- WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН -
УЛ. ИВАН ДЕНКОГЛУ № 7, СОФИЯ 1000 - ТЕЛЕФОН ЗА ПОРЪЧКА: 0899-15-18-15 - ОРЪЖИЕ - AIRSOFT - ЛОВ - ЛОВЕН ТУРИЗЪМ

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

9mm vs .45
Иди на страница 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Късо нарезно оръжие
Предишната тема :: Следващата тема  

9mm vs .45
9mm
40%
 40%  [ 19 ]
45 ACP/AUTO
59%
 59%  [ 28 ]
Общо гласове : 47

Автор Съобщение
itodorov
Новак
Новак

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 23 Мар, 2011 6:21 pm    Заглавие: 9mm vs .45 Отговорете с цитат

Здравейте, във всички чужди форуми има такава тема, тук не намерих. Интересно ми е какво Ви е мнението. Става въпрос за избор на калибър като комплексност от показатели. Моля да обосновавате отговорите си.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bull_1
God of War
God of War

МнениеПуснато на: Сря 23 Мар, 2011 6:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

От двата посочени калибъра съм твърдо за 9х19. Причините са много, писано е много. А и погледни знайните и незнайни служби (полицейски и военни) в цял свят... никой не използва ФФ.

Иначе лично отивам на "тен-ем-ем" Mr. Green Ама това е за друга тема..

Хорошо жить на Востоке! Very Happy
http://www.youtube.com/watch?v=UxF7GLd8QcA&feature=related
Не гледайте българските национални телевизии - те изповядват американска пропаганда. Бойкот на продажните журналисти и чиба от ефира!
Върнете се в началото
TheBoss
Полковникът
Полковникът

МнениеПуснато на: Сря 23 Мар, 2011 6:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Е сега стана страшно!!! Mr. Green Хубаво е да сложиш в заглавието и думичката СПАМ Wink

Две неща на този свят са безкрайни - човешката глупост и
Вселената. За второто не съм съвсем сигурен. (А. Айнщайн)

"...await the right moment for one, and only one, well aimed shot..." V. Zaytzev
Върнете се в началото
itodorov
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Сря 23 Мар, 2011 6:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

TheBoss написа:
Е сега стана страшно!!! Mr. Green Хубаво е да сложиш в заглавието и думичката СПАМ Wink

Изобщо не е спам, определено искам дазнам мнението на колегите, като по-важна е обосновката.
Върнете се в началото
JDredd
Гърмян заек
Гърмян заек

МнениеПуснато на: Сря 23 Мар, 2011 7:15 pm    Заглавие: Re: 9mm vs .45 Отговорете с цитат

itodorov написа:
Здравейте, във всички чужди форуми има такава тема, тук не намерих. Интересно ми е какво Ви е мнението. Става въпрос за избор на калибър като комплексност от показатели. Моля да обосновавате отговорите си.

Мнението ми е, че имаш спешна нужда от преглед от очен лекар, а ако той не открие нищо нередно в зрението ти - от психиатър.
Чета те откак се появи и се чудя до къде ще стигнеш.
http://forum.oragie.com/viewtopic.php?t=15833
bull_1
God of War
God of War

МнениеПуснато на: Сря 23 Мар, 2011 7:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Нищо Дред, спора е фундаментален Twisted Evil и е добре да се пуска по една тема поне два пъти в годината.

Имал съм щастието да ползвам и двата калибъра. .45 АСР си има своето място под слънцето - и за дефенс и за спорт. Не е лош патрон, и запазва своите фенове. Обаче в съвременния свят 200-250 м/с си е слабичко като скорост, ако че носи тегло. Mr. Green След 25 м. траекторията му се спуска стръмно надолу, вследствие на гравитацията... Very Happy

Не гледайте българските национални телевизии - те изповядват американска пропаганда. Бойкот на продажните журналисти и чиба от ефира!
Върнете се в началото
jimiabv
Модератор
Модератор

Местожителство: В резервоара на автобуса

МнениеПуснато на: Сря 23 Мар, 2011 7:48 pm    Заглавие: Re: 9mm vs .45 Отговорете с цитат

JDredd написа:
itodorov написа:

Мнението ми е, че имаш спешна нужда от преглед от очен лекар, а ако той не открие нищо нередно в зрението ти - от психиатър.

Поредния детиняк на 17 години Razz
Пита за да се прави на мъж...
Сега ще почне да буинства,познат сценарии... Mr. Green
ivo_d_2000
Gun Freak
Gun Freak

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Сря 23 Мар, 2011 8:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Измама става тука...
Гласове: 7 на 5. Общо: 12.
Проценти: 58 + 41 = 99......
Мошенгия пак... Mr. Green

+1 от мен за .45-тия! Wink
bull_1
God of War
God of War

МнениеПуснато на: Сря 23 Мар, 2011 8:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Връзвам бас, че ФФ ще спечели анкетата.

Но тънкия въпрос е: Колко от гласувалите "ЗА" са имали КНО в този калибър и колко искат да имат.

(Преди години един полковник се замислил много сериозно в/у предимствата и недостатъците на двата.. и взел че създал нещо по-добро). Mr. Green

Върнете се в началото
itodorov
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Сря 23 Мар, 2011 8:54 pm    Заглавие: Re: 9mm vs .45 Отговорете с цитат

JDredd написа:
itodorov написа:

Колега, в цялата тема, която си посочил, има само 2-3 мнения точно по въпроса. Ти имаш едно единствено, което няма нищо общо с въпроса - ".45 vs 9х19 пара" , така че тук можеш да си кажеш мнението. Ако не си прочел държа на обосновката.
Все пак се регистрирах тук, за да получа помощ при избора на КНО и определено получих полезни съвети от няколко колеги, за което им благодаря.
п.п. Това че ме следиш до къде ще стигна, си е твое право, да си жив и здрав.
Върнете се в началото
itodorov
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Сря 23 Мар, 2011 9:00 pm    Заглавие: Re: 9mm vs .45 Отговорете с цитат

jimiabv написа:
JDredd написа:
itodorov написа:

Поредния детиняк на 17 години Razz
Пита за да се прави на мъж...
Сега ще почне да буинства,познат сценарии... Mr. Green

Колега, не е хубаво да се изказваш за някой без да го познаваш. Почти съм сигурен, че съм по-голям от теб, а за буйства мисля, че съм достатъчно улегнал.
п.п. Определено всяка една тема тук е пълна с коментари на "величия" на които нещо не им харесва. Моля същите да извинят невежеството ми, затова питам.
Ако модераторите преценят да изтрият темата.
Върнете се в началото
TheBoss
Полковникът
Полковникът

МнениеПуснато на: Сря 23 Мар, 2011 9:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тодоров, казах ти да добавиш спам в заглавието, но ти ме ме разбираш май. Я сега прочети пак кой какво е написал и дали има нещо полезно в мненията? Моите също не са изключение Twisted Evil И не се учудвай, ако темата за 3-4 дена набъбне до 10 страници обсипани с глок, тойота, руски песни или цитати от руски политици. А, забравих и гадните емигранити, долните капиталисти и световната конспирация.

Две неща на този свят са безкрайни - човешката глупост и
Вселената. За второто не съм съвсем сигурен. (А. Айнщайн)

"...await the right moment for one, and only one, well aimed shot..." V. Zaytzev
Върнете се в началото
ivo_d_2000
Gun Freak
Gun Freak

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Сря 23 Мар, 2011 9:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Нямам КНО, но според мен:
.45 АСР/Ауто с подходящ пистолет си е идеален за самоохрана и самоотбрана!
Какви ти 25 м. и глупости??? Ще разстреляш някого на такова разстояние ли? Evil or Very Mad
Недостатък: по-скъпия боеприпас....
itodorov
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Сря 23 Мар, 2011 9:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

TheBoss написа:
Тодоров, казах ти да добавиш спам в заглавието, но ти ме ме разбираш май. Я сега прочети пак кой какво е написал и дали има нещо полезно в мненията? Моите също не са изключение Twisted Evil И не се учудвай, ако темата за 3-4 дена набъбне до 10 страници обсипани с глок, тойота, руски песни или цитати от руски политици. А, забравих и гадните емигранити, долните капиталисти и световната конспирация.

Здарве да е, дано поне от 100 да има 10 полезни мнения Wink
Върнете се в началото
The Perfect Security
Мераклия
Мераклия

МнениеПуснато на: Сря 23 Мар, 2011 9:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

...

Последната промяна е направена от The Perfect Security на Сря 02 Сеп, 2015 8:18 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Късо нарезно оръжие Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Следваща
Страница 1 от 12

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети