- WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН -
УЛ. ИВАН ДЕНКОГЛУ № 7, СОФИЯ 1000 - ТЕЛЕФОН ЗА ПОРЪЧКА: 0899-15-18-15 - ОРЪЖИЕ - AIRSOFT - ЛОВ - ЛОВЕН ТУРИЗЪМ

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

НОВ МОДЕРАТОР НА "ХЛАДНО ОРЪЖИЕ"
Иди на страница Предишна  1, 2

Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Хладно оръжие
Предишната тема :: Следващата тема  

Гласувайте за модератори:
ZombaiO
32%
 32%  [ 17 ]
Bully
22%
 22%  [ 12 ]
JimHokins
13%
 13%  [ 7 ]
Hahav
5%
 5%  [ 3 ]
Droba
13%
 13%  [ 7 ]
Употребител
13%
 13%  [ 7 ]
Общо гласове : 53

Автор Съобщение
hahaf
Advanced
Advanced

МнениеПуснато на: Пон 19 Яну, 2009 7:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Прав си, но време си трябва, а за съжаление съм с фиксирани срокове..

Благодаря за доверието.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
upotrebitel
Мераклия
Мераклия

МнениеПуснато на: Вто 20 Яну, 2009 2:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз имам малко по-особени възгледи върху модерирането... Ако ви интересува, ще обясня подробно.

Първо, според мене форумът съществува, за да служи на потребителите си, а не обратно. Т.е. крайната цел е участниците да си обменят мнения, да общуват свободно и да си прекарват приятно, а не чрез строги правила и цензура да се изгражда някаква йерархична база данни от енциклопедичен тип. Последната така или иначе е налична - всеки може да използва търсачката и да намери само интересуващата го информация, независимо колко други, странични неща са написани. Достатъчно е в разширеното търсене да се отметне показване на резултатите като мнения, а не като теми.

Второ, за мен понятието оff-topic не съществува. Ако дискусията в една тема се развие в нова и неочаквана посока, може целият клон да бъде обособен като нова тема и толкова. Много пъти съм наблюдавал как съвсем случайно, от подхвърлено мнение без никаква стойност разговорът получава неочакван и интересен обрат и се насочва към нова област, в която всеки от участниците намира нещо ново за себе си. След като ние, редовните участници във форума споделяме и други общи интереси освен към остриетата, мисля, че би било добра идея темата са оff-topic да бъде обособена като отделен раздел, в който да обсъждаме каквото ни вълнува в отделни теми.

И трето, никое мнение не е по-важно от автора си. Нека разгледаме форума като една изложба на ножове, в която всеки автор представя творенията си. Всеки според възможностите, желанието и вкусовете си създава нещо, било то нож или постинг. Ако някой смята, че двете не са релевантни, мога да му отговоря, че понякога написването на едно ревю отнема няколко дни работа, т.е. приблизително времето, нужно за създаване на custom made нож при наличие на добра техника. За сглобяване на фабрично произведен да не говорим... Мисля, че най-важното за един модератор е да уважава труда на всеки автор, независимо дали резултатът му се нрави или напротив. От тази гледна точка, изтриването на мнение е адекватно на това да поканиш автори на ножове за изложба и след това, докато някой от тях отсъства, да изхвърлиш на боклука изработен от него нож, защото на теб не ти харесва. Или защото темата на изложението ти е ловни ножове, а той е показал тактически такъв. За мен това е крайна проява на неуважение към личността и труда на един човек и като такава е абсолютно недопустима.

Така че, ако стана модератор, аз не бих си позволил да изтрия чуждо мнение, освен ако става въпрос за явна реклама от случаен участник, нямаща нищо общо с темата за ножовете и предназначена да повдигне рейтинга на даден сайт в търсещите машини. Ако сметна, че някой прекрачва границите на добрия тон, бих го помолил на ЛС сам да коригира или изтрие мнението си. И ако го направи, мога да отстраня вече изтритото мнение, за да не заема място. Ако откаже - толкова по-зле за него. Мнението на останалите участници за нас се формира въз основа на това, което пишем и всеки, който се държи неприлично дискредитира единствено себе си. За мен понятието "форум" все още е запазило първоначалното си значение - "място за общуване" - и като модератор твърдо бих се придържал към него. Както е казал Волтер: "Не съм съгласен с това, което казваш, но докато съм жив ще защитавам правото ти да го казваш." Smile

Мисля, че без да подценявам останалите кандидати, JimHokins най-пълно отговаря на представата ми за модератор и за това гласувах за него. Бих подкрепил и Cheese и не зная защо го няма в списъка. Той също ми е направил впечатление като уравновесен, внимателен и доказано отговорен човек.
Върнете се в началото
obiknoven
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Вто 20 Яну, 2009 8:06 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Дълго време не вземах участие в развилите се "боеве", което обаче не означава, че не ги следях с нескрито любопитство. Въпреки че чета форума от неповече от половин година съм абсолютно съгласен, че тоталната липса на контрол и модераторстване почти доведе форума до съсипване. В тази връзка подкрепям избора на модератор, но нека той да не е свързан с групи, клики и задруги Wink
Един независим модератор като Cheese или JimHokins би изравнил шансовете и намалил напрежението. В противен случай ще продължават дразнениците и пишкомеренето! Evil or Very Mad
Върнете се в началото
angelmr
Advanced
Advanced

МнениеПуснато на: Вто 20 Яну, 2009 9:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Напълно съм съглаеен с мнението на upotrebitel с тази корекция че мнения като това над неговото трябва да се трият без предупреждение.

Edit: Не това което в момента е над неговото. Wink Каквото трябва е махнато.

Последната промяна е направена от angelmr на Вто 20 Яну, 2009 2:16 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
kazAK.47
Мераклия
Мераклия

МнениеПуснато на: Вто 20 Яну, 2009 1:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз пък не съм съгласен с мнението на upotrebitel. За мен ако той е модератор тва е = никакъв модератор. Т.е. спама и оффтопиците ще се лее и лее... Не разборам защо звяра не се е самокандидатирал и не е сложил и cheese в анкетата, за когото бих гласувал аз... Според мен от хората в анкетата най- добре би било модератор да стане дроба, затова и съм гласувал за него...
edit: е така е по добре - продължавай в същия дух Very Happy
edit2: Сет също би бил добър модератор според мен Smile

Последната промяна е направена от kazAK.47 на Вто 20 Яну, 2009 3:01 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
ZombaiO
Мераклия
Мераклия

МнениеПуснато на: Вто 20 Яну, 2009 2:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма да е лошо,ако постовете можеха да се маркират и да се трият на веднъж,защото един по един си е бая зор...

Крими е тъпа путка !!!

Продавам калъф за нож Victorinox

"Той се придвижва чрез остър меч..."
Върнете се в началото
Set
Гърмян заек
Гърмян заек

Местожителство: вдън гори телилейски

МнениеПуснато на: Вто 20 Яну, 2009 2:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Съжалявам, че съм пропуснал кой с кого и защо.

Абе важното е, че ножовете са премерени. Или не? Wink
sa4mo
глЮпав дедо

Местожителство: Burgas

МнениеПуснато на: Вто 20 Яну, 2009 3:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Set написа:
Съжалявам, че съм пропуснал кой с кого и защо.

Абе важното е, че ножовете са премерени. Или не? Wink

А бе,ей...мискинин! Laughing Я да ставаш Мод! ЯЗЕ ГЛАСУВАМ за СЕТ-я! (Само дето го нема в анкетата... Embarassed )
droba
Мераклия
Мераклия

Местожителство: Gran Canaria

МнениеПуснато на: Вто 20 Яну, 2009 6:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Нама ли анкета за гласуване против модератори.Бих гласувал против Дроба.Не мога да го понасям тоя.

О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
sa4mo
глЮпав дедо

Местожителство: Burgas

МнениеПуснато на: Сря 21 Яну, 2009 8:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

droba написа:
Нама ли анкета за гласуване против модератори.Бих гласувал против Дроба.Не мога да го понасям тоя.

Н,дей тъй бря, Джигерче...убуу мумчето!
hahaf
Advanced
Advanced

МнениеПуснато на: Сря 21 Яну, 2009 12:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Aйде стига спам.

Модераторът е избран, времето ще покаже дали изборът е правилен.

Поздрави
Върнете се в началото
Metalnoto ostrie
Гост

МнениеПуснато на: Сря 21 Яну, 2009 12:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз лично смятам, че Зомбайо добре се справя като модератор (като изключим затритата тема с Викторинокс). Не мисля, че на този подфорум са нужни чак 2-ма модератори. Не е толкова голяма активността
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Хладно оръжие Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети