- WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН -
УЛ. ИВАН ДЕНКОГЛУ № 7, СОФИЯ 1000 - ТЕЛЕФОН ЗА ПОРЪЧКА: 0899-15-18-15 - ОРЪЖИЕ - AIRSOFT - ЛОВ - ЛОВЕН ТУРИЗЪМ

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

What is the best service pistol?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Късо нарезно оръжие
Предишната тема :: Следващата тема  

What is the best service pistol?
Glock
36%
 36%  [ 20 ]
SIG SAUER (P220, P226, P229, P250 и др.)
20%
 20%  [ 11 ]
Heckler & Koch (USP, HK45, P30, Р2000 и др.)
27%
 27%  [ 15 ]
WALTHER (P99, PPS, PPK и др.)
1%
 1%  [ 1 ]
Smith & Wesson (M&P и др.)
0%
 0%  [ 0 ]
RUGER (SR серията и др.)
3%
 3%  [ 2 ]
1911/2011 (без значение модел, производител и др.)
10%
 10%  [ 6 ]
Beretta (92FS и всички други след нея)
0%
 0%  [ 0 ]
Общо гласове : 55

Автор Съобщение
bull_1
God of War
God of War

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон 04 Апр, 2011 10:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

fixer написа:
Пряка съпоставка Smile

Very Happy
Немой така Фиксер - дадох си труда да гледам внимателно. Тази "съпоставка" се градеше през цялото време на тезата "според мен..". Аз пък ще ти кажа /не ми се изрежда по точки/, че 95% от "недостатъците" за мен са "преимущества" на едната система над другата.
Имаше и фрапантни тези - явно момчето е още младо и зелено Smile - индикатора за натегната бойна пружина на XD отзад е напълно излишен Razz - за това служи положението на спусъка и се вижда по-добре и се усеща тоже. Индикатора за патрон в патронника е доста спорен. От една страна при Глок можеше да е малко по-голям (или просто гърба на екстрактора да бъде боядисан в червено, както е при Хеклер Р30 например), но изключително грозното позициониране върху блока.. м/у мерниците е направо гротескно. Само за това не бих го купил - стила на Ругър SR9/40. За мускулния предпазител сме писали много. Американците го харесват, защото така са "закърмени" от стогодишните тояги. За европейците е пълен "шит" - втора причина, поради която не бих го купил...
Непълното разглобяване при Глока е в пъти по-лесно. Момчето не знаеше как да го прави завалията.. това въртене на допълнителни стърчащи лостове е отживелица. И защо не спомена за двете дупки по блока на XD? Ами за пълната разглобка, м? Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Двустранният бутон за освобождаване на пълнителя го има при Ген 4, както и металния водач на възвратната пружина. Забележи, че при Глок шомпола за почистване е пластмасов и не може да надере коронката на цевта, докато при XD е метален - тц.
.............................
Заключение: най-големия "+" на XD-то е присъствието в комплекта на двоен държач за пълнители и полимерния кобур. Не че са нещо кой-знае какво, може би 2х20 доларес... но все пак дават възможност на новия собственик да се запаше веднага след покупката. Докато при Глок трябва задължително с купуването на пищова, да се купи и кобур, което си е някакъв /понякога/ немалък разход. Wink

Хорошо жить на Востоке! Very Happy
http://www.youtube.com/watch?v=UxF7GLd8QcA&feature=related
Не гледайте българските национални телевизии - те изповядват американска пропаганда. Бойкот на продажните журналисти и чиба от ефира!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Longbow
Gun Freak
Gun Freak

МнениеПуснато на: Пон 04 Апр, 2011 11:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

fixer написа:
Longbow написа:
fixer написа:
Несериозно е, в класация за най-добър сървиз модел, да не е включвн Хърватина. И не защото аз имам такъв, а защото превъзхожда доста от пистолетите които ти си вкарал в анкетата.

И с какво точно ги превъзхожда????? Че нещо не стоплям??

http://www.youtube.com/watch?v=6ZWcTYr_FrM

http://www.youtube.com/watch?v=KaO50zHrFrk&feature=related

Пряка съпоставка Smile

Това пък изобщо не е критерии - казано от някакъв калъф,дето се мъчи да убеди и другите,че ХД е по-добър от Глок........недоволен Голф-аджия няма,нали знаеш??

Пусни ми нещо ОБЕКТИВНО - а не разни мнения на шушумиги,дето си запълват времето с безмислени клипчета в Ютуб-а!!!!!
fixer
Gun Freak
Gun Freak

МнениеПуснато на: Пон 04 Апр, 2011 11:12 am    Заглавие: Отговорете с цитат

bull_1 написа:
fixer написа:
Пряка съпоставка Smile

Very Happy
Немой така Фиксер - дадох си труда да гледам внимателно. Тази "съпоставка" се градеше през цялото време на тезата "според мен..". Аз пък ще ти кажа /не ми се изрежда по точки/, че 95% от "недостатъците" за мен са "преимущества" на едната система над другата.
Имаше и фрапантни тези - явно момчето е още младо и зелено Smile - индикатора за натегната бойна пружина на XD отзад е напълно излишен Razz - за това служи положението на спусъка и се вижда по-добре и се усеща тоже. Индикатора за патрон в патронника е доста спорен. От една страна при Глок можеше да е малко по-голям (или просто гърба на екстрактора да бъде боядисан в червено, както е при Хеклер Р30 например), но изключително грозното позициониране върху блока.. м/у мерниците е направо гротескно. Само за това не бих го купил - стила на Ругър SR9/40. За мускулния предпазител сме писали много. Американците го харесват, защото така са "закърмени" от стогодишните тояги. За европейците е пълен "шит" - втора причина, поради която не бих го купил...
Непълното разглобяване при Глока е в пъти по-лесно. Момчето не знаеше как да го прави завалията.. това въртене на допълнителни стърчащи лостове е отживелица. И защо не спомена за двете дупки по блока на XD? Ами за пълната разглобка, м? Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Двустранният бутон за освобождаване на пълнителя го има при Ген 4, както и металния водач на възвратната пружина. Забележи, че при Глок шомпола за почистване е пластмасов и не може да надере коронката на цевта, докато при XD е метален - тц.
.............................
Заключение: най-големия "+" на XD-то е присъствието в комплекта на двоен държач за пълнители и полимерния кобур. Не че са нещо кой-знае какво, може би 2х20 доларес... но все пак дават възможност на новия собственик да се запаше веднага след покупката. Докато при Глок трябва задължително с купуването на пищова, да се купи и кобур, което си е някакъв /понякога/ немалък разход. Wink
Ти си капацитет, имаш и много опит с оръжията.

П.П.- Балалайка си ! Very Happy Върти го, сучи го, човекът разбира повече от теб.Показа,че перфектният, не е толкова перфектен, и вече недостатъците ги превръщаш в предимства.Мускулият предпазител не е шит.Първо, че е полезен, второ,изобщо не се усеща.Хватът е такъв, че няма как да сбъркаш.Ходи разправяй другаде, че шомпола ще надраска цевта. Човекът показва, и говори с факти.Уж видеото било тип "според мен",а почваш да обясняваш, че за теб недостатъците са преимущества.Индикаторът си е много нужен,бих ти казал.Ама ти знаеш най-добре.Именно поради тази причина, целият форум ти се смее.Щото РАЗБИРАШ ! Би ли казал,какво е шитавото на мускулният предпазител ?!? Искам обосновка, моля.Ако си мераклия, може да направим състезание- Кой пръв ще си разглоби пистолета ?!? ХД-то по-лесно се разглабя.Двустранен бутон за пълнителя го има при Ген.4, но там се появяват други смешни проблеми.И все при глокО ! Laughing

Давай капацитетчо, ти си ! Laughing

Longbow- За мен ти може да си калъф ?!? Направи сравнение и покажи, че Глок е по-добър.За момента, човекът показва двете страни.Ясно, че не ви е удобно да чуете мнение различно от - "ГлокО номер 1 " , ама трябва и да губите. Хайде ти кажи, защо Глок е по-добър от ХД ?? Щото повече те кефи ли ?? Човекът сравни всичко между двата пистолета, а с бичето пак сте недоволни. Ти си голфаджията който хвали Глок, просто защото го има, не защото е най-добър.Човекът бил калъф, запълващ времето си в Ютуб.Хайде ти направи клип и покажи обратното ?? Какво трябва да стане за да ви се отворят малко очите, че има и нещо по-смислено от Глок ?? Да дойре у вас Тод Джарет и да ти направи презентация и съпоставка като от клипа за да си доволен ли ??

Ти си > Smile

П.П.- Биче, всичко в видеото било "според него":

Според теб - недостатъците са преимущества( хаха , pathetic )
Според теб -Момчето е младо и зелено
Според теб -Индикатора е излишен
СПоред теб - Е спорен индикатора за патрон в патронника
Според теб - е грозно позиционирането на индикатора
Според теб -Мускулният предпазител е шит
Според теб - Лостът за разглабяна на ХД-то е отживелица ( хаха )

Човекът каза каквото има да казва.Останалото горе е според теб ! Very Happy
А щом е според теб- значи никой не трябва да му обръща внимание ! Laughing
Led Lenser V2

Последната промяна е направена от fixer на Пон 04 Апр, 2011 11:23 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
bull_1
God of War
God of War

МнениеПуснато на: Пон 04 Апр, 2011 11:17 am    Заглавие: Отговорете с цитат

fixer написа:
Балалайка си !

Ха-ха хааах! Laughing Razz Razz

п.п. Не съжалявам обаче за подробното обяснение (не го писах за теб). Wink И не че разбирам много, но определено от завалията разбирам повече! Mr. Green

Не гледайте българските национални телевизии - те изповядват американска пропаганда. Бойкот на продажните журналисти и чиба от ефира!
Върнете се в началото
fixer
Gun Freak
Gun Freak

МнениеПуснато на: Пон 04 Апр, 2011 11:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Чети всичко, че допълвах. И почвай да отговаряш, ако можеш де Very Happy !
Led Lenser V2
Върнете се в началото
Учтивия лос
Гърмян заек
Гърмян заек

МнениеПуснато на: Пон 04 Апр, 2011 1:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Сега тука възниква издълбок спор и XD не е тестван чак при такива настрели, като глок това е така, но изненадата ще е много здрава, като мина през Варна е са лятото и насмета Лонгбоя в стрелбището с новия ми XD 45.
пускам два дублета той като види попадения и време ще удари глоко в земята силно подозирам...
Върнете се в началото
.38 Super
God of War
God of War

МнениеПуснато на: Пон 04 Апр, 2011 2:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

bull_1 написа:
индикатора за натегната бойна пружина на XD отзад е напълно излишен Razz - за това служи положението на спусъка и се вижда по-добре и се усеща тоже. Индикатора за патрон в патронника е доста спорен... Shocked От една страна при Глок можеше да е малко по-голям (или просто гърба на екстрактора да бъде боядисан в червено, както е при Хеклер Р30 например), но изключително грозното позициониране върху блока.. м/у мерниците е направо гротескно. Само за това не бих го купил - стила на Ругър SR9/40. За мускулния предпазител сме писали много. Американците го харесват, защото така са "закърмени" от стогодишните тояги.

Аре бе ? Сериозно ? Какво те интересува колко е натегната пружината (при Глок !?) ако няма патрон в патронника ? Ако пък има, спусъка е последният индикатор на това, не знам дали го разбираш...Още повече, че когато някой държи пистолета, горната страна на блока е най-видимата част за да се прецени това...Точно там където е на грозното Ругърче...
Advanced
Advanced

Местожителство: Велинград

МнениеПуснато на: Пон 04 Апр, 2011 2:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Shturmovaka написа:
bat gele написа:
Shturmovaka написа:
едно от условията на така наречения щурмови пистолет е ... да има външен предпазител,да работи надеждно със заглушител(ако модела има резба)... ,да има открит ударник(които при нужда се спуска за да стане DA).

От СОБТ значи са се прее.али. Razz Пък и ти току що ми описа аслъ Зиг Про... на военните даже е с муфа за заглушител. Laughing А аз тотално се бъгнах без ни най-малко да разбера, що е то чисто щурмови пищов, и има ли той почва у нас. Mr. Green
е не само собт. Mr. Green но каквото дадът това е.а какво искаме е друг въпрос Very Happy

1 за надежноста за боеприпасите-то е ясно
2 за хвата-не всеки път се стреля с нормален или заучен хват
3 за изпускането-и там е ясно защо
4 външен предпазител-при катерене,преминаване на определени препятствия и тем подобни е добре пистолета да е обезопасен с патрон в цевта и веднага да се премине към стрелба само със свалянето на предпазителя а не да се зарежда наново а може и ситуацията да не позволява зареждане
5 за заглушителя-и там е ясно
6затворната задръжка-това е ясна индикация за свършването на патроните и съответно бързо презареждане а не се чудиш дали е засякал или не е въспламенил
7 лекия спусък-под стрес много лесно се натиска спусъкат от шум,спъване,подхлъзване и т.н
8 открит ударник-в ситуации когато трябва да контролираш задържан е по добре да ти е по тежък спусъка защото и избираш степента на лекота на спусъка спрямо ситуацията защото едно е да си играем на стражари и апаши друго е от теб да зависи човешки живот

Те го обяснено защо повечето хеклери са по-добри служебни оръжия от глок, така че резултата не трябва да учудва никого. Wink
Върнете се в началото
.38 Super
God of War
God of War

МнениеПуснато на: Пон 04 Апр, 2011 2:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

fixer написа:
...Мускулият предпазител не е шит.Първо, че е полезен, второ,изобщо не се усеща.Хватът е такъв, че няма как да сбъркаш...
ХД-то по-лесно се разглабя.

И то с една ръка...нещо което собственик на Глок в оригинална конфигурация може само го мечтае, вкл. и тегленето на пълнителя, както доказахме тъничко преди... Mr. Green Все грозни и ненужни неща ама се налагат от време на време, не дай си Боже.
А ако мускулният предпазител е отживелица, някой да ми обясни защо Глок са момпрометирали работата на такава важна част като спусъка с повече части (мускулен предпазител) Спусъка трябва да е чист и да не те разконцентрира с допълнителен фиидбак, ако някой каже, че не го усеща изобщо, значи и същият предпазител позициониран там, където не се концентрираш като стреляш не би трябвало да епроблем, точно както и не е в реалноста, това е проблем за хора които или не са пипали достатъчно такива неща или просто не разбират какво говорят, съжалявам, принуден съм да го кажа пак...
Gun Freak
Gun Freak

МнениеПуснато на: Пон 04 Апр, 2011 3:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Биче, чакам коментар относно моят пост, дългият Very Happy ?

Май пак те разконспирираха.... Laughing !

Гласувах за Хеклер Smile

Ето съпоставка между някои модели, в това предаване:
http://www.youtube.com/watch?v=ZDr5BVXM60E Глок 17 (9mm)
http://www.youtube.com/watch?v=y2ZnhDYLq2A SigSauerP229(.40S&W)
http://www.youtube.com/watch?v=lwpkknMgnCY H&K USP (9mm)
http://www.youtube.com/watch?v=ld_x3Yg3IQg Walther PPK (32ACP)
http://www.youtube.com/watch?v=SFruwviuCvw S&W M&P (9mm)
http://www.youtube.com/watch?v=oORNHVRC7XM Ruger SR9 (9mm)
http://www.youtube.com/watch?v=EaSjx9Y5FHo Clot Moled1911 (.45ACP)
http://www.youtube.com/watch?v=eEiWUSfKhpo Beretta 92 (9mm)

Тези резултати не са меродавни, но е интересно да се тестват толкова модели от един човек. Има леки разминавания в калибрите, но това успях да намеря. Smile

http://www.youtube.com/watch?v=8GWmSzlzNkQ&playnext=1&list=PLEA850B94C4E88C11 Springfield Subcompact (9mm)

http://www.youtube.com/watch?v=vCC15ghUCv8&feature=related XD-9mm
Led Lenser V2
Върнете се в началото
Longbow
Gun Freak
Gun Freak

МнениеПуснато на: Пон 04 Апр, 2011 4:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

fixer написа:
Longbow- За мен ти може да си калъф ?!? Направи сравнение и покажи, че Глок е по-добър.За момента, човекът показва двете страни.Ясно, че не ви е удобно да чуете мнение различно от - "ГлокО номер 1 " , ама трябва и да губите. Хайде ти кажи, защо Глок е по-добър от ХД ?? Щото повече те кефи ли ?? Човекът сравни всичко между двата пистолета, а с бичето пак сте недоволни. Ти си голфаджията който хвали Глок, просто защото го има, не защото е най-добър.Човекът бил калъф, запълващ времето си в Ютуб.Хайде ти направи клип и покажи обратното ?? Какво трябва да стане за да ви се отворят малко очите, че има и нещо по-смислено от Глок ?? Да дойре у вас Тод Джарет и да ти направи презентация и съпоставка като от клипа за да си доволен ли ??

Драги ми FIXER,аз за теб може да съм калъф....и няма да се опитвам да ти променям мнението. Доколкото съм останал с впечатление от форума - това ти е ПЪРВИЯ пистолет,който притежаваш. Ако бъркам - моля да ме поправиш! Ако не бъркам - от каква гледна точка изказваш такова мнение?? База личен опит??? Вадя си хляба като инструктор на стрелбище - виждал съм много,дето са се "обучавали" дистанционно от Ютуб-а.........и всички те са КРАЙНО опасни за себе си и околните.

Колкото до това,че имам Глок - и кво от това - имам си го. Имал съм доста други пистолети преди Глок....и след него. Това ми е втория пистолет от тази марка....и щом пак съм си купил Глок - значи намирам нещо в него,което не намирам в другите пистолети.Аз не искам да се отличавам с екзотичен пистолет в сравнително рядък калибър - затова съм си купил Глокчето - писал съм в други теми какво съм имал като КНО и ЗАЩО съм с Глок в момента. Оръжието ми дава предостатъчна точност и надежност - не ми трябва повече.

В крайна сметка - HS-2000 хибрид между две системи - Глок и част от 1911.......дали тази симбиоза е успешна или не - само времето ще покаже. Но да твърдиш,че HS-2000 е по-добър от друг пистолет е меко казано смешно - може и да има достойнства,ама чак пък по-добър.............Стрелял съм със HS-2000 и смея да твърдя ,че не е нищо особенно.......нито като стрелба,нито като механизъм,нито като изпълнение за да бъде възхваляван.

В Ютуба има достатъчно подобни клипове - за мен 90% са тенденциозни в полза на даден пистолет - независимо дали е Глок,Зиг,Берета,ХК или ХД.

А сега си ти ..... Smile

п.п. Дреме ми на пуловера дали Глок е №1 или №100 Very Happy Пиша и се заяждам в подобни теми единствено заради това,че определена група хора се опитват да оплюят пистолета ,и да убеждават съфорумниците,че техните пищови са №1 или поне това,което са искали да притежават някога. Ако четеш предните ми постове - винаги съм се дистанцирал от писания стил "ала БУЛ " .
fixer
Gun Freak
Gun Freak

МнениеПуснато на: Пон 04 Апр, 2011 4:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз не те обиждам с думата калъф.Идеята е там, че наричаш калъф, някой който снася информация която малко или много не ти допада.Була мрънка, ти казваш, че клиповете са тенденциозни. ХД не е номер 1, нито Глок, но когато обективно се покажат характеристиките на двата пистолета и единият дори на хартия излезе по-добър, тогава споровете трябва да спрат, а не да се пораждат нови.Вие ревностно защитавате Глок като уж номер 1, и когато се появи нещо различно от вашето праволинейно мислене, хоп, стана скандала ! Laughing И пак казвам, не те наричам калъф.Не те познавам, но следя това което пишеш и имаш похвала от мен, за това което правиш, и че си добър стрелец, но не може, когато някой пусне кофти инфо спрямо Глок, веднага да се превръща в калъф.

Да, ХС-а ми е първият пистолет.Когато няма друг начин да правим замерки и съревнования, прибягваме до Ютуб.Не искам да звучи, всякаш само там може да се мерат два пистолета, но човекът добре си беше поиграл с тая таблица, срванявайки всичко.Аз не те упреквам, че си намерил нещо в Глок, което ти харесва и те дърпа пак към тази марка.Но показах видеото и вече не приемата фактите.Факти ли са , измислица ли са, все тая, но нещата трябва да се приемат по-лесно от ваша страна.Глок те устройва, ползваш го, лошо няма, но има и друго мнение освен Глоковското.Това, че тебе те удовлетворява Глока, не значи, че трябва автоматично да го качим на първото място.То за никой пистолет не може да се каже подобно нещо.Всеки пистолет едобър сам по себе си.Симбиозара между Глок и 1911 явно се оказа успешна, след като ХС спечели 2 поредни години, наградата - Пистолет на Потребителя в Сащ.Явно има резон в това.В клипа, човекът ясно показа, че след сравненията между Глок и ХС, ХС излиза едни гърди напред.Ти си стрелял с ХС, и не е нищо особенно.Това е твое мнение.Аз съм стрелял с Глок, и е като тояга. Значи ли това, че Глок е боклук ?!? Не.
Глок също не е нищо особенно.Защо тогава се напъвате да го възхвалявате. Появи ли се пистолет който има достойнствата да се съревновава с Глок, настръхвате явно.Тенденциозни клипове винаги ще има. Въпросът е , клипа наистина да е тенденциозен,а не просто да не ти отърва и да го заклеймяваш така.И пак казвам- Няма такова нещо като Пистолет Номер 1.Всеки има + и -.Сам видя в клипа, че Глок в някои области получи + за сметка на - за ХС.Разбирам да оплюят Глок тотално и да излезе,че ХС е 1000 пъти по-добър от Глок, но не стана така. Никъде не съм споменал, че ХС е номер 1.Просто показах, че в съпоставка с Глок, ХС излиза начело.Ако толкова не искате да приемете фактите, срещаме се, и правим Глок - ХС тест.И двата пистолета ще са Сток.Би било интересно Smile
Led Lenser V2
Върнете се в началото
bull_1
God of War
God of War

МнениеПуснато на: Пон 04 Апр, 2011 4:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

звяра написа:

Те го обяснено защо повечето хеклери са по-добри служебни оръжия от глок, така че резултата не трябва да учудва никого. Wink

Дал си цитат от темата за "щурмови пистолет" в темата-анкета за "служебен" (service) пистолет, а изискванията са доста различни. Хеклер в общия случай е достатъчно добър пищов, в някои неща е по-добър от Глок, в други - не.
Когато съм бил с Глок съм се чувствал по-добре въоръжен, отколкото, когато имах Хеклер. Това е субективно, но е факт. При всички положения, предпочитам дългото оръжие на немската фирма и късото на австрийската! Desert Eagle
................
Следващата анкета ще трябва да се пуска с deadline срок. Гледам, че гласуването продължава - имаме равен резултат. Laughing

Върнете се в началото
fixer
Gun Freak
Gun Freak

МнениеПуснато на: Пон 04 Апр, 2011 4:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мултиакаунтинг Булееее.... Laughing
Led Lenser V2
Върнете се в началото
Longbow
Gun Freak
Gun Freak

МнениеПуснато на: Пон 04 Апр, 2011 5:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

fixer написа:
Аз не те обиждам с думата калъф.Идеята е там, че наричаш калъф, някой който снася информация която малко или много не ти допада.Була мрънка, ти казваш, че клиповете са тенденциозни. ХД не е номер 1, нито Глок, но когато обективно се покажат характеристиките на двата пистолета и единият дори на хартия излезе по-добър, тогава споровете трябва да спрат, а не да се пораждат нови.Вие ревностно защитавате Глок като уж номер 1, и когато се появи нещо различно от вашето праволинейно мислене, хоп, стана скандала ! Laughing И пак казвам, не те наричам калъф.Не те познавам, но следя това което пишеш и имаш похвала от мен, за това което правиш, и че си добър стрелец, но не може, когато някой пусне кофти инфо спрямо Глок, веднага да се превръща в калъф.

Да, ХС-а ми е първият пистолет.Когато няма друг начин да правим замерки и съревнования, прибягваме до Ютуб.Не искам да звучи, всякаш само там може да се мерат два пистолета, но човекът добре си беше поиграл с тая таблица, срванявайки всичко.Аз не те упреквам, че си намерил нещо в Глок, което ти харесва и те дърпа пак към тази марка.Но показах видеото и вече не приемата фактите.Факти ли са , измислица ли са, все тая, но нещата трябва да се приемат по-лесно от ваша страна.Глок те устройва, ползваш го, лошо няма, но има и друго мнение освен Глоковското.Това, че тебе те удовлетворява Глока, не значи, че трябва автоматично да го качим на първото място.То за никой пистолет не може да се каже подобно нещо.Всеки пистолет едобър сам по себе си.Симбиозара между Глок и 1911 явно се оказа успешна, след като ХС спечели 2 поредни години, наградата - Пистолет на Потребителя в Сащ.Явно има резон в това.В клипа, човекът ясно показа, че след сравненията между Глок и ХС, ХС излиза едни гърди напред.Ти си стрелял с ХС, и не е нищо особенно.Това е твое мнение.Аз съм стрелял с Глок, и е като тояга. Значи ли това, че Глок е боклук ?!? Не.
Глок също не е нищо особенно.Защо тогава се напъвате да го възхвалявате. Появи ли се пистолет който има достойнствата да се съревновава с Глок, настръхвате явно.Тенденциозни клипове винаги ще има. Въпросът е , клипа наистина да е тенденциозен,а не просто да не ти отърва и да го заклеймяваш така.И пак казвам- Няма такова нещо като Пистолет Номер 1.Всеки има + и -.Сам видя в клипа, че Глок в някои области получи + за сметка на - за ХС.Разбирам да оплюят Глок тотално и да излезе,че ХС е 1000 пъти по-добър от Глок, но не стана така. Никъде не съм споменал, че ХС е номер 1.Просто показах, че в съпоставка с Глок, ХС излиза начело.Ако толкова не искате да приемете фактите, срещаме се, и правим Глок - ХС тест.И двата пистолета ще са Сток.Би било интересно Smile

E нормално е да спечели........все пак е нещо сравнително ново на пазара.Ще имнат годинки и ще видиш,че ще спре да печели подобни награди. Не заклеймявам никого и нищо.........но все пак този тест не е обективен - пречупен е само през една призма - тази на правещия теста. Както и да е - водим безмислен спор в момента.

Малко Офф - обмислям факта следващия ми пистолет да е Беретта 90-2!!!
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Късо нарезно оръжие Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 5 от 7

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети