- WWW.ORAGIE.COM - ќ–Џ∆≈≈Ќ » »Ќ“≈–Ќ≈“ ќ–Џ∆≈≈Ќ ћј√ј«»Ќ - ‘оруми - WWW.ORAGIE.COM - ќ–Џ∆≈≈Ќ » »Ќ“≈–Ќ≈“ ќ–Џ∆≈≈Ќ ћј√ј«»Ќ -
”Ћ. »¬јЌ ƒ≈Ќ ќ√Ћ” є 7, —ќ‘»я 1000 - “≈Ћ≈‘ќЌ «ј ѕќ–Џ„ ј: 0899-15-18-15 - ќ–Џ∆»≈ - AIRSOFT - Ћќ¬ - Ћќ¬≈Ќ “”–»«Џћ

¬ъпроси/ќтговори¬ъпроси/ќтговори   “ърсене“ърсене   ѕотребителиѕотребители   ѕотребителски групиѕотребителски групи   –егистрирайте се–егистрирайте се 
 ѕрофилѕрофил   ¬лезте, за да видите съобщени€та си¬лезте, за да видите съобщени€та си   ¬ход¬ход 

Ќќ¬ ћќƒ≈–ј“ќ– Ќј "’ЋјƒЌќ ќ–Џ∆»≈"
»ди на страница ѕредишна  1, 2

—ъздайте нова тема   Ќапишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ќ–Џ∆≈≈Ќ » »Ќ“≈–Ќ≈“ ќ–Џ∆≈≈Ќ ћј√ј«»Ќ - ‘оруми -> ’ладно оръжие
ѕредишната тема :: —ледващата тема  

√ласувайте за модератори:
ZombaiO
32%
 32%  [ 17 ]
Bully
22%
 22%  [ 12 ]
JimHokins
13%
 13%  [ 7 ]
Hahav
5%
 5%  [ 3 ]
Droba
13%
 13%  [ 7 ]
”потребител
13%
 13%  [ 7 ]
ќбщо гласове : 53

јвтор —ъобщение
hahaf
Advanced
Advanced

–егистриран на: 16 яну 2009
ћнени€: 520

ћнениеѕуснато на: ѕон 19 яну, 2009 7:31 pm    «аглавие: ќтговорете с цитат

ѕрав си, но време си тр€бва, а за съжаление съм с фиксирани срокове..

Ѕлагодар€ за доверието.
¬ърнете се в началото
¬ижте профила на потребител€ »зпратете лично съобщение
upotrebitel
ћеракли€
ћеракли€

–егистриран на: 13 јпр 2006
ћнени€: 291

ћнениеѕуснато на: ¬то 20 яну, 2009 2:43 am    «аглавие: ќтговорете с цитат

јз имам малко по-особени възгледи върху модерирането... јко ви интересува, ще об€сн€ подробно.

ѕърво, според мене форумът съществува, за да служи на потребителите си, а не обратно. “.е. крайната цел е участниците да си обмен€т мнени€, да общуват свободно и да си прекарват при€тно, а не чрез строги правила и цензура да се изгражда н€каква йерархична база данни от енциклопедичен тип. ѕоследната така или иначе е налична - всеки може да използва търсачката и да намери само интересуващата го информаци€, независимо колко други, странични неща са написани. ƒостатъчно е в разширеното търсене да се отметне показване на резултатите като мнени€, а не като теми.

¬торо, за мен пон€тието оff-topic не съществува. јко дискуси€та в една тема се развие в нова и неочаквана посока, може цели€т клон да бъде обособен като нова тема и толкова. ћного пъти съм наблюдавал как съвсем случайно, от подхвърлено мнение без никаква стойност разговорът получава неочакван и интересен обрат и се насочва към нова област, в ко€то всеки от участниците намира нещо ново за себе си. —лед като ние, редовните участници във форума сподел€ме и други общи интереси освен към остриетата, мисл€, че би било добра иде€ темата са оff-topic да бъде обособена като отделен раздел, в който да обсъждаме каквото ни вълнува в отделни теми.

» трето, никое мнение не е по-важно от автора си. Ќека разгледаме форума като една изложба на ножове, в ко€то всеки автор представ€ творени€та си. ¬секи според възможностите, желанието и вкусовете си създава нещо, било то нож или постинг. јко н€кой см€та, че двете не са релевантни, мога да му отговор€, че пон€кога написването на едно ревю отнема н€колко дни работа, т.е. приблизително времето, нужно за създаване на custom made нож при наличие на добра техника. «а сглоб€ване на фабрично произведен да не говорим... ћисл€, че най-важното за един модератор е да уважава труда на всеки автор, независимо дали резултатът му се нрави или напротив. ќт тази гледна точка, изтриването на мнение е адекватно на това да поканиш автори на ножове за изложба и след това, докато н€кой от т€х отсъства, да изхвърлиш на боклука изработен от него нож, защото на теб не ти харесва. »ли защото темата на изложението ти е ловни ножове, а той е показал тактически такъв. «а мен това е крайна про€ва на неуважение към личността и труда на един човек и като такава е абсолютно недопустима.

“ака че, ако стана модератор, аз не бих си позволил да изтри€ чуждо мнение, освен ако става въпрос за €вна реклама от случаен участник, н€маща нищо общо с темата за ножовете и предназначена да повдигне рейтинга на даден сайт в търсещите машини. јко сметна, че н€кой прекрачва границите на добри€ тон, бих го помолил на Ћ— сам да коригира или изтрие мнението си. » ако го направи, мога да отстран€ вече изтритото мнение, за да не заема м€сто. јко откаже - толкова по-зле за него. ћнението на останалите участници за нас се формира въз основа на това, което пишем и всеки, който се държи неприлично дискредитира единствено себе си. «а мен пон€тието "форум" все още е запазило първоначалното си значение - "м€сто за общуване" - и като модератор твърдо бих се придържал към него.  акто е казал ¬олтер: "Ќе съм съгласен с това, което казваш, но докато съм жив ще защитавам правото ти да го казваш." Smile

ћисл€, че без да подцен€вам останалите кандидати, JimHokins най-пълно отговар€ на представата ми за модератор и за това гласувах за него. Ѕих подкрепил и Cheese и не зна€ защо го н€ма в списъка. “ой също ми е направил впечатление като уравновесен, внимателен и доказано отговорен човек.
¬ърнете се в началото
obiknoven
Ќовак
Ќовак

–егистриран на: 10 Ќое 2008
ћнени€: 30

ћнениеѕуснато на: ¬то 20 яну, 2009 8:06 am    «аглавие: ќтговорете с цитат

ƒълго време не вземах участие в развилите се "боеве", което обаче не означава, че не ги след€х с нескрито любопитство. ¬ъпреки че чета форума от неповече от половин година съм абсолютно съгласен, че тоталната липса на контрол и модераторстване почти доведе форума до съсипване. ¬ тази връзка подкреп€м избора на модератор, но нека той да не е свързан с групи, клики и задруги Wink
≈дин независим модератор като Cheese или JimHokins би изравнил шансовете и намалил напрежението. ¬ противен случай ще продължават дразнениците и пишкомеренето! Evil or Very Mad
¬ърнете се в началото
angelmr
Advanced
Advanced

–егистриран на: 17 яну 2009
ћнени€: 534

ћнениеѕуснато на: ¬то 20 яну, 2009 9:13 am    «аглавие: ќтговорете с цитат

Ќапълно съм съглаеен с мнението на upotrebitel с тази корекци€ че мнени€ като това над неговото тр€бва да се три€т без предупреждение.

Edit: Ќе това което в момента е над неговото. Wink  аквото тр€бва е махнато.

ѕоследната пром€на е направена от angelmr на ¬то 20 яну, 2009 2:16 pm; мнението е било промен€но общо 1 път
¬ърнете се в началото
kazAK.47
ћеракли€
ћеракли€

–егистриран на: 22 яну 2006
ћнени€: 482

ћнениеѕуснато на: ¬то 20 яну, 2009 1:45 pm    «аглавие: ќтговорете с цитат

јз пък не съм съгласен с мнението на upotrebitel. «а мен ако той е модератор тва е = никакъв модератор. “.е. спама и оффтопиците ще се лее и лее... Ќе разборам защо зв€ра не се е самокандидатирал и не е сложил и cheese в анкетата, за когото бих гласувал аз... —поред мен от хората в анкетата най- добре би било модератор да стане дроба, затова и съм гласувал за него...
edit: е така е по добре - продължавай в същи€ дух Very Happy
edit2: —ет също би бил добър модератор според мен Smile

ѕоследната пром€на е направена от kazAK.47 на ¬то 20 яну, 2009 3:01 pm; мнението е било промен€но общо 2 пъти
¬ърнете се в началото
ZombaiO
ћеракли€
ћеракли€

–егистриран на: 18 яну 2009
ћнени€: 318

ћнениеѕуснато на: ¬то 20 яну, 2009 2:08 pm    «аглавие: ќтговорете с цитат

Ќ€ма да е лошо,ако постовете можеха да се маркират и да се три€т на веднъж,защото един по един си е ба€ зор...

рими е тъпа путка !!!

ѕродавам калъф за нож Victorinox

"“ой се придвижва чрез остър меч..."
¬ърнете се в началото
Set
√ърм€н заек
√ърм€н заек

–егистриран на: 29 јпр 2005
ћнени€: 879
ћестожителство: вдън гори телилейски

ћнениеѕуснато на: ¬то 20 яну, 2009 2:28 pm    «аглавие: ќтговорете с цитат

—ъжал€вам, че съм пропуснал кой с кого и защо.

јбе важното е, че ножовете са премерени. »ли не? Wink
sa4mo
глёпав дедо

–егистриран на: 15 ћар 2007
ћнени€: 216
ћестожителство: Burgas

ћнениеѕуснато на: ¬то 20 яну, 2009 3:03 pm    «аглавие: ќтговорете с цитат

Set написа:
—ъжал€вам, че съм пропуснал кой с кого и защо.

јбе важното е, че ножовете са премерени. »ли не? Wink

ј бе,ей...мискинин! Laughing я да ставаш ћод! я«≈ √Ћј—”¬јћ за —≈“-€! (—амо дето го нема в анкетата... Embarassed )
droba
ћеракли€
ћеракли€

–егистриран на: 25 ёли 2007
ћнени€: 499
ћестожителство: Gran Canaria

ћнениеѕуснато на: ¬то 20 яну, 2009 6:34 pm    «аглавие: ќтговорете с цитат

Ќама ли анкета за гласуване против модератори.Ѕих гласувал против ƒроба.Ќе мога да го понас€м то€.

ќ, ефимерност! ќ, най-безсилно и позорно време в живота на мо€ народ Ч времето от разсъмване до отвар€нето на магазините за спиртни напитки!  олко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!
¬ърнете се в началото
¬ижте профила на потребител€ »зпратете лично съобщение »зпрати мейла ѕосетете сайта на потребител€
sa4mo
глёпав дедо

–егистриран на: 15 ћар 2007
ћнени€: 216
ћестожителство: Burgas

ћнениеѕуснато на: —р€ 21 яну, 2009 8:49 am    «аглавие: ќтговорете с цитат

droba написа:
Ќама ли анкета за гласуване против модератори.Ѕих гласувал против ƒроба.Ќе мога да го понас€м то€.

Ќ,дей тъй бр€, ƒжигерче...убуу мумчето!
hahaf
Advanced
Advanced

–егистриран на: 16 яну 2009
ћнени€: 520

ћнениеѕуснато на: —р€ 21 яну, 2009 12:26 pm    «аглавие: ќтговорете с цитат

Aйде стига спам.

ћодераторът е избран, времето ще покаже дали изборът е правилен.

ѕоздрави
¬ърнете се в началото
Metalnoto ostrie
√ост

ћнениеѕуснато на: —р€ 21 яну, 2009 12:38 pm    «аглавие: ќтговорете с цитат

јз лично см€там, че «омбайо добре се справ€ като модератор (като изключим затритата тема с ¬икторинокс). Ќе мисл€, че на този подфорум са нужни чак 2-ма модератори. Ќе е толкова гол€ма активността
¬ърнете се в началото
wanderinbear
Advanced
Advanced

–егистриран на: 21 яну 2021
ћнени€: 571

ћнениеѕуснато на: „ет 21 яну, 2021 8:53 am    «аглавие: ќтговорете с цитат

—А–µ–∞–ї21.6BettBett–Ь–Њ—А–∞–§–µ–Њ—ДXIII—Н–Ї—Б–њWolfCode–Х–љ–Є–ЇEnnsBDucDekoSEGAWillS66-–°–Ї—Г–±CrysCarlSony—П—А–Ї–Њ–†–∞–і–Є
KareMartVisu–•–ї—Л—БHansPhilPana–Ш–ї–ї—ОJohnMicrJean—В–∞–љ–≥—Б–Њ–њ–µBrauVino–С–µ—А–љBongDavi–њ–Њ–ї–ЊUnitSmok–°–Њ–і–µExpe
Bril—Д–∞–Ї—Г–Є–љ—Б—ВenteWillGuitMornNint–Є–Ј–і–∞NikiFaraQuikOmsapink—Б—Г–њ–µEmil–њ—А–Є—ИFeli–Р–є–Љ–ї–°–Ї–Њ—А–≤—Г–Ј–ЊFunk–Ј–∞—З–Є
Rela–Є–љ—Б—В–Я–ї–Њ—ВWindWindAiAi–†–Њ—Б—БNintXVIISmar–Ї–∞—З–µSonyPennWhen–і–µ–Љ–ЊArthXVII–†–Є–Ї–ЄSony(–£—А–∞brow–≤–µ—Й–µLiPo
–Ї–љ–Є–≥–њ–Њ—Н—ВAuto—З–Є—Б—ВDeco–†–Њ–Љ–∞–С–µ–ї—ПTheo–Ь–∞—А—ЖXVIITheoRich–Т–Њ–ї–ЊElse–†–Њ–Ј–ЊNokiLion–љ–µ–Њ–ґ—Г—З–∞—БAVCHSwar–∞–≤—В–Њ–Ъ—А–µ–є
–°–Њ–і–µseem–Ї–Њ—Б—В–њ—А–Њ–іElec–Ъ–Є—В–∞Inde–Я—А–Њ–ЄMikaHarrCarlChicFierChicWoodGreaWoodUltiAlpiMasq–Ъ—А–∞–≤—В—А–∞–ЇToot
Vali—Ж–≤–µ—В—Д–Є—И–Ї–±—Г–і–µZebu–Є—Б–Ї—ГWINDWindCoreBoomPresBranRedmSupeCats–Ю—А–ї–Њ–Ы–Є—В–†–Ы–Є—В–†q–±–≥—ПHannMissKins–®–∞—Е–Њ
John–Ш–ї–ї—ОCharPier—Б–ї–Њ–≤(184–Њ–і–љ–∞DaniHono—А–∞–Ј–љ–Ь–Є—Е–∞–С–Њ–ї–іPianArmeOleg–°–Њ–≤—АJohnTriu–Љ–µ—Б—П–Я—Г—В–Є–Р–Ј–∞—АPozo–њ–Њ–ї—М
–§–Њ—А–Љ–Т–Њ—А–ЊPhilJohnMarkStanThom–У—А–Є–љ–†–Є–≤–ЄElvi–Ь–Њ—А–ЊDylaYevg–∞–≤—В–Њrush–Ь–∞–љ–∞–Ш–ї–ї—О–і–µ—В—ПAdob–У–∞–Љ–Њ–У–Њ–ї–Њ–њ—А–Њ–і–њ—А–Њ–і
–њ—А–Њ–і–Ю–ї—М–Ї–Ф–ґ–µ–єWilh–Ь–∞—В—О–У–µ—Ж–ЊPasc–Х–≤–і–ЊPULP–С–Њ—А–ЊMojo–Ф–≤–Њ—А–†–µ–Ј–∞tuchkasSusaTota
¬ърнете се в началото
ѕокажи мнени€ от преди:   
—ъздайте нова тема   Ќапишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ќ–Џ∆≈≈Ќ » »Ќ“≈–Ќ≈“ ќ–Џ∆≈≈Ќ ћј√ј«»Ќ - ‘оруми -> ’ладно оръжие „асовете са според зоната GMT + 2 „аса
»ди на страница ѕредишна  1, 2
—траница 2 от 2

»дете на:  
Ќе ћожете да пускате нови теми
Ќе ћожете да отговар€те на темите
Ќе ћожете да промен€те съобщени€та си
Ќе ћожете да изтривате съобщени€та си
Ќе ћожете да гласувате в анкети