- WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН -
УЛ. ИВАН ДЕНКОГЛУ № 7, СОФИЯ 1000 - ТЕЛЕФОН ЗА ПОРЪЧКА: 0899-15-18-15 - ОРЪЖИЕ - AIRSOFT - ЛОВ - ЛОВЕН ТУРИЗЪМ

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

9mm vs .45
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Късо нарезно оръжие
Предишната тема :: Следващата тема  

9mm vs .45
9mm
40%
 40%  [ 19 ]
45 ACP/AUTO
59%
 59%  [ 28 ]
Общо гласове : 47

Автор Съобщение
.38 Super
God of War
God of War

МнениеПуснато на: Пет 25 Мар, 2011 9:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Dejmos написа:
П.П.П. 38-ми, балистичните калкулатори с успех се ползват за определяне параметрите на изстрела при стрелба на големи дистанции. продават се джобни такива, вграждат се в прикладите... Сигурно има защо. Изчислената траектория до голяма степен съвпада с реалната. И в една дискусия бих заложил на резултатите от калкулатора, а не на субективното усещане на някого. И в конкретния случай поставянето на 25 метра на втората нула не е от грешка, а от физическа невъзможност първата нула да е там. Предполагам, че някой яко напомпан боеприпас за КНО може да даде достатъчно изправена траектория, че да има първа нула на 25 метра, но в конкретния случай е невъзможно.

Просто ми обясни как ако 2рото пресичане на мерната линия е на 25м, попаденията на 50м. ще са нагоре, със или без калкулатор.

Те ти дават 80-90м право мерене на .45 ти ми смяташ 20-30м максимум пойнт бланк...нямам нищо против калкулаторите нито кой ги използва,
просто те са за хора които знаят как да ги използват.
Хатсанатора

Местожителство: София и (много рядко) В.Търново

МнениеПуснато на: Пет 25 Мар, 2011 10:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Просто ми обясни как ако 2рото пресичане на мерната линия е на 25м, попаденията на 50м. ще са нагоре, със или без калкулатор.

Точно това казвам - няма как. И не само аз, нито само аз и Була.

За правото мерене писах в другата тема. Много зависи колко голяма "критична зона" са сложили. При посочения от мен боеприпас (6-та страница от темата), ако за критична зона са избрали целия торс (около 60 см), правия изстрел ще бъде на 100 метра. Ако критичната зона е около 40 см, се получават именно посочените от теб 80-90 метра. Ето, че няма противоречие.

И не ти давам "20-30м максимум пойнт бланк", давам ти 25 метра прицелна дистанция.
Zoraki HP-01 .177

Глупак може да бъде всеки, но с това не трябва да се злоупотребява!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bull_1
God of War
God of War

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет 25 Мар, 2011 10:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

.38 Super написа:
Те ти дават 80-90м право мерене на .45

38и, да не се връщам да търся американското изследване на картечните пистолети - UMP на Хеклер в горния калибър беше най-зле: 60-70 м. убойно действие, при това от 8" цев! Не че няма да фърли и до 100 м., просто няма смисъл в това упражнение.. може да се засегне смъртоносно гарга.

Докато при 9х19 дистанцийте бяха х2. Wink

п.п. Тия с митовете нали стреляха водоравно с ФФ? Падна като круша на 80-на метра /по памет/. Mr. Green

Хорошо жить на Востоке! Very Happy
http://www.youtube.com/watch?v=UxF7GLd8QcA&feature=related
Не гледайте българските национални телевизии - те изповядват американска пропаганда. Бойкот на продажните журналисти и чиба от ефира!
Върнете се в началото
TheBoss
Полковникът
Полковникът

МнениеПуснато на: Пет 25 Мар, 2011 11:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Момчета, пропускате, че разстоянието до първата "нула" се определя от ъгъла на възвишение, т.е. ъгъла между мерната линия и ос-каналната линия. А как се променя този ъгъл? Много просто, с промяна на височината на мерника!!! Мушката може да бъде и едва 2 мм висока и пак да има стръмен ъгъл на възвишение. бат Геле беше споменал за Стечкина и местенето на мерника, но май не му обърнахте внимание. Това, което е правил той е: увеличаване на ъгъла, приближаване на първата и отдалечаване на втората "нули". Бях го написал и преди, ама кой да чете? И защо да не може първа "нула" да е на 25м? При достатъчно енергия(Деймос обясни за тежкия и лекия проектил) спокойно може да има 1-ва "нула" на 25 метра и разстояние на правия изстрел на 100м. Съответно 2-рата "нула" ще иде на 120-130 м. А не както някой биха си помислили 25-100-175. Защото така сте си нарисували диаграмите. Което е погрешно. Възходящият склон е около 2/3 по-дълъг от низходящия.

Две неща на този свят са безкрайни - човешката глупост и
Вселената. За второто не съм съвсем сигурен. (А. Айнщайн)

"...await the right moment for one, and only one, well aimed shot..." V. Zaytzev
Върнете се в началото
.38 Super
God of War
God of War

МнениеПуснато на: Съб 26 Мар, 2011 2:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

bull_1 написа:
.38 Super написа:
Те ти дават 80-90м право мерене на .45

38и, да не се връщам да търся американското изследване на картечните пистолети - UMP на Хеклер в горния калибър беше най-зле: 60-70 м. убойно действие, при това от 8" цев! Не че няма да фърли и до 100 м., просто няма смисъл в това упражнение.. може да се засегне смъртоносно гарга.

Докато при 9х19 дистанцийте бяха х2. Wink

п.п. Тия с митовете нали стреляха водоравно с ФФ? Падна като круша на 80-на метра /по памет/. Mr. Green

Що верно не се върнеш да потърсиш и американското изследване ( като че ли можеш да намериш някакво руско такова) и на тия с митовете да видиме дали паметта ти не лъже ? Виж ако не се оправяш сам Посейдон ще ти помогне с Гънмена например, там им взе доста малко време да му го обяснят конкретно явлението на него (говоря за пада на .45 на 100м), на тебе може би ще е невъзможно да ти се обясни.
God of War
God of War

МнениеПуснато на: Съб 26 Мар, 2011 6:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

TheBoss написа:
Момчета, пропускате, че разстоянието до първата "нула" се определя от ъгъла на възвишение, т.е. ъгъла между мерната линия и ос-каналната линия. А как се променя този ъгъл? Много просто, с промяна на височината на мерника!!! Мушката може да бъде и едва 2 мм висока и пак да има стръмен ъгъл на възвишение. бат Геле беше споменал за Стечкина и местенето на мерника, но май не му обърнахте внимание. Това, което е правил той е: увеличаване на ъгъла, приближаване на първата и отдалечаване на втората "нули". Бях го написал и преди, ама кой да чете? И защо да не може първа "нула" да е на 25м? При достатъчно енергия(Деймос обясни за тежкия и лекия проектил) спокойно може да има 1-ва "нула" на 25 метра и разстояние на правия изстрел на 100м. Съответно 2-рата "нула" ще иде на 120-130 м. А не както някой биха си помислили 25-100-175. Защото така сте си нарисували диаграмите. Което е погрешно. Възходящият склон е около 2/3 по-дълъг от низходящия.

Момчетата Босе пропускат много неща, например, че много малко хора се интересуват какво става с куршума зад 20-30метровата граница, то самата функция на пистолета е да се защитаваш на близко разстояние, не да трепеш прасета но - всеки луд с номера си...
Друго което им се губи - параболата не е точно параболата която се чертае в калкулаторите, както казваш, след втората нула пада емного по-рязък а първата част от параболата е много по-плоска.
Също така казаното за ъгъла на завишение е абсолютно вярно...добре, Деймост твърди, че според калкулатора първата нула е някъде много близо до дулото. Това е вярно и не е вярно, защото ако е така няма да може на Ал пищова да завишава след нулирането му на 25метра а това е факт, не е смятано от калкулатора, също така от самата схема в сайта от където Деймос цитира табличката има следната графика:

Е добре, преместете сайт височината на 0.5" надолу и гледайте къде се пресича параболата - на 10 и грубо 35м и това е в идеалният случай, сметнат средно статистически с конкретният патрон, без да е нулиран пистолета на определена дистанция, без да се смята ъгъла на възвишение...Айде да завъртим плоскоста около мушката и да гледаме къде ще се пресичат линиите, дали ще е пред дулото или по-надалече...Айде даже да не пипаме нищо и да погледнем самата графика - първата нула е обявена на 25 ярда обаче само аз ли виждам пика напараболата на 20 ? После, такава ли е параболата в реалноста: с по-извите първа част и с по-полегат ъгъл на падане ? Аз казвам като Боса, че е обратно, това означава ли, че тоя калкулатор просто смята нереални неща ? ...Грешка е да се нагласят нещата по калкулатора преди да се съобразява човек с релното оръжие, патрон и още сума ти неща... Тука е местото да подсетя Бичето да погледне каква дистанция дават на .45 и на 9х19 - и в двата случая минават 100метровата граница и това е само на 16" височина ...
Аз пак ще кажа - преди да смятате с калкулаторчета, погледнете реални данни с конкретна дължина на цевта, линка е нагоре, максималната пойнт бланк дистанция на 9х19 и .45 е с разлика под 10м в полза на 9х19... Колкото по-малък ъгъл се дава на повдигането, толкова повече се приближава първата нула, само за пример - на Глока ми мушката му е висока 4.28мм а 150мм назад мерника е висок 4.46мм. Грубо тази линия пресича бор аксиса който при мушката е почти 14мм, на 5-6м Добре обаче това приположение, че бор аксиса е успореден с линията на която лежат мушката и мерника а той не е - оста е наклонена надолу, разстоянието от оста до основата на мушката е по-голямо от колкото от оста до основата на мерника...Кой ще ги мери тея неща и кой ще ги смята и с какво ? На кой му пука изобщо за тея милиметри и десети ? Дори и първата нула да е на 10-15м, попаденията м-у нея и втората нула ще са високо точно както е в случая с Ал, толкова ли е трудно да се разбере принципа и изобщо защо трябва да се дъвчат тея неща през калкулатори работещи с идеални стойности, когато това е специфика която вече е мерена и принципа е доказан и без Бичето и Деймос ? 1911 стреля групи от по 1.3" на 50м, това преди коя нула е ? Ка ще е графиката на такъв изстрел със обикновенни комбат мерници ? За какви допуски говориме тука, правото мерене се движи в допуски нагоре-надолу мерени я има в 10 санта, я - не, какъв торс докарахме, какви 5 лева...
Целият тоя разговор е напъване да се измисли хладката вода, дрънканиците, че .45 бил бавен патрон са безпочвени, най-просто е да се гледат наляганията които създава пропеланта и да се сравняват патроните - ако са с приблизително еднакви стойности и с приблизително еднаква маса на куршумите, точно както каза и Боса и Деймос, първо графиките ще са много близо, второ има зависимост при запазването на енергията и тя е в полза на .45тия, че 9х19 изкарвал ефективно още 10тина метра - браво, лично намене не ми пука изобщо, под 30-40м единствената разлика м-у двата патрона която мене лично ме интересува екой ще направи по-голяма дупка. Това също е ясно, да се разсъждава в-у мъгляви неща без да има смисъл, само за да се каже - е, видехте ли, че съм прав е меко казано - смешно, тея "истини" отдавна са пробвани и публикувани, просто не всеки ги разбира както трябва може би...Това е доста безпредметен разговор когато се отнася за късо оръжие и не се прави в ловен форум например...ако при пистолетите балистиката зад 20-30метра имаше толкова голямо значение, нямаше да се продават с фиксирани мерници а всички щяха да са със нагласящи се да може да си слагаме нулите в критически ситуации кой как му дойде музата...
Ако вие откривате калкулаторите и нагласяте фактите по тях, аз лично предпочитам да вярвам на изводите които бих си направил от фактите, като казаното от Ал например, още повече, когато се покрива с теорията така както яз я знам, чел и чувал, не разсъждения по калкулатор.
Advanced
Advanced

МнениеПуснато на: Съб 26 Мар, 2011 9:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Биче..прав си че колегата пита за пистолет...а не за пушка...нооо и не...ти повдигна темата...за лов...а лов...знаеш е забранен с късо ОО....а относно калибъра....става...но не е ловен.... Wink ..А колегата пита за двата калибъра...а ти му пълниш главата с твоята фикс идея за 10 ауто...еее...кои е по встрани от темата...Сам признаваш...че след влизане на новия закон...9х19...е куц кон....и за стоп ефект и самоотбрана...наи удачен е 45 ауто....ииии..както винаги...по курса на деня си...каквото е в противоречие с другите...ти си на негова страна...а факти...маината им...те са за фактолозите Smile
Dejmos
Хатсанатора

МнениеПуснато на: Съб 26 Мар, 2011 10:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Момчетата Босе пропускат много неща, например, че много малко хора се интересуват какво става с куршума зад 20-30метровата граница, то самата функция на пистолета е да се защитаваш на близко разстояние,
Именно! При това условие колко е логично да се прострелва пистолета така, че да има втора нула след тия 20-30 метра?!

Цитат:
Е добре, преместете сайт височината на 0.5" надолу и гледайте къде се пресича параболата - на 10 и грубо 35м и това е в идеалният случай, сметнат средно статистически с конкретният патрон, без да е нулиран пистолета на определена дистанция, без да се смята ъгъла на възвишение...Айде да завъртим плоскоста около мушката и да гледаме къде ще се пресичат линиите, дали ще е пред дулото или по-надалече...
С преместването на мерната линия съм съгласен, 0,9 инча е твърде високо - на кой пистолет мушката е на 22 милиметра над цевта? Между другото, по някаква причина на мен не ми показва графиката. Показва ми празно поле Sad
Да завъртим казваш. Да завъртим. И какво се получава? Получава се нула на 25 метра и .... още една пред цевта. Не може да завъртим в другата посока, защото ще получим онази гротескна височина на мушката, която нарисувах.

Цитат:
Айде даже да не пипаме нищо и да погледнем самата графика - първата нула е обявена на 25 ярда обаче само аз ли виждам пика напараболата на 20 ?
Обявена е нула на 25 метра, а не първата нула Exclamation
Ето, че започваш сам да стигаш до истината, като изключим заблудата (или умишленото подвеждане), че ти посочват първа нула. След като имаш нула на 25 метра и връх на траекторията преди 25 метра, къде ти е първата нула... Question
И продължаваш да ни доказваш това, което оспорваш:
Цитат:
за пример - на Глока ми мушката му е висока 4.28мм а 150мм назад мерника е висок 4.46мм. Грубо тази линия пресича бор аксиса ....... на 5-6м
"Тази линия" е мерната линия. В първите метри оста на цевта практически съвпада с траекторията. И да има отклонение на траекторията от оста, то ще е нищожно. В светлината на тези уточнения, прочети пак какво казваш. Казваш, че траекторията пресича мерната линия на 5-6 метра (айде, нека да има все пак минимален пад в първите метри и пресичането да е на 7-8 метра). И какво значи това? Значи, че твоя глок има първа нула пред цевта, колкото и да не ти се вярва.
Zoraki HP-01 .177

Върнете се в началото
TheBoss
Полковникът
Полковникът

МнениеПуснато на: Съб 26 Мар, 2011 10:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Пак опираме до ъгъла на възвишение!!! Ами вникнете в това! НЯМА значение колко ви е висока мушката!!! Има значение колко по-висока(по-ниска) е мерната пластина. Всъщност при запазен ъгъл на мерната линия спрямо ос-каналната линия с повдигане на мерните прибори на горе ще се удължи първата "нула". Или както му казват при оптиките - паралакса. Аз имам една опитка за .22 дето паралксът е на 100 ярда. И каквото и да правите няма как да докарате първа "нула" по-близо, освен, ако не повдигнете задния край на оптиката. Ако при запазен този ъгъл и повдигане на оптиката още 5 см(в момента е на около 5 см над цевта) какво ще се случи с паралакса? Ще отиде още по-далече! Но да се говори, че при късото с тези ниски мушки има практическо влияние на разстоянието до първа "нула" е несериозно. Това, че първа "нула" ще се премести от 5м на 8м с какво ще промени стрелбата? И с колко ще промени мерната точка? 5см? 10см? Големи прецизници се извъдиха някои тук Mr. Green

"...await the right moment for one, and only one, well aimed shot..." V. Zaytzev
Върнете се в началото
Dejmos
Хатсанатора

МнениеПуснато на: Съб 26 Мар, 2011 11:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, всъщност ъгъла на възвишение е това, което определя къде ще е нулата. То и няма какво друго да е, цевта не можем де регулираме.
Предполагам, че в калкулаторите използват "височина на мерната линия" за опростяване, а и защото е по-лесно за потребителя. Все пак ъгълът между цевта и мерната линия не се определя лесно, но всеки може да си измери височината на мушката. И като се знае къде е първата нула, калкулаторът си изчислява ъгъла.

П.П. Не съм сигурен, но паралакс при оптиките май беше друго.
Zoraki HP-01 .177

Върнете се в началото
ivo_d_2000
Gun Freak
Gun Freak

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Съб 26 Мар, 2011 12:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Паралакс е видимото изместване на положението на наблюдавания обект, дължащо се на наблюдението на обекта от две различни точки.

А за оптиката:
Паралакс е линейното отстояние между надлъжните оси на цевта и оптиката.
.38 Super
God of War
God of War

МнениеПуснато на: Съб 26 Мар, 2011 3:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Dejmos написа:
Цитат:
Айде даже да не пипаме нищо и да погледнем самата графика - първата нула е обявена на 25 ярда обаче само аз ли виждам пика напараболата на 20 ?
Обявена е нула на 25 метра, а не първата нула Exclamation
Ето, че започваш сам да стигаш до истината, като изключим заблудата (или умишленото подвеждане), че ти посочват първа нула. След като имаш нула на 25 метра и връх на траекторията преди 25 метра, къде ти е първата нула... Question
И продължаваш да ни доказваш това, което оспорваш:
... И какво значи това? Значи, че твоя глок има първа нула пред цевта, колкото и да не ти се вярва.

Естествено, че първата нула е пред дулото но къде точно зависи от това къде е нулиран пистолета, ако е нулиран на 10м пред дулото, тогава второто пресиане ще е грубо казано на 30-40м в зависимост от патрона и от мернаталиния на пистолета, ако е нулиран на 20-30м втората нула ще е по-далече, това епринцип, какво ти доказвам не е ясно, ясно е, че не разбираш това което Боса ти обяснява. Погледни си графиката и ми кажи къде е първото пресичане - пред дулото, но на 20м...Какво има да говориме повече, това е графика на бор аксис хоризонтиран да е успореден на 6" от правата на земята, нещо което никога не е така при мерна линия хоризонтирана към същата права.
Полковникът
Полковникът

МнениеПуснато на: Съб 26 Мар, 2011 4:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе как не си поръчах онзи патрон с лазера, че да ви го покажа нагледно за какво иде реч Smile И дайте да пишем в една тема, че така губя нишката кой какво е казал и почвам да пиша едни и същи неща на две места и да отговарям на един и същи човек. Който пък от своя страна е написал едно и също в две теми. Mr. Green А сега някой да обясни какво исках да кажа! Rolling Eyes

Върнете се в началото
ivo_d_2000
Gun Freak
Gun Freak

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Съб 26 Мар, 2011 5:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

TheBoss написа:
Mr. Green А сега някой да обясни какво исках да кажа! Rolling Eyes

Че част от постовете тук трябва да са в темата "Външна балистика, нули...пад на проектилите..." Wink
http://forum.oragie.com/viewtopic.php?t=15969
bull_1
God of War
God of War

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб 26 Мар, 2011 6:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Дежмос, както сам ще се обедиш - с 38и е много трудно и почти невъзможно да се спори. Very Happy Винаги ще разтегне някой локум, или ако няма какво да каже, ще напише дежурното: "Говориш глупости" и тва е.
Така че, не се мори да доказваш научно нещо, което дори няма да си дадат труда да разберат... Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Хорошо жить на Востоке! Very Happy
http://www.youtube.com/watch?v=UxF7GLd8QcA&feature=related
Не гледайте българските национални телевизии - те изповядват американска пропаганда. Бойкот на продажните журналисти и чиба от ефира!
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Късо нарезно оръжие Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Следваща
Страница 10 от 12

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети