- WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН -
УЛ. ИВАН ДЕНКОГЛУ № 7, СОФИЯ 1000 - ТЕЛЕФОН ЗА ПОРЪЧКА: 0899-15-18-15 - ОРЪЖИЕ - AIRSOFT - ЛОВ - ЛОВЕН ТУРИЗЪМ

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Мнения за ГСО
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Газово и сигнално оръжие
Предишната тема :: Следващата тема  

Може ли ГСО да бъде 100% ефективно при самозащита
Да !
9%
 9%  [ 4 ]
Не !
38%
 38%  [ 16 ]
Всичко зависи от качеството на патроните
9%
 9%  [ 4 ]
Всичко зависи от човека който го притежава
42%
 42%  [ 18 ]
Общо гласове : 42

Автор Съобщение
Сержант
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Сря 24 Фев, 2010 1:33 am    Заглавие: Мнения за ГСО Отговорете с цитат

Какво мислите,като цяло за ГСО ?Разчитате,ли че някога би могло да ви спаси от кризисна ситуация или мислите че само може да задълбочи проблеми и конфликти.Мислите,че патроните които се продават за него за достатъчно ефективни и биха спрели нападател или животно.Ако имате някакви мнения за ГСО го споделете.Какъв % може да му се вярва.И ако сте имали наблюдения в-ху това кои патрони са качествени и действат,също така действието им (Марки и вид на патрона).Ще се радвам да споделите мнението си.
ivo_d_2000
Gun Freak
Gun Freak

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Сря 24 Фев, 2010 1:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Колега, нормално е да пуснеш тема в съответния раздел!
А още по-нормално е да попрочетеш какво е писано ПРЕДИ да пуснеш нова тема!!!

А след като толкова напъваш за мнения и съвет, ето какво според мен е нещо сериозно и съответно скъпо:
http://zarimex.eu/wadie-germany-gazov-patron-pvflash-kalibar-pistolet-brkutia-p-115.html

Сержант
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Сря 24 Фев, 2010 2:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Прекарвам доста от времето си в четене на предишните теми.Има доста интересни неща,но лошото е че едва 30-40 % са достоверни или са приложени на практика.Дане говорим че доста мнения и споделени изживелици са с доста несподелени факти...Gunman беше споделил на едно място,че турските хаусни вършели работа като флаш-дифенса.В тези обаче съдържанието на активното вещество е по-голямо.Но си остават WADIE. Exclamation
Сержант
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Сря 24 Фев, 2010 2:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

О но това определено може да даде отговор на хора имащи въпроси относно действието на флашдифенса http://www.arms.hit.bg/broi8/Flash%20Defence2.htm Fire
ivo_d_2000
Gun Freak
Gun Freak

МнениеПуснато на: Сря 24 Фев, 2010 3:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Колега, ти четеш ли преди да пишеш???
Дал съм ти линк към патрони Pepper-Flash!
T.e. това е комбинация: газов патрон и Flash-Defence.
http://www.youtube.com/watch?v=QmzGIhP3nWw
Сержант
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Сря 24 Фев, 2010 11:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да разбира се че го видях,но това отново не доказва ефективноста му.Може би трябва да си го пробвам върху себе си това ще е най-удачния вариант.Единственния проблем е че съм малко алергичен но....в името на познанието и науката всичко. Laughing
ivo_d_2000
Gun Freak
Gun Freak

МнениеПуснато на: Чет 25 Фев, 2010 8:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Свържи се с vladunov - той е експериментатора с газови патрони Laughing
http://forum.oragie.com/profiler.php?mode=viewprofile&u=1529
Сержант
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Чет 25 Фев, 2010 4:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

хаха Very Happy Ние отдавна потдържаме връзка с него.И представи си и на двама ни не ни е съвсем ясно за какво иде реч....Единственното което се изясни на 100% е че wadie са в пъти по некачественни от umarex.При положение че на пазара има само wadie веднага си вадим извод каква самозащита можем да търсим.Но нека не се отчайваме съвсем Very Happy
ivo_d_2000
Gun Freak
Gun Freak

МнениеПуснато на: Чет 25 Фев, 2010 4:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А той откъде е намерил газови Umarex за опитите си??? Rolling Eyes
vladunov написа:
Проведе се нов тест патрони Умарекс CS ...

http://forum.oragie.com/viewtopic.php?p=234419&highlight=#234419
Сержант
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Чет 25 Фев, 2010 11:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами колега останали са му от преди когато е имало още техен внос.А този клип го знам може би аз съм 2-рия човек, който го е видял след направата.А относно опититите Vladunov мисли да продължи с опитите. Следващият му удър ще е CN supra на wadie.Сигурен съм че ще научим по нежщо интересно от опитите на Vladunov.Клиповете му са много добре направени и проведени.Това единственно може да докаже функционалноста на този вид....оръжие.Аз от все сърце искам да мога да разчитам до някаква степен на този газов пистолет,защото замисъла му го прави перфектното оръжие за самозащита.Замисли се малко не оставя следи,не наранява фатално нападателя,издава се без разрешително и е на по достъпни цени.Много добре тактически замислено!Но проблема е дали можеш да разчиташ на него в евентуална ситуация.Защото ако патроните ти са като в първия тест(говоря за действие)то това означава,че ще се изложиш много а може и последствия да имаш.Когато оръжието е в изрядност можеш да разчиташ на него.Може да съм малко невеж със темите и коментарите,но това е лесно обяснимо - просто това са ми първите коментари във форум досега.Живо се интересувам от такива неща.Ако съм засегнал някой с невежество се извинявам.
general buf
Мераклия
Мераклия

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет 25 Мар, 2010 1:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето, защо трябва внимателно да се четат старите теми по всеки въпрос. На клипа ясно се вижда, че 60% от активното вещество на патрона отива на халост. Когато се стреля с газов патрон, се стреля в гърдите.
Първо, защото частиците "газ" се набиват в плата и изпарявайки се обгазяват главата, и второ премахва се възможността после да те съдят за средна телесна повреда, ако съпътстващи частици увредят трайно очите на противника. Правени са много тестове и от производители и от потребители. Установено е, че колкото е по-висока околната температура, толкова е по-ефективен патрона / в гърдите !!! / Патронът трябва да е в срок на годност, защото активното вещество е агресивно и поврежда патрона при което той "киха". Наличието на въздушен поток /вятър / и неговата посока също са от значение и за стрелеца и за нападателя.
ПЪРВА ПОМОЩ се оказва ,като пострадалия се съблича внимателно с лице срещу вятъра, без да се докосва лицето и очите. Лицето се поставя под постоянно течаща, студена вода до облекчаване на симтомите. Следи се за алергична реакция. Не поемайте риска да се окажете убиец, само защото, този срещу вас е алергичен. Убийството по непредпазливост си е убийство ,а опитът да се докаже неизбежна самоотбрана в повечето случаи е неуспешен.
asenLI
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Съб 27 Мар, 2010 10:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Имам газов пистолет от Нова година , модел Зораки 914 ауто . По съвет на един по - голям приятел го нося с газови патрони Умарекс . Редя ги по следния начин един жълт (80 мл Хлорбензалмалодинитрил) , един червен (120 мл нонивамид) и така до 12 бр.Приятелят ми работи в оръжеен магазин и ми каза , че всеки от двата газа увеличава въздеиствието на другия . До преди няколко дни не ми се беше налагало да го използвам , но ето че когато се наложи се оказа ужасно ефективен (на картеччна стрелба) . Избавих се от кофти ситуация и як пердах . Забравих да спомена че съм на 18 г. и не особено атлетичен . Горещо препоръчвам тази комбинация от газ на всеки комуто се наложи да се защитава с ГСО .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сержант
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Съб 27 Мар, 2010 10:20 am    Заглавие: Отговорете с цитат

asenLI написа:
Имам газов пистолет от Нова година , модел Зораки 914 ауто . По съвет на един по - голям приятел го нося с газови патрони Умарекс . Редя ги по следния начин един жълт (80 мл Хлорбензалмалодинитрил) , един червен (120 мл нонивамид) и така до 12 бр.Приятелят ми работи в оръжеен магазин и ми каза , че всеки от двата газа увеличава въздеиствието на другия . До преди няколко дни не ми се беше налагало да го използвам , но ето че когато се наложи се оказа ужасно ефективен (на картеччна стрелба) . Избавих се от кофти ситуация и як пердах . Забравих да спомена че съм на 18 г. и не особено атлетичен . Горещо препоръчвам тази комбинация от газ на всеки комуто се наложи да се защитава с ГСО .

Добре колега ! Как така ти препоръчва газови патрони нa umarex,след като се внасят само на wadie ? Или има някакви нови изменения.PV на wadie e доста по слабо от това на umarex доколкото знам.Ако можеш да дадеш някакви разсяснения.
asenLI
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Съб 27 Мар, 2010 11:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Газовите патрони Умарекс ми ги даде този който ми ги препоръча по една кутиика 10бр.от вид (срок на годност до 12.2012 г.). Пистолета също е от него . Всичко ми е подарък за Нова Година .
Бях по магазините след това и търсих такива патрони , но не открих . Имаше само на wadie . Нонивамида им беше 45 мл. по-силния (супра светлокафява капачка) , а на Умарекс е 120 мл.(червена капачка) , жълтите ми се видяха еднакви и на двете фирми . Тогава си купих флаш дефенс халосни на уеиди , но силно ме разочароваха .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сержант
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Нед 28 Мар, 2010 12:57 am    Заглавие: Отговорете с цитат

аз изпробвах CS и CN на wadie - действат ! CS ме нокаутира направо за 15 секунди едва дишах.CN реже много в очите.Сълзене и болка,горене....
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Газово и сигнално оръжие Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети