- WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН -
УЛ. ИВАН ДЕНКОГЛУ № 7, СОФИЯ 1000 - ТЕЛЕФОН ЗА ПОРЪЧКА: 0899-15-18-15 - ОРЪЖИЕ - AIRSOFT - ЛОВ - ЛОВЕН ТУРИЗЪМ

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Одобрявате ли пускането на нови теми по конкретни въпроси?
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Общ раздел пневматично оръжие
Предишната тема :: Следващата тема  

Одобрявате ли пускането на нови теми по конкретни въпроси?
Да, одобрявам.
64%
 64%  [ 18 ]
Не, не одобрявам.
32%
 32%  [ 9 ]
Все ми е едно.
3%
 3%  [ 1 ]
Общо гласове : 28

Автор Съобщение
milen.m
Модератор
Модератор

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто 31 Авг, 2010 9:35 am    Заглавие: Одобрявате ли пускането на нови теми по конкретни въпроси? Отговорете с цитат

Предмет на анкетата е дали потребителите на форума одобряват пускането на нови теми по конкретни въпроси, вместо задаването на въпроса във вече съществуващи по-общи теми.

Например някой се интересува от избор на оптика за конкретен модел пушка. Трябва ли да си пусне своя тема, или да зададе въпроса си в темата за избор на оптики?

Моето мнение, което съвпада с практиката в големите чуждестранни форуми за пневматично оръжие, е, че трябва да се толерира пускането на нови теми. Така на следващия, който се интересува от същия въпрос, няма да му се наложи да чете 40 страници тема (или не дай си Боже 200), без да е сигурен дали въобще ще намери това, което го интересува, а с търсачката ще намери моментално конкретно това, което му е необходимо.

В зависимост от резултатите на анкетата, ще бъде променена съответно политиката на форума в това отношение.

Моля за Вашето мнение по въпроса.

"Field Target is good for you!"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bernhard
Мераклия
Мераклия

МнениеПуснато на: Вто 31 Авг, 2010 9:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

И 2-та подхода имат своите положителни и отрицателни страни. Например, ако потребителят "Х" не му се рови за да търси има ли такава тема или не, пуска нова тема и всички отговаряме на неговите въпроси. По този начин се спестява времето и нервите на питащия. От друга страна, така се нарояват доста теми - близнаци и човек се чуди коя от всички тях да следи и къде е писал. Споровете се разводняват.
Лично за мен, пускането на множество дублиращи се теми е досадно и безсмислено. Ако темата е една (2-е, най-много 3-и), всеки потребител лесно ще може да следи това, което го интересува и да го коментира. А и четейки какво е написано преди него, питащият може да намери отговор на своя въпрос още преди да го е задал.
Естествено, ако някой въпрос не е коментиран, нова тема ще трябва да се пуска.
А, то имало анкета отгоре. Грешка! Embarassed

Фийлд Таргет Клуб София

Последната промяна е направена от bernhard на Вто 31 Авг, 2010 10:01 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
didarai
Старо куче
Старо куче

МнениеПуснато на: Вто 31 Авг, 2010 9:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето и един пример от мен:
Две теми за една и съща пушка.(назад сигурно има още 2).Трябва ли всеки който има същата пушка при различен проблем от другите да пуска нова тема?Особено с такова заглавие:Проблем с Hatsan85
http://forum.oragie.com/viewtopic.php?t=14662
http://forum.oragie.com/viewtopic.php?t=14534
Колкото проблеми..толкова и теми?Има логика в това да търсиш тема с точно същия проблем като твоя,но ако точно нея я пропуснеш?Или ако не ти се търси дали я има и направо си пуснеш темата?А колко пъти може да се пуска една и съща тема от всеки новопостъпил?Мисля,че така вместо да има много теми с различни конкретни отговори,ще станат много теми с едни и същи въпроси и отговори ,а по някое време може и без отговори да останат.Така ще се разпръсне информацията и ще е по трудна за търсене(отваряйки и търсейки във всяка тена),вместо да отвориш тази която е събрана на едно място и търпеливо да си я изчетеш.Ако ли пък не си от търпеливите,пак задавай същия въпрос,но във същата тема.Мисля това е по-удачния вариант.Още повече че така важни теми при не писане в тях дълго време ще бъдат изтикани на задни страници от такива като :"сърби ме врата отзад,с какво да го почеша?"

Последната промяна е направена от didarai на Вто 31 Авг, 2010 9:58 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сивия
Загряващ
Загряващ

МнениеПуснато на: Вто 31 Авг, 2010 9:57 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Има хора, на които не им се чете целия форум за да открият отговора на едничкия въпрос, който ги интересува.

Има и други, обикновено стари форумци, които помнят, че такава тема някога някъде я имало и се дразнят от нови теми.

Какъв е проблемът, ако някой новак пусне тема с въпрос и някой от по-опитните му пусне отговор с линк към темата, в която е отговора?
Върнете се в началото
milen.m
Модератор
Модератор

МнениеПуснато на: Вто 31 Авг, 2010 9:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен: никакъв, аз точно така и правя.

Подчертавам, че анкетата не е за или против да се пускат многократно едни и същи теми, а за това, дали при конкретен въпрос да се пуска нова тема, и или да се пише във вече съществуваща обща такава тема.

Последната промяна е направена от milen.m на Вто 31 Авг, 2010 10:01 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Беселин
Мераклия
Мераклия

Местожителство: Пирдоп

МнениеПуснато на: Вто 31 Авг, 2010 10:01 am    Заглавие: Отговорете с цитат

В пускането на нови теми няма нищо лошо, но много често се прекалява.Примерно, някой има Гамо Хънтър440 и пуска тема Оптика за Гамо Хънтър 440.После друг пуска тема Оптика за Гамо Уиспър.Ми те са еднакви по същество за какво са тези две теми?Дали ще е Хатсан 85 или 95 все тая.И за това ли трябва да има нови теми?
Всичкото това трупане на теми е заради хора, които ги мързи да потърсят и прочетат и предпочитат да им се каже наготово.
didarai
Старо куче
Старо куче

МнениеПуснато на: Вто 31 Авг, 2010 10:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Сивия написа:
Има хора, на които не им се чете целия форум за да открият отговора на едничкия въпрос, който ги интересува.

Има и други, обикновено стари форумци, които помнят, че такава тема някога някъде я имало и се дразнят от нови теми.

Какъв е проблемът, ако някой новак пусне тема с въпрос и някой от по-опитните му пусне отговор с линк към темата, в която е отговора?

Проблема ще е както казах да го намеря къде е и след като знам,че ще го намеря трудно няма и да го търся.Не е въпрос на дразнене ,а на трудност и губене на време.Значи единия("стария") трябва да спести време на другия,като си загуби от собственото време,само щото първия го е домързяло или е бил нетърпелив да прочете още малко.Колко пъти ти би го правил за да дадеш отговор.....Мисля не дълго.Дори сега както са (малко) темите,по някога ми е трудно да открия свой пост,какво остава за чужд.Пример:поста за вредителите който цитирах е от форум с по-малко теми и с два пъти по-малко мои постове и три пъти си прерових всички постове(близо 200) един след друг за да го намеря,защото не помнех в коя(единствена) тема бях отговорил.Ако са повече постовете или темите като тук нямаше и да се опитам да го търся,а този които иска отговор,трябваше да търси в други теми и форуми и да загуби време и там да чете,за да получи този отговор.И последния въпрос на който трябва да се отговори е ,на кого трябва да е по-лесно в намирането на информация?На този които пита(и не я е намерил или не иска да я търси) или на този който отговаря и така му спестява ровенето което ако не получи отговор така или иначе ще трябва да извърши?Мисля,че е по важно да му се отговори,по-бързо и лесно,от колкото(след като знам какво ме чака),въобще да не му се отговори и тогава да си скача от тема на тема с подобни имена.

milen.m написа:
Според мен: никакъв, аз точно така и правя.

Подчертавам, че анкетата не е за или против да се пускат многократно едни и същи теми, а за това, дали при конкретен въпрос да се пуска нова тема, и или да се пише във вече съществуваща обща такава тема.

Многократно пуснати едни и същи теми има и сега.А това дали дадена тема е "нова по конкретен въпрос" или е "същата" е въпрос на различни мнения от които е меродавно само твоето.Аз като новопостъпил също пуснах две теми които тогавашния модератор (st_beer) ми забърса и естествено,че не ми стана приятно.Малко по-късно вече разбрах,че е постъпил правилно и следващата тема(и единствена) която пуснах сам беше ревюто на Кометата и то след като вече имаше направен такъв раздел.Иначе щях да го пусна в темата за Комета.

Последната промяна е направена от didarai на Вто 31 Авг, 2010 10:22 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
milen.m
Модератор
Модератор

МнениеПуснато на: Вто 31 Авг, 2010 10:17 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Наистина не разбирам, защо считаш, че намирането на отговора на конкретен въпрос в обща тема от 200 страници е по-лесно, отколкото намирането на отговора на същия въпрос в тема, която е конкретно за него, и е от максимум 2-3 страници. Да не говорим, че човекът може да изчете всичките 200 страници, и да се окаже, че няма отговор на въпроса му.

Върнете се в началото
didarai
Старо куче
Старо куче

МнениеПуснато на: Вто 31 Авг, 2010 10:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

milen.m написа:
Наистина не разбирам, защо считаш, че намирането на отговора на конкретен въпрос в обща тема от 200 страници е по-лесно, отколкото намирането на отговора на същия въпрос в тема, която е конкретно за него, и е от максимум 2-3 страници. Да не говорим, че човекът може да изчете всичките 200 страници, и да се окаже, че няма отговор на въпроса му.

Това е точно така и тогава ще е момента да си зададе новия въпрос,но с в същата тема.
На първия въпрос отговора е.....защото търся и виждам как е по-лесно и защото от 10 теми с подобни имена с по 10 страници ,ако имаш важен пост(за твоята пушка например) ще ти е трудно да запомниш на коя от 10-те "страница 5-та", в 10-те теми е той, а ако е на страница 68 в темата от 100 стр. ще ти е лесно.Пример:не помня точно на коя страница(вече,но доскоро помнех) ми е ревюто на Метеора,но знам ,че е на 60 и някоя.Търсене за секунди до минута най много.Споменатия по-горе пост за вредителите го търсих поне 15 мин и бях на път да се откажа.
Това ми е последен пост в тази тема.Както казах никой не е длъжен с моето мнение да се съобразява,нито пък ми е приятно да пиша подобни постове като :"има вече такава тема" на хората.Правех го с неудоволствие и по причините изтъкнати по-горе.
Върнете се в началото
hatsan125
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Вто 31 Авг, 2010 10:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

.Ми те са еднакви по същество за какво са тези две теми?Дали ще е Хатсан 85 или 95 все тая.И за това ли трябва да има нови теми?

Ами мой човек да ти кажа не всеки е толкова задълбочен в пневматиката и знае кой модел с кой са еднакви,че дават еднаква скорост или че само приклада е различен.А аз така и не видях някъде да има тема ОПТИКА ЗА БАЙКАЛ. Ама вие разбира се скочихте и почнахте да нападате.Тва че ти четеш форума от 5 години не означава че новите потребители го правят и знаят коя тема къде е.Не мисля че всеки трябва да отдела по 5 часа (буквално) за да търси отговора си в тема с 250 страници (пуска нова и вие нападате защото знаете че го има там а разбира се новака не и хайде почва се..)
didarai
Старо куче
Старо куче

МнениеПуснато на: Вто 31 Авг, 2010 11:17 am    Заглавие: Отговорете с цитат

hatsan125 написа:
.Ми те са еднакви по същество за какво са тези две теми?Дали ще е Хатсан 85 или 95 все тая.И за това ли трябва да има нови теми?

Ами мой човек да ти кажа не всеки е толкова задълбочен в пневматиката и знае кой модел с кой са еднакви,че дават еднаква скорост или че само приклада е различен.А аз така и не видях някъде да има тема ОПТИКА ЗА БАЙКАЛ. Ама вие разбира се скочихте и почнахте да нападате.Тва че ти четеш форума от 5 години не означава че новите потребители го правят и знаят коя тема къде е.Не мисля че всеки трябва да отдела по 5 часа (буквално) за да търси отговора си в тема с 250 страници (пуска нова и вие нападате защото знаете че го има там а разбира се новака не и хайде почва се..)

Е не можах да си одържа на обещанието.Просто горния пост малко прекален вече идва.
Колега hatsan125!Никой не те напада.Напротив както виждаш на всеки въпрос ти е отговорено .Дискусията тук е по-принцип ,а не дай да навикаме hatsan125.Не си първия нито ще си последния пускал такива теми(както казах и аз съм пускал),за това и се води дискусия в момента.Над 200 стр. като обем има 1(125-цата),тема.Другите са средно около 60 стр.От които най-вероятно новопостъпил се интересува от 3-4 максимум.Имам достатъчно нарочни постове в които събирам на едно място информация от много други теми и форуми в улеснение на хора като теб и продължавам да го правя.Отговор на въпроса си както казах по-горе ще получиш и в една от вече съществуващите теми ако го напишеш.(например в някоя за оптиките които също не са малко).И....въпроса ми към теб е:Байкала някаква по-особена оптика ли трябва да има,че да заслужава отделна тема( в смисъл нещо монтажите или оптиката трябва да отговаря на някакви по-специални изисквания от средните хасани да кажем или е пушка която тепърва ще се разпрострянява масово и ще има нужда да се знае от бъдещите и потребители веднага каква оптика е подходяща) и на колко човека след теб мислиш ,че ще е полезна тема с точно такова име ?
Върнете се в началото
hatsan125
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Вто 31 Авг, 2010 11:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Пушката не е нова копувана е преди 9 години за разлика от някои хора аз се интересувам от нещо било то оптика пушка и т.н .Дори ако трябва да вземам някакво подобие на оптика за пушка която едва докарва 130 м/с в 4.5 мм.Интересувам се защото се мъча да извадя най доброто от всяка една въздухарка,надцевка,успоредка,автомат,карабина или каквото и да е още.Прекарвам часове търсене в най-подходящите куршими и т.н. А да и въздухарката е специална Surprised хайде да се спират споровете имам намерение да прекарвам по 30 мин спокойно в четене на най-различни неща Exclamation
bernhard
Мераклия
Мераклия

МнениеПуснато на: Вто 31 Авг, 2010 11:37 am    Заглавие: Отговорете с цитат

hatsan125 написа:
... хайде да се спират споровете имам намерение да прекарвам по 30 мин спокойно в четене на най-различни неща Exclamation

Колега, hatsan125, с това горното изказване, направи ме разби. Ние не спорим с теб, а помежду си. Целта ни е да направим този форум по-добър. Но ако това те притеснява, ще спираме да пишем за времето, в което ти смяташ да четеш най-различни неща. Дали ще бъдеш така добър, след като свършваш с четенето да ни уведомяваш, за да можем пак да пишем?

Фийлд Таргет Клуб София
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
hatsan125
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Вто 31 Авг, 2010 11:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Имах предвид че не искам да участвам в никакви спорове,вие си спорете и =Моля ако неможе да ми отговорите в дадена тема не пишете. Има си аминистратор той решава дали да трие темата.
milen.m
Модератор
Модератор

МнениеПуснато на: Пон 06 Сеп, 2010 7:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Виждам, че резултатите от анкетата от известно време не се променят, така че ще приема, че който е искал да изрази мнение, го е направил вече.

Предвид на това, че повечето гласове подкрепят тезата за свободното пускане на нови теми във форума, политиката в това отношение ще остане непроменена.

Това в никакъв случай не означава да се пускат многократно едни и същи теми, и препоръката да се използва търсачката, преди да се пусне нова тема си остава валидна изцяло.

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Общ раздел пневматично оръжие Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети