- WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН -
УЛ. ИВАН ДЕНКОГЛУ № 7, СОФИЯ 1000 - ТЕЛЕФОН ЗА ПОРЪЧКА: 0899-15-18-15 - ОРЪЖИЕ - AIRSOFT - ЛОВ - ЛОВЕН ТУРИЗЪМ

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

What is the best service pistol?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Късо нарезно оръжие
Предишната тема :: Следващата тема  

What is the best service pistol?
Glock
36%
 36%  [ 20 ]
SIG SAUER (P220, P226, P229, P250 и др.)
20%
 20%  [ 11 ]
Heckler & Koch (USP, HK45, P30, Р2000 и др.)
27%
 27%  [ 15 ]
WALTHER (P99, PPS, PPK и др.)
1%
 1%  [ 1 ]
Smith & Wesson (M&P и др.)
0%
 0%  [ 0 ]
RUGER (SR серията и др.)
3%
 3%  [ 2 ]
1911/2011 (без значение модел, производител и др.)
10%
 10%  [ 6 ]
Beretta (92FS и всички други след нея)
0%
 0%  [ 0 ]
Общо гласове : 55

Автор Съобщение
fixer
Gun Freak
Gun Freak

МнениеПуснато на: Пон 04 Апр, 2011 5:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не мога да се съглася напълно, по простата причина, че ако ти правиш подобен тест, няма как да обърнеш да речем, + на -, като кажеш, че Глок е по-тежък.Това за факти.Все тая наистина.

Аз си харесах Глок 29. Laughing Не за друго, просто ми харесва идеята.Малък пистолет с отлични възможности Smile.
Led Lenser V2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bat gele
Gun Freak
Gun Freak

МнениеПуснато на: Пон 04 Апр, 2011 8:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

fixer написа:
Да, ХС-а ми е първият пистолет.Когато няма друг начин да правим замерки и съревнования, прибягваме до Ютуб.

Слагайте някой лев на масата, ти с твоето ХС, а Лонгбоу с Глока си. 5-6 американски стандартни упражнения и няколко волни по избор. И ще се види реално кой е разбирач, а кой само приказвач.

fixer написа:
Появи ли се пистолет който има достойнствата да се съревновава с Глок, настръхвате явно.

Глок е пищов успешно преминал тестовете и изпитанията на времето. С S&W MP примерно се стреля по-балансирано и приятно, отколкото с Глок. Но след десет години интензивна употреба той ще е се разкапал налълно, докато Глок ще е в далече по-добро състояние. Това е едно от най-важните неща, които трябва да се гледат при избора на служебно оръжие. Поне за десет години напред ти да си решиш оптимално и кардинално този въпрос. А за другите предимства на Глок - просто човек трябва да постреля малко повечко на полигон. Wink
Върнете се в началото
hahaf
Advanced
Advanced

МнениеПуснато на: Пон 04 Апр, 2011 9:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

bat gele написа:
Но след десет години интензивна употреба той ще е се разкапал налълно, докато Глок ще е в далече по-добро състояние.

Защо?
Върнете се в началото
Учтивия лос
Гърмян заек
Гърмян заек

МнениеПуснато на: Пон 04 Апр, 2011 9:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Има се предвид физическото му самоунищожаване Хахав Razz

Добрия Фил го е документирал.

http://img230.imageshack.us/img230/6427/dsc00395j.jpg
Върнете се в началото
al80
Загряващ
Загряващ

МнениеПуснато на: Пон 04 Апр, 2011 9:49 pm    Заглавие: Re: What is the best service pistol? Отговорете с цитат

bull_1 написа:
..........

Защото всички реват по баланса и спусъка на 1911-те, но никой не ще да си ги купи. Razz Laughing Laughing Само Ал80 завалията и НП имат, но темата за тях си седи празна. Хо-хо... Twisted Evil

.........

Ами щото аз не мога да отговоря на въпроса - What is the best service pistol?
Едва ли и ти можеш.
Върнете се в началото
hahaf
Advanced
Advanced

МнениеПуснато на: Пон 04 Апр, 2011 9:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Учтивия лос написа:
Има се предвид физическото му самоунищожаване Хахав Razz

?
Върнете се в началото
Novak134
Мераклия
Мераклия

МнениеПуснато на: Пон 04 Апр, 2011 10:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Петната се махат с домакински препарати, стига да не са язви, ако са оставени толкова дълго да станят язви... без коментар. Няма такаъв филм метал да не ръждяса, независимо какъв е несависимо с какво покритие. Иначе тоя колт е киснал доколкото знам в кръв ама още стреля.
Върнете се в началото
fixer
Gun Freak
Gun Freak

МнениеПуснато на: Вто 05 Апр, 2011 1:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

bat gele написа:
fixer написа:
Да, ХС-а ми е първият пистолет.Когато няма друг начин да правим замерки и съревнования, прибягваме до Ютуб.

Слагайте някой лев на масата, ти с твоето ХС, а Лонгбоу с Глока си. 5-6 американски стандартни упражнения и няколко волни по избор. И ще се види реално кой е разбирач, а кой само приказвач.

fixer написа:
Появи ли се пистолет който има достойнствата да се съревновава с Глок, настръхвате явно.

Глок е пищов успешно преминал тестовете и изпитанията на времето. С S&W MP примерно се стреля по-балансирано и приятно, отколкото с Глок. Но след десет години интензивна употреба той ще е се разкапал налълно, докато Глок ще е в далече по-добро състояние. Това е едно от най-важните неща, които трябва да се гледат при избора на служебно оръжие. Поне за десет години напред ти да си решиш оптимално и кардинално този въпрос. А за другите предимства на Глок - просто човек трябва да постреля малко повечко на полигон. Wink

Нещо взе да се бъркаш, ми се струва.Аз не се бия за стрелец,вие се проявявате като мастъри.И ако се прави тест, то човек Х ще пробва и двата и ще даде мнение, а и ще се види.И друго ми е интересно ?!? 5-6 Американски стандарти упражнения- тук сравняваме пистолетите или стрелците ?!? Ако според стрелеца се определя доброто оръжие, да ти доведа човек с Макаров, да те развенчае и да хвърлиш Сянки и т.н. ?!? Ако човек с Макаров покаже по-добра стрелба от теб, значи ли, че Макаровеца е по-добър от Глок или ЧЗ ? Нещо се насмиташ.
Тук говорим за Глок и ХС, не Глок С&У...Това, че М&П ще се скапе, значи ли, че и ХС ще се скапе ?? Въобще не разбрах къде намеша М&П-то...
Led Lenser V2

Последната промяна е направена от fixer на Вто 05 Апр, 2011 2:41 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Dejmos
Хатсанатора

Местожителство: София и (много рядко) В.Търново

МнениеПуснато на: Вто 05 Апр, 2011 2:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

"Физическо самоунищожение"?!? Shocked
Искаш да кажеш, че пистолетът сам се е докарал до там?
За мен тези снимки са доказателство за немарливо/безотговорно/умишлено деструктивно отношение на собственика.
Zoraki HP-01 .177

Глупак може да бъде всеки, но с това не трябва да се злоупотребява!
Върнете се в началото
Longbow
Gun Freak
Gun Freak

МнениеПуснато на: Вто 05 Апр, 2011 3:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

fixer написа:
Нещо взе да се бъркаш, ми се струва.Аз не се бия за стрелец,вие се проявявате като мастъри.И ако се прави тест, то човек Х ще пробва и двата и ще даде мнение, а и ще се види.И друго ми е интересно ?!? 5-6 Американски стандарти упражнения- тук сравняваме пистолетите или стрелците ?!? Ако според стрелеца се определя доброто оръжие, да ти доведа човек с Макаров, да те развенчае и да хвърлиш Сянки и т.н. ?!? Ако човек с Макаров покаже по-добра стрелба от теб, значи ли, че Макаровеца е по-добър от Глок или ЧЗ ? Нещо се насмиташ.
Тук говорим за Глок и ХС, не Глок С&У...Това, че М&П ще се скапе, значи ли, че и ХС ще се скапе ?? Въобще не разбрах къде намеша М&П-то...

Фиксер - как ще разбереш дали едип пистолет става или не,или е по-добър от друг,след като не стреляш с него?? Или поне не го правиш системно?
bull_1
God of War
God of War

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто 05 Апр, 2011 3:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Dejmos написа:
"Физическо самоунищожение"?!? Shocked
Искаш да кажеш, че пистолетът сам се е докарал до там?
За мен тези снимки са доказателство за немарливо/безотговорно/умишлено деструктивно отношение на собственика.

Посейдон пусна снимка от Герена. Да, ама този М&Р е поддържан точно толкова, колкото и Глок. Но на глока му няма нищо... Laughing

Хорошо жить на Востоке! Very Happy
http://www.youtube.com/watch?v=UxF7GLd8QcA&feature=related
Не гледайте българските национални телевизии - те изповядват американска пропаганда. Бойкот на продажните журналисти и чиба от ефира!
Върнете се в началото
Dejmos
Хатсанатора

Местожителство: София и (много рядко) В.Търново

МнениеПуснато на: Вто 05 Апр, 2011 3:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Да, ама този М&Р е поддържан точно толкова, колкото и Глок.
Т.е. недостатъчно. Ама ако и двата ги сложат да съхнат във фурната? Twisted Evil Mr. Green
Zoraki HP-01 .177

Глупак може да бъде всеки, но с това не трябва да се злоупотребява!
Върнете се в началото
bull_1
God of War
God of War

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто 05 Апр, 2011 3:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Dejmos написа:
Цитат:
Да, ама този М&Р е поддържан точно толкова, колкото и Глок.
Т.е. недостатъчно. Ама ако и двата ги сложат да съхнат във фурната? Twisted Evil Mr. Green

Смит М&Р е със също толкова полимерна рама, колкото и Глок. Т.е. - във фурната само до 200 градуса целзии! Wink
...............
ОП, сега забелязах резултатите - Глок твърдо повежда с 33% пред следващия го Хеклер с 29%. Exclamation Mr. Green Mr. Green

Хорошо жить на Востоке! Very Happy
http://www.youtube.com/watch?v=UxF7GLd8QcA&feature=related
Не гледайте българските национални телевизии - те изповядват американска пропаганда. Бойкот на продажните журналисти и чиба от ефира!
Върнете се в началото
.38 Super
God of War
God of War

МнениеПуснато на: Вто 05 Апр, 2011 4:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

bull_1 написа:
Т.е. - във фурната само до 200 градуса целзии! Wink

Toва не е вярно. Прегледай си добре упътването.
Gun Freak
Gun Freak

МнениеПуснато на: Вто 05 Апр, 2011 5:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Longbow написа:
fixer написа:

Фиксер - как ще разбереш дали едип пистолет става или не,или е по-добър от друг,след като не стреляш с него?? Или поне не го правиш системно?
Всеки пистолет стреля.Важно е да няма засечки.Всеки може да стане добър стрелец с всяко едно КНО.Такъв тест с надстрелване между двама души и два пистолета не е обективно, по простата причина, че тук влияе и човешкият фактор.
И теб да те питам- Акой дойде човек с Макаров и поакже по-добри резултати от теб, значи ли, че Макаров е по-добър от Глок ?!? Човекът в клипа е правил тест- 500 изстрела, няма засечки.Другото е вече формалност.Пистолетите са се представили на ниво и са свършили своята работа- да бъдат надеджни.А дали стрелецът ще стреля достатъчно добре с него е друг въпрос.Утре може да се изтопоса на ИПСЦ в някоя от дивизиите, човек с СТИ и да е пълна дупка.Пистолетът ли ще бъде заклеймен като недобър ?! ?
Led Lenser V2
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Късо нарезно оръжие Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 6 от 7

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети