- WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН -
УЛ. ИВАН ДЕНКОГЛУ № 7, СОФИЯ 1000 - ТЕЛЕФОН ЗА ПОРЪЧКА: 0899-15-18-15 - ОРЪЖИЕ - AIRSOFT - ЛОВ - ЛОВЕН ТУРИЗЪМ

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Колко патрона са достатъчни за самоотбрана за цив. гражданин
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Късо нарезно оръжие
Предишната тема :: Следващата тема  

Колко патрона са достатъчни за самоотбрана в оръжието на цивилен гражданин
6-8
61%
 61%  [ 22 ]
10
8%
 8%  [ 3 ]
над 10
30%
 30%  [ 11 ]
Общо гласове : 36

Автор Съобщение
slavib
Gun Freak
Gun Freak

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Сря 18 Яну, 2012 7:30 pm    Заглавие: Колко патрона са достатъчни за самоотбрана за цив. гражданин Отговорете с цитат

Колко патрона са достатъчни за самоотбрана в оръжието на цивилен гражданин
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Стрелок
Gun Freak
Gun Freak

МнениеПуснато на: Сря 18 Яну, 2012 8:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен е хубаво да са повечко за да не се налага презареждане, понеже стигне ли се дотам, момента с отбраната леко отива на кантар... и това е само единия аспект на нещата...
Върнете се в началото
chikco
Gun Freak
Gun Freak

Местожителство: ГРАДЪТ НА ГЪРБИЦИТЕ-София

МнениеПуснато на: Чет 19 Яну, 2012 8:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз не съм чул до сега някой да е "изпукал" цял пълнител Когато за първи път стрелях с моята ТУХЛА имах чувството, че пълнителя е безкраен и че ще изкарам без презареждане Втората Световна война
dankinov
Загряващ
Загряващ

Местожителство: Черната колиба

МнениеПуснато на: Чет 19 Яну, 2012 12:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

chikco написа:
Аз не съм чул до сега някой да е "изпукал" цял пълнител Когато за първи път стрелях с моята ТУХЛА имах чувството, че пълнителя е безкраен и че ще изкарам без презареждане Втората Световна война

За чз 75 мога да кажа че е тухла ама не и за Викинг . Той е олекотена тухла!

Killer Bob say: But I promisse I will kill again !
Върнете се в началото
chikco
Gun Freak
Gun Freak

МнениеПуснато на: Чет 19 Яну, 2012 12:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

dankinov написа:
chikco написа:

За чз 75 мога да кажа че е тухла ама не и за Викинг . Той е олекотена тухла!

При това страшно олекотена 990 гр. е зареден със 17 патрона, нарочно не слагам 18 защото много се тормози пружината Аз тухла му викам гальовно Laughing Laughing
razvigorian
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Чет 19 Яну, 2012 1:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Съдейки по новините, като застреляш един останалите нормално се разбягват, ако ще и 10 човека да са... никой не иска да е следващия под ножа, т.е. под дулото. Лично за себе си бих си взел малък и удобен револвер, който да мога да го нося скрит навсякъде. Няма нормален човек, който да ти тръгне срещу теб, когато си свалил някой от неговите. За престрелки предполагам револвера не е опция, защото има много малко патрони, но за самозащита мисля че е идеален, особено че конфликтите възникват не на 1 км, а на 2-3 метра обикновено. И с най-тъпото оръжие пак ще уцелиш.
Върнете се в началото
Jose
Гост

МнениеПуснато на: Чет 19 Яну, 2012 1:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди години комуникирах с един американски експерт по оръжията (С.Камп). Дълги години полицай, инструктор по стрелба и автор на книги по въпроса. Стана въпрос , че вече като пенсионер носи малко 5-зарядно револверче в .38 калибър (+Р).
Аз, като фен на револверите, знаех че той има много и най различни. Реших да го запитам защо вместо 5-зарядното, не носи 6- заряден. Отговора му беше кратък и ясен: "...Не мисля , че би имал времето да изстреляш и 6-те патрона..."
Върнете се в началото
jimiabv
Модератор
Модератор

Местожителство: В резервоара на автобуса

МнениеПуснато на: Чет 19 Яну, 2012 2:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Jose написа:
Преди години комуникирах с един американски експерт по оръжията (С.Камп). Дълги години полицай, инструктор по стрелба и автор на книги по въпроса. Стана въпрос , че вече като пенсионер носи малко 5-зарядно револверче в .38 калибър (+Р).
Аз, като фен на револверите, знаех че той има много и най различни. Реших да го запитам защо вместо 5-зарядното, не носи 6- заряден. Отговора му беше кратък и ясен: "...Не мисля , че би имал времето да изстреляш и 6-те патрона..."

A един друг американец викаше,че никой не е умрял от повече патрони в пълнителя си.....доста са умирали са от липса на такива.
Аз лично не съм излизал с по малко от 34 патрона в двата пълнителя.
В паниката и страха 5 патрона ги няма докато мигнеш.
Я да си вдигнат ръката тези които носят 6-8 патрона? Laughing
bat gele
Gun Freak
Gun Freak

МнениеПуснато на: Чет 19 Яну, 2012 2:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако нямаш отправени конкретни заплахи, а носиш оръжие за самоохрана ей така просто за идеята, да, и 5 патрона евентуално биха ти свършили работа срещу някой отвеян тип. Срещу планирано нападение с ОО обаче, колкото повече, толкова повече - респ. поне три пълни пълнителя.
Върнете се в началото
chikco
Gun Freak
Gun Freak

МнениеПуснато на: Чет 19 Яну, 2012 3:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

bat gele написа:
Ако нямаш отправени конкретни заплахи, а носиш оръжие за самоохрана ей така просто за идеята, да, и 5 патрона евентуално биха ти свършили работа срещу някой отвеян тип. Срещу планирано нападение с ОО обаче, колкото повече, толкова повече - респ. поне три пълни пълнителя.

Е бат Геле остава да ни осветлиш кого ще нападаш - Албания или Македония , та цели три пълнителя да употребиш Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Стрелок
Gun Freak
Gun Freak

МнениеПуснато на: Чет 19 Яну, 2012 4:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

По-добре да ги носиш и да не ти трябват, отколкото да ти трябват, а да нямаш Mr. Green
Върнете се в началото
razvigorian
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Чет 19 Яну, 2012 5:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Макар че аз не съм наясно как седят нещата със самоотбраната, дали го има още онова - който ти вади нож, нямаш право да го стреляш, да отговаряш със същото оръжие с каквото вади нападателя. Ако го няма тва изискване 5 патрона са достатъчни.

При престрелка, когато и другия има пистолет, освен да се гръмнеш с тия 5 патрона сам... не знам какво може да стане, прекалено малко са.
Върнете се в началото
Alien
Gun Freak
Gun Freak

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет 19 Яну, 2012 5:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Колкото повече - толкова повече. Пък нека не потрябват.
Върнете се в началото
katana
Gun Freak
Gun Freak

МнениеПуснато на: Чет 19 Яну, 2012 5:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

razvigorian написа:

При престрелка, когато и другия има пистолет, освен да се гръмнеш с тия 5 патрона сам... не знам какво може да стане, прекалено малко са.

ми.... да го уцелиш с първите 2 ? Rolling Eyes

значи, по принцип аз гледам да не се обаждам тук, щото тук са все хора за които оръжието е част от работата - и те знаят по-добре. но по тоя въпрос .... ше кажа и аз нещо.

когато гражданин носи оръжие за самоотбрана, един стандартен пълнител муниции е предостатъчен. дали ше са 8, дали ше са 17 - зависи кво си е купил. тва са детайли. какво предполага формулировката "гражданско оръжие за самоотбрана" - ами оръжие, което ше се използва в евентуални критични ситуации - от зор-заман. предполага се, че такива ситуации няма да са ежедневие, но за сметка на това пък е доста вероятно да се случат в населено място - примерно да те нападнат някакви прошляци, или пък да те нападне някой, който иска да те бие, щото си го засегнал с работата си /което е възможна причина за пред КОС, та да ти даде тапия/.... е в такъв случай първите 1 - 2 изстрела решават всичко. щом си гражданин, цивилно лице, едва ли ще те нападне тълпа командоси, та да им отговаряш с 223 изстрела, например. дори ако си взел тапията и желязото, щото носиш много пари, и станеш жертва на обир - дори в такава ситуация 2 изтрела ще са ти достатъчни - ако изобщо успееш да извадиш оръжието. стреляш ли, нападателите най-вероятно ще бягат - не щото много ще се уплашат от теб, а щото изстрела привлича внимание - ще чуе някой, ще се загледа, ще се вдигне патърдия и най-вероятно ще цъфнат и милиционерите. затва бандюгите ще драснат и при 1 изстрел. ако някой си мисли, че ще го нападнат, па той ще извади пистолета, па ще клекне зад някоя кола/кофа/кво да е, и ще се почне една пукотевица.... по-добре да връща желязото в КОС, докато не е станал сакатлък. такива ситуации не се случват на граждани - ония "добре облечените бизнесмени" не ги броим, то тяхното си е служба. па ако някой сериозно е решил да те праща при Свети Петър - ти нема и да разбереш как ше стане. и две ленти патрони за ПК през рамо да носиш, няма да ти помогнат
Върнете се в началото
Jose
Гост

МнениеПуснато на: Чет 19 Яну, 2012 6:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Посочвайки примера с 5 зарядното револверче, не съм споменавал , че не трябва да се носят релоуди. Освен това говорихме за носене за самоотбрана от цивилен гражданин дето се вика за недай боже. Ако ще те убиват и 3-те пълнителя на Гелето няма да те спасят...
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Късо нарезно оръжие Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 1 от 7

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети