташ че някой (освен нас) ще ни чуе? Точно заради такова робско и дебилско мислене България е дотук.
ЗАЩО в Гърция НЕ Е така? А във Франция, САЩ? ЗАЩО в другите държави по света когато управляващите ТОТАЛНО ОСЕРАТ нещата народа излиза и показва кой командва?
Защото който и да дойде там на власт знае че ха е сбъркал и мандата му свършва. Ето това е народ с мнение.
А м/у др в никакъв случай не съм фен на Слави. Благодарение на няколко поста из форума както и темата с горепосоченото мото разбрах за неговото изказване.
Е, Слави може да е всякакъв но точно това му изказване е ВЯРНО.

Върнете се в началото
general buf
Мераклия
Мераклия

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто 23 Дек, 2008 9:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Момчета, момчета, излишно се горещите. Решат ли да въведат отново някакъв режим за ГСО, ще го въведат. И то причината ще е чисто финансова. Не напразно в непосредствена близост до службите КОС има банков клон, за разни такси. Аз имам ГСО от момента в който разрешиха продажбата. Имам и удостоверение за завършен курс за боравене с ГСО. Едно време освен фактурата го искаха и него. После нещата бързо се промениха. Скоро пък правих и застраховка "Гражданска отговорност" за бойния си пистолет. Така, че решат ли да съберат още пари, ще ги съберат. А да ревем за нероден Петко е ненужно. Радвайте се на пистолетите си, купувайте, продавайте - за сега няма проблем. ГСО си купувам, когато е качествена реплика. А не го подценявайте като оръжие, защото прави големи бели при стрелба под 1 метър, дори с халостни.
Притеснява ме агресията, която развихте за няколко реда. Понеже ходя на психо преглед, когато си подновявам разрешителното за КНО, веднъж имах следният случай. Дойде един добре изглеждащ мъж, плати си таксата и седна да чака реда си. Всички чакахме доктора да свърши визитацията и да дойде да раздава бележките. / Прегледите са в психо диспансер по район на РПУ/. Доктора дойде след 30 минути. Човека му спретна такъв скандал, че чак слюнка хвърча от устата му. И тогава доктора с усмивка му каза, че има много нисък праг на задействане и му отказва удостоверение. При отказ веднъж, следващия път те гледат под лупа. Нямам намерение да ви поучавам. Големи мъже сте. Едно време в армията имах войници с какви ли не характери. Ниският праг на задействане отне живота на едно магаре, но други колеги имаха много по-големи проблеми с техните момчета. А когато застъпваш в наряд, на отдалечен от караулното пост, сред гората, на 30 км от границата и останеш 2 часа в тъмното сам - шубето е голям страх. Мисля, че разбрахте какво искам да ви кажа. Характер се изгражда с много дисциплина и самоконтрол.
mttenev
Загряващ
Загряващ

МнениеПуснато на: Вто 23 Дек, 2008 10:44 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Решат ли да въведат отново някакъв режим за ГСО, ще го въведат.
- точно срещу това мислене се противопоставяме аз и др съфорумци. Според теб това нормално ли е за 21 век, 20 години "демокрация" и членство в ЕС (ест неуспешно) - визирам нормалните държави по света, не България.
Цитат:
И то причината ще е чисто финансова.
Ами то добре нещата да са увързани с пари, ама нека не са нашите. Че те до края на 2009 може да решат че и този закон не става и да въведат друг - и пак плащания сметки такси. А като знаят и че ще си мълчим и търпим може тия такси да бъдат от порядъка на 500 лв (приемрно казвам). Пак ли ще търпим? А ако кажат 1000?
Good day шапка свалям че си изкарал курс за боравене с ГСО. Аз не съм. Но при положение че редовно си правя справка с този и др оръжеини форуми и при това че гърмя само по празници нз дали и ще ми е нужен.
Цитат:
Притеснява ме агресията, която развихте за няколко реда.
нз дали е агресивно това което казваме - може и да си прав, може наистина да изразяваме някаква доза гняв в нашите постинги, но я помисли - има ли причина за това. Аз пък викам - стига с тия комунистически разпоредби от соцвремето. Тоя бил агресивен, другият агресор, третият не бил активен борец, четвъртият не бил верен на партията, а петият нз си какво и всичките виновни - за какво - за некадърността на управляващите.

Върнете се в началото
ivo_d_2000
Gun Freak
Gun Freak

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Вто 23 Дек, 2008 11:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Както винаги, когато се прокарва някой гаден закон в България, първо се започва с леко "бъзване" на народа. Управляващите знаят че ще пороптаем и накрая ще клекнем.... И след някой друг месец, максимум година и приемат ши***ия закон.
А НЕ ТРЯБВА ДА Е ТАКА!!! Все пак ние сме данъкоплатците, които избират управляващите. Защо трябва да се оставим за пореден път да бъдем доени ?????
(Но все пак трябва да призная, че България е с най-лабав режим за притежание и носене на ГСО.........)
gogata
Шкодаджия

МнениеПуснато на: Вто 23 Дек, 2008 11:09 am    Заглавие: Отговорете с цитат

mttenev написа:
Цитат:
Решат ли да въведат отново някакъв режим за ГСО, ще го въведат.
- точно срещу това мислене се противопоставяме аз и др съфорумци. Според теб това нормално ли е за 21 век, 20 години "демокрация" и членство в ЕС (ест неуспешно) - визирам нормалните държави по света, не България.

С тази част от поста ти не съм особено съгласен. Най-малкото, защото в повечето(ако не й във всичките) държави от ЕС ГСО-я са на разрешителен режим или поне на регистрация в съответните служби Wink.
Gamo P800
Hatsan mod.80 5.5mm (в очакване на оптика Cool)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Газово и сигнално оръжие Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 16, 17, 18  Следваща
Страница 3 от 18

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети