- WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН -
УЛ. ИВАН ДЕНКОГЛУ № 7, СОФИЯ 1000 - ТЕЛЕФОН ЗА ПОРЪЧКА: 0899-15-18-15 - ОРЪЖИЕ - AIRSOFT - ЛОВ - ЛОВЕН ТУРИЗЪМ

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

2009 - РАЗРЕШИТЕЛНИ ЗА ГАЗОВО ОРЪЖИЕ
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Газово и сигнално оръжие
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ivo_d_2000
Gun Freak
Gun Freak

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Съб 10 Сеп, 2011 2:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

robi написа:
Какво се случва ако занесеш няколко пищова направени на кълбо цам с чук в КОС с пожелание да си ги набутат където намерят за добре ?

Twisted Evil
http://fishki.net/comment.php?id=10728

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RINO
Загряващ
Загряващ

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 14 Сеп, 2011 8:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Evil or Very Mad Sad Evil or Very Mad
RINO
Загряващ
Загряващ

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет 15 Сеп, 2011 12:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте колеги, днес си регистрирах гсо-тата и вече не струва нищо, поне в 5-РПУ е така.
Поздрави
Bonchev_Kiril
Новак
Новак

Местожителство: Pleven

МнениеПуснато на: Съб 17 Сеп, 2011 4:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля да си закупя газов пистолет от oragie.com и ме интересува, трябва ли след това да го регистрирам в РУ на МВР или вече я има системата за регистрация по интернет?

И изобщо, сега като си го купя какво точно трябва да направя за да го притежавам легално?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivo_d_2000
Gun Freak
Gun Freak

МнениеПуснато на: Съб 17 Сеп, 2011 4:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Вече не можеш да закупиш онлайн ГСО.

Цитат:
Чл. 54. (1) Български граждани, граждани на други държави членки, пребиваващи на територията на Република България, граждани на трета държава, постоянно пребиваващи на територията на Република България, физически и юридически лица, регистрирани като търговци по реда на Търговския закон, и юридически лица с нестопанска цел, регистрирани по реда на Закона за юридическите лица с нестопанска цел, са длъжни в 14-дневен срок след придобиване на газово и сигнално оръжие и/или пневматично оръжие с кинетична енергия над 24 джаула да уведомят писмено началника на РУ на МВР по местонахождение на обекта за съхранение или по постоянния адрес на физическото лице.
(2) Когато лицата по ал. 1 са придобили оръжие по ал. 1 в друга държава членка, те са длъжни в 4-месечен срок след придобиването да уведомят началника на РУ на МВР по местонахождението на обекта за съхранение или по постоянния адрес на физическото лице.
(3) Когато физическо лице внася и/или изнася притежавано от него неогнестрелно оръжие и боеприпаси за него, е длъжно да го декларира на граничния контролно-пропускателен пункт (ГКПП).
(4) Началникът на съответното РУ на МВР по местонахождението на обекта за съхранение или по постоянния адрес на физическото лице издава удостоверителен документ за извършеното уведомление по ал. 1 и 2.
Върнете се в началото
Bonchev_Kiril
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Съб 17 Сеп, 2011 4:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи магазина http://shop.oragie.com/ не работи, така ли? Служи само да информира кое колко струва ли?

Защо други сайтове продължават да продават оръжия онлайн тогава? Дори един приятел си е поръчал от ваши конкуренти, да не им правя сега реклама. Поръчката му е била доставена от Еконт преди няколко дни. Точно той ме запали да си взема оръжие....

Аз ли съм в грешка или..?
Върнете се в началото
katana
Gun Freak
Gun Freak

МнениеПуснато на: Съб 17 Сеп, 2011 4:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

колега, грешка няма. има недомислици и самодейност - в Бг си, все пак. сега ще ти обясня: според закона - и новия, и стария - ГСО и ПО се продава само на пълнолетни лица. пълнолетието, естествено, се удостоверява с лична карта пред продавача. когато пазаруваш онлайн, това няма как да стане - затова по-стриктните търгвоци не продават ГСО он-лайн, а само на място. след влизането на новия закон в сила, все повече търговци отрязаха он-лайн продажбите на ГСО, за да си нямат проблеми. все повече, но не всички - така че пробвай в различни сайтове, те ще ти кажат. а по другия ти въпрос - след като си купиш ГСО, имаш 14 дни, за да го регистрираш в служба КОС на РПУ по постоянен адрес. и там трябва да отидеш лично. там ще ти дадат /или ще ти кажат откъде да си купиш за 5 ст./ формуляр, ше го попълниш с данните си по лична карта и данните на оръжието по фактура, и готово.

п.п. забравих да вметна - според едни други законови промени куриерските служби пък нямат право да транспортират оръжия, дори и ГСО. това също е сред причините за провала на он-лайн търговията с ГСО.

Последната промяна е направена от katana на Съб 17 Сеп, 2011 4:58 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Bonchev_Kiril
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Съб 17 Сеп, 2011 4:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А, това вече е друго нещо. Благодаря за точния отговор. Аз съм пълнолетен отдавна Very Happy . Значи ще си поръчам газовия пистолет от друг сайт, щом от тук не става. И после ще го регистрирам в близкото управление на МВР. Отново благодаря за информацията.
Върнете се в началото
katana
Gun Freak
Gun Freak

МнениеПуснато на: Съб 17 Сеп, 2011 4:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

а, сега видях, че си от Плевен. е там има един оръжеен магазин, има и сайт, няма да му пиша името, да не му правя реклама, ама го стопанисва gunman от форума. аз си пазарувам често он-лайн от него, точен е. а на теб ти е и наблизо Wink
Върнете се в началото
ivo_d_2000
Gun Freak
Gun Freak

МнениеПуснато на: Съб 17 Сеп, 2011 5:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Wink

БУНКЕРЪТ
Върнете се в началото
ivo_d_2000
Gun Freak
Gun Freak

МнениеПуснато на: Пон 26 Сеп, 2011 4:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Mr. Green

Gungrave написа:
http://news.ibox.bg/news/id_1790539974

Цитат:
Комисар Василев подчерта, че е забранено откритото носене на оръжие (огнестрелно и неогнестрелно) на обществени места, освен при осъществяване на охранителна или самоохранителна дейност.

Демек, тези с мотив "самоохрана" да си носят открито според комисар василев..
Върнете се в началото
statge
Новак
Новак

Местожителство: България

МнениеПуснато на: Чет 29 Сеп, 2011 5:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, днес господина от КОС ми заяви, че трябва да нося задължително оригиналното удостоверение за уведомление но не и копие, за талона на оръжието забравих да го питам.
Въпроса ми е кое носите вие ламинирано копие на талона и удостоверението или ламинираните оригинали, и ако носите копия някои при проверка полицаите да са му правели проблеми.

Днес си взех удостоверението за уведомление от КОС и бях силно учуден представляваше хартийка с размер 82/55 мм чернобял печат с видими следи от черната рамка некадърно поставена за разграничаване и обрязване.Всичко напечатано върху 80 грама офсетова хартия тоест обикновена копирна хартия с един печат и подпис с синьо мастило?!? Точно за 1 минута си спретнах същия образец неразличим от истинския .... много е глупаво реално всеки спокойно може да изкара такива талончета като само сменя данните.
Върнете се в началото
ivo_d_2000
Gun Freak
Gun Freak

МнениеПуснато на: Чет 29 Сеп, 2011 11:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Rolling Eyes
http://forum.sotisbg.com/viewtopic.php?p=24350&sid=68b97f4525932ed276216d6d6d5cc7a4#24350
Върнете се в началото
Старшина Иванов
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Пет 30 Сеп, 2011 5:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм , го преснимал моето удостоверение за регистрация на ГСО на цветен ксерокс и разлика няма с оргинала . Направил съм си и едно умалено черно бяло копие на документа , ламинирал съм го и си го нося в документите . А пък един колега малко се е по престарал и , го е заверил пред нотариус , че е вярно с оргинала , но според мен е излишно това . Да бяха измислили някакъв по практичен вид на документа , поне да беше на твърдо картонче ,а не на хвърчащ лист , та дори да дадеш някой лев такса .
Върнете се в началото
qckk
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Вто 25 Окт, 2011 11:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мога ли да регистрирам ГСО в РПУ,което е в различен град от този по лична карта?
Според закона "Чл. 54. (1) Български граждани, граждани на други държави членки, пребиваващи на
територията на Република България, граждани на трета държава, постоянно пребиваващи натериторията на Република България, физически и юридически лица, регистрирани като
търговци по реда на Търговския закон, и юридически лица с нестопанска цел, регистрирани
по реда на Закона за юридическите лица с нестопанска цел, са длъжни в 14-дневен срок след
придобиване на газово и сигнално оръжие и/или пневматично оръжие с кинетична енергия
над 24 джаула да уведомят писмено началника на РУ на МВР по местонахождение на обекта
за съхранение или по постоянния адрес на физическото лице."

Пише,че може по местонахождение на обекта за съхранение,но дали ще ми направят проблем?Понеже мисля да си взема гсо,а чак след 1 месец ще съм в града по лична карта,а срока е 14 дена.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Газово и сигнално оръжие Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  Следваща
Страница 16 от 18

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети