- WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН -
УЛ. ИВАН ДЕНКОГЛУ № 7, СОФИЯ 1000 - ТЕЛЕФОН ЗА ПОРЪЧКА: 0899-15-18-15 - ОРЪЖИЕ - AIRSOFT - ЛОВ - ЛОВЕН ТУРИЗЪМ

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Предложения за подобряване на форума
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Хладно оръжие
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ZombaiO
Мераклия
Мераклия

МнениеПуснато на: Сря 21 Яну, 2009 4:49 pm    Заглавие: Предложения за подобряване на форума Отговорете с цитат

По идея на колегата Хахаф пускам тази тема.
Дайте предложения,какво искате да се промени към по-добро !

Крими е тъпа путка !!!

Продавам калъф за нож Victorinox

"Той се придвижва чрез остър меч..."
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
звяра
Advanced
Advanced

Местожителство: Велинград

МнениеПуснато на: Сря 21 Яну, 2009 5:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

http://forum.oragie.com/viewtopic.php?t=11287 глас народен, глас божи Smile
Върнете се в началото
ZombaiO
Мераклия
Мераклия

МнениеПуснато на: Сря 21 Яну, 2009 5:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Съгласен съм от предложението ти,но това не завис иот мен,а от колегите.
Също така ревютата трябва да са като твоите - ако са само няколко реда няма смисъл да се пускат.
Аз съм написал доста ревюта,но авторските права ги притежава друг.Но ще попитам,дали не може да публикувам някое по-старо. Smile

Крими е тъпа путка !!!

Продавам калъф за нож Victorinox

"Той се придвижва чрез остър меч..."
Върнете се в началото
heykel_nikolov
Мераклия
Мераклия

Местожителство: Pazardzhik

МнениеПуснато на: Сря 21 Яну, 2009 5:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това с директните линкове кьм ревютата ми хареса!Идеята е добра и дано да продьлжи за в бьдеще! Smile Smile
звяра
Advanced
Advanced

МнениеПуснато на: Сря 21 Яну, 2009 6:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Пускай ревюта, и да не ти пука. Very Happy А относно това дали колегите ще имат дисциплината, тук е ролята на модератора леееко да пренасочи усилията им във вярната насока. Ще помоля и колегите вместо да праскат по 15 едносрични мнения на ден да отделят още малко време и да пуснат поне по един обзор на притежавани от тях ножове. Личния опит и виждания едно, че ще обогатят откъм инфо форума, но ще привлекат и други ножомани, те ще дадат своя принос с ревюта и така ще стане едно място, на което всеки изкушен от остриетата ще може да намери това което го интересува, ще може да зададе въпросите си към собствениците на острието което си е набелязал и ще може да прецени дали си заслужава да си дава парите за него. Пък представете си как след време блейдфорума и месерфорума се напълнят с линкове към нашия форум Twisted Evil Поздравления за Зомбаьо и Хахав за идеята ревютата да намерят своето отделно място Wink и макар с времето да се разпръснат из страниците да има възможност бързо да бъдат открити Smile
Върнете се в началото
petrof
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Чет 22 Яну, 2009 12:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

звяра написа:
.... Ще помоля и колегите вместо да праскат по 15 едносрични мнения на ден да отделят още малко време и да пуснат поне по един обзор на притежавани от тях ножове. Личния опит и виждания едно, че ще обогатят откъм инфо форума, но ще привлекат и други ножомани, те ще дадат своя принос с ревюта и така ще стане едно място, на което всеки изкушен от остриетата ще може да намери това което го интересува, ще може да зададе въпросите си към собствениците на острието което си е набелязал и ще може да прецени дали си заслужава да си дава парите за него.........

Много правилно казано, много е дразнещо да изчетеш сума ти мнения с емотикони разни докато намериш нещо съществено казано някъде накрая на темата.
Върнете се в началото
simeon40
Загряващ
Загряващ

МнениеПуснато на: Чет 22 Яну, 2009 1:42 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Трябва някой по редовен да го направят модератор да трие простотиите Evil or Very Mad

Два метра дълъг - Пет метра прост
Върнете се в началото
vandal1
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Чет 22 Яну, 2009 4:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

simeon40 написа:
Трябва някой по редовен да го направят модератор да трие простотиите Evil or Very Mad

къде видя простотии тука Laughing .
Върнете се в началото
vaeron
Новак
Новак

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет 22 Яну, 2009 1:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

аз имам едно скромно предложение да се направи една тема в която да има сичката терминология и обяснението и сичките тия съкращение ТМО и тн за да знаят новите и незапознатите за какво става дума а също и да има обяснения за видовете стомани дръжки типове остриета и др. и да е важна за да си стои горе
Върнете се в началото
звяра
Advanced
Advanced

МнениеПуснато на: Чет 22 Яну, 2009 1:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

vaeron написа:
аз имам едно скромно предложение да се направи една тема в която да има сичката терминология и обяснението и сичките тия съкращение ТМО и тн за да знаят новите и незапознатите за какво става дума а също и да има обяснения за видовете стомани дръжки типове остриета и др. и да е важна за да си стои горе

За стоманите има тема, но за основни трмини - ТМО, флат грин, конвекс и т.н. вярно ще е добре, но ще трябва всички да се включим, щото за един човек си е много игра. Аз самия например доста често не знам как се казва частта от ножа която описвам, та малко кофти се получават обясненията. Smile
Върнете се в началото
ivo_georgiefff
Мераклия
Мераклия

Местожителство: Светите земи

МнениеПуснато на: Чет 22 Яну, 2009 4:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

vaeron написа:

+1 Подкрепям те! Wink
snow_angel
Новак
Новак

Местожителство: Плевен, Пловдив

МнениеПуснато на: Пет 23 Яну, 2009 1:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

След като поредния новорегистриран потребител е пуснал тема, която повтаря стара такава (ножове за хвърляне), имам въпрос - дали не е възможно да се ограничат правата на новите потребители докато направят примерно 20-30 мнения да не могат да пускат нови теми? Разбира се, тогава има риск от флууд, но едва ли ще са много хората, които ще си играят да пишат 30 мнения за да пуснат нова тема... Какво мислите?
Върнете се в началото
звяра
Advanced
Advanced

МнениеПуснато на: Пет 23 Яну, 2009 2:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

snow_angel написа:
След като поредния новорегистриран потребител е пуснал тема, която повтаря стара такава (ножове за хвърляне), имам въпрос - дали не е възможно да се ограничат правата на новите потребители докато направят примерно 20-30 мнения да не могат да пускат нови теми? Разбира се, тогава има риск от флууд, но едва ли ще са много хората, които ще си играят да пишат 30 мнения за да пуснат нова тема... Какво мислите?

По скоро съм против. Темите се затриват от модератора, а мненията се преместват и новопостъпилия се светка за правилата на играта - много по-добър вариант според мен. Smile
Върнете се в началото
angelmr
Advanced
Advanced

МнениеПуснато на: Пет 23 Яну, 2009 2:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И този подфорум върви по стъпките на пневматика. Зза почна се с активно модериране и подреждане на форума, мнения като горното за ограничаване на новите потребители( не е приложимо, но пък модераторите и без това трият почти всичко което не отговаря на изискванията така че ефекта е същия) и накрая форума се превърна в един добър и сравнително подреден источник на информация. И тогава от МСА решиха че им е по-изгодно да не се контролират толкова нещата. В момента пневматика е в пълен хаос.
Върнете се в началото
bully
Тежък случай
Тежък случай

Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Пет 23 Яну, 2009 5:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Вижте това е ножарски форум и хубаво е да се знаят поне основни понятия без де се правим на Пол Бос или Клиф Стамп даже да нямаме понятие на практика какво е.Хобито ни го изисква ако искаме да сме що годе грамотни, макар и на най ниско ниво.Като например да почнем от това що е стомана, аустенит, остатъчен аустенит, мартенсит, цементит, карбиди и видовете им, какво е ТМО, различните видове скосявания и каква е целта им, що е лигиращи елементи и за каво са точно и т.н. Иначе се превръщаме в цигански катун с надвикване.Може да прозвучи някому твърде претенциозно и надуто, но все пак трябва човек нещо да научи и да си обяснява що е така едно или друго явление.Лошото е че тук не членуват истински специалисти по закалка или майстори ножари та да ни просветляват по някои въпроси, както е в бейдфорума примерно.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Хладно оръжие Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети