- WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН -
УЛ. ИВАН ДЕНКОГЛУ № 7, СОФИЯ 1000 - ТЕЛЕФОН ЗА ПОРЪЧКА: 0899-15-18-15 - ОРЪЖИЕ - AIRSOFT - ЛОВ - ЛОВЕН ТУРИЗЪМ

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Въпрос за регистрация на газов пистолет втора ръка...

Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Газово и сигнално оръжие
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
hann
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Пон 27 Юни, 2011 2:03 am    Заглавие: Въпрос за регистрация на газов пистолет втора ръка... Отговорете с цитат

Здравейте колеги,
интересува ме, можете ли да ми дадете информация, за следният казус. Да кажем, че имам влечение към точно определена марка и модел руско газово оръжие. Да кажем, че успея да закупя такова оръжие втора ръка от колега от форума. Пишем на един хвърчащ лист един договор за покупко-продажба и си стискаме ръцете. Колегата който ми го продава обаче го е придобил преди 10-11 години и не е запазил никакъв документ за собственост върху оръжието (от рода на фактура, някаква бележка от магазина или нещо от този род). Да предположим сега (което е факт), че не съм купил оръжието с користни цели, а просто защото наистина ми харесва. Съответно искам да го регистрирам по новия закон в служба КОС. Въпросът е какво ще се случи там!? Ще ми го регистрират ли само с наличен договор за покупко-продажба или ще се заяждат, че липсва докуметът за първоначално придобиване (фактурата от магазина)?
Също така ме интересува (предвид цената на споменатото оръжие) при условие, че оръжието НЕ Е "пипано" (иначе най-малкото няма да искам да го регистрирам), дали няма да се заядат заради марката и да го конфискуват?
Някой досега престрашил ли се е да отиде да си регистрира руската машина в КОС и безпроблемно ли е минало всичко?

Благодаря за отговорите предварително!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
general buf
Мераклия
Мераклия

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет 11 Ное, 2011 2:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да ! Ако им обясните проблема си така, както сте го обяснили тук и сте учтив, вдъхващ доверие. При уведомлението за притежание на неогнестрелни оръжия, придобити преди влизането на сроковете от закона в сила се допускаше подобна легализация без доказан произход.
Допускаше се - разбирате по усмотрение на служителя зад гишете в служба КОС. Основния ви проблем е в производителя на оръжието. Именно руските ГСО са сред най-преработваните в бойни.
Вариантите са два:
1. Да ви издадат удостоверението за уведомление благодарни, че оръжието е вече на "светло".
2. Да ви го приберат за "Установяване на произход" и никога повече да не го видите, ако нямате излишни пари за адвокати разбира се.
Предполагам, че ще е първия.

НЕ СЕ ПОДЛЪГВАЙТЕ ДА СИ СПЕСТИТЕ ПРОЦЕДУРАТА, ЗАЩОТО ТОГАВА ЩЕ Е САМО ВТОРИЯ ВАРИАНТ, ГАРНИРАН С ГЛОБА.
katana
Gun Freak
Gun Freak

МнениеПуснато на: Пет 11 Ное, 2011 6:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

колега hann, не се появявай в КОС с "ИЖ 78-8" без документ за произход, преди да си се подсигурил с адвокат или познат полицай! ако говориш за 79-8, шансовете ти за благополучен за теб изход скачат с една идея. но за другия модел - не рискувай. по закон имат право да ти го вземат "до изясняване" - а че имат желание да го направят можеш да бъдеш сигурен!

edit: опс, темата била от лятото.... е то явно е станало, квото е станало Mr. Green
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Газово и сигнално оръжие Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети