- WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН -
УЛ. ИВАН ДЕНКОГЛУ № 7, СОФИЯ 1000 - ТЕЛЕФОН ЗА ПОРЪЧКА: 0899-15-18-15 - ОРЪЖИЕ - AIRSOFT - ЛОВ - ЛОВЕН ТУРИЗЪМ

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Колко патрона са достатъчни за самоотбрана за цив. гражданин
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Късо нарезно оръжие
Предишната тема :: Следващата тема  

Колко патрона са достатъчни за самоотбрана в оръжието на цивилен гражданин
6-8
61%
 61%  [ 22 ]
10
8%
 8%  [ 3 ]
над 10
30%
 30%  [ 11 ]
Общо гласове : 36

Автор Съобщение
Стрелок
Gun Freak
Gun Freak

МнениеПуснато на: Пет 20 Яну, 2012 11:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Текстовете наистина са отпаднали, аз също търсих. Благодаря, Босев за публикацията, изпревари ме Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
razvigorian
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Пет 20 Яну, 2012 11:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

А случвало ли ви се е да вадите пистолет срещу човек, дори без да стреляте? Понеже я има и приказката - като вадиш стреляш, обаче и в двата случая можеш да стреляш, но първо можеш да му дадеш време да помисли, дали да продължава да те напада, но пък е и лошо от друга страна, защото му даваш време да отреагира, та не знам. Вие как правите - вадите и стреляте, или вадите и заплашвате и се надявате да не се стигне до стрелба?
Върнете се в началото
chikco
Gun Freak
Gun Freak

Местожителство: ГРАДЪТ НА ГЪРБИЦИТЕ-София

МнениеПуснато на: Пет 20 Яну, 2012 11:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

razvigorian написа:
А случвало ли ви се е да вадите пистолет срещу човек, дори без да стреляте? Понеже я има и приказката - като вадиш стреляш, обаче и в двата случая можеш да стреляш, но първо можеш да му дадеш време да помисли, дали да продължава да те напада, но пък е и лошо от друга страна, защото му даваш време да отреагира, та не знам. Вие как правите - вадите и стреляте, или вадите и заплашвате и се надявате да не се стигне до стрелба?

Аз не съм вадил пищова си срещу никой, но на мене веднъж едно леке ми извади и после доста съжаляваше В този момент не се мисли , просто пищова му беше на 10 см от мен с много добре изпъната ръка ... и аз му го взех без да се замислям, или подсъзнателно съм решил, че той го вади и ме сочи , ама не го е заредил Така че ако вадиш пищов - стой на повече от един шамар разстояние и след като го извадиш - ЗАРЕДИ , самия звук на зареждането е много по стресиращ за този когото ще респектираш!!!!! Но не забравяй НА ПОВЕЧЕ ОТ ЕДИН ШАМАР РАЗСТОЯНИЕ!!!!
TheBoss
Полковникът
Полковникът

МнениеПуснато на: Пет 20 Яну, 2012 1:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

chikco написа:
... Така че ако вадиш пищов - стой на повече от един шамар разстояние и след като го извадиш - ЗАРЕДИ ...

Това заслужава да отиде в ЗЛАТНИЯ ФОНД!!!

Две неща на този свят са безкрайни - човешката глупост и
Вселената. За второто не съм съвсем сигурен. (А. Айнщайн)

"...await the right moment for one, and only one, well aimed shot..." V. Zaytzev
Върнете се в началото
chikco
Gun Freak
Gun Freak

Местожителство: ГРАДЪТ НА ГЪРБИЦИТЕ-София

МнениеПуснато на: Пет 20 Яну, 2012 2:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

TheBoss
Благодаря ! Darkmoon's catfight
Лойчо
Мераклия
Мераклия

Местожителство: При Милойко.

МнениеПуснато на: Съб 21 Яну, 2012 4:17 am    Заглавие: Отговорете с цитат

razvigorian написа:

Ти добре ли си с главата?
Понеже въпросът ти, навежда мъсъл за обратното! Evil or Very Mad

Променен подпис след убийствена и основателна критика от MUFC!
Върнете се в началото
Shturmovaka
Gun Freak
Gun Freak

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Съб 21 Яну, 2012 6:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Лойчо написа:
razvigorian написа:

Ти добре ли си с главата?
Понеже въпросът ти, навежда мъсъл за обратното! Evil or Very Mad
защо да не е добре с главата
https://www.youtube.com/watch?v=EHnDrmeKQ3w
Suns out, guns out
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Longbow
Gun Freak
Gun Freak

МнениеПуснато на: Съб 21 Яну, 2012 6:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Shturmovaka написа:
ти еба и интернета.двоен

Казва се - "дублетче" Very Happy Very Happy !!
Стрелок
Gun Freak
Gun Freak

МнениеПуснато на: Съб 21 Яну, 2012 12:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Longbow написа:
Shturmovaka написа:
ти еба и интернета.двоен

Казва се - "дублетче" Very Happy Very Happy !!

Това е специализиран Щурмовашки термин, не го поправяй човека Mr. Green
Върнете се в началото
bat gele
Gun Freak
Gun Freak

МнениеПуснато на: Нед 22 Яну, 2012 1:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

razvigorian написа:

Ами, пак си зависи от ситуацията. Едно е да охладиш страстите в някой ескалиращ банален битов или друг конфликт с показването на патлака, съвсем друго е ако някой целенасочено иде да те потроши или изгаси тока. Надай се тогава да го уплашиш със звука от зареждането - най-много да загубиш ценно време. Новият закон вече не забранява оръжието да се носи с патрон в патронника за самоохрана, а от гледна точка на тактическата адекватност всякак си си е по-добре то да е заредено. С една забележка, да не влизаш в кютек с него на кръста. Случвало ми се е преди години да ми го измъкнат от страничния кобур, усещането хич не е приятно.
Върнете се в началото
Himler
Загряващ
Загряващ

МнениеПуснато на: Нед 22 Яну, 2012 2:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

razvigorian написа:

Според мен не е добра идея да вадиш оръжие с цел сплашване, защото може да се разтълкува от отсрещната страна като опит за нападение и ако е въоръжен да стреля при самоотбрана /макар и той да е нападателя фактически/ Освен това ако някой идва да те бие, тогава също не може да се употребява оръжие, защото нападателя не е въоръжен и тогава стигаме до закононарушение в този случай или бягаш или ръкопашна схватка, но без оръжие. Случаите на употреба са само ако нападателя е въоръжен с ОО или хладно оръжие и прави опити да ви убие. Не забравяйте, че ако исползвате оръжие срещу нож винаги съществува опасност после да ви кажат, че сте превишили самоотбраната и сте имали възможност да избягате или сте използвали оръжие срещу несъизмерима заплаха. Така, че направете всичко възможно да не се стига до употреба на оръжие, ако трябва бягайте и само в случай, че няма друго какво да се направи и виждате, че ще ви убият, тогава използвайте ОО и не го вадете без да го използвате! Дано никога на никой не му се налага!
katana
Gun Freak
Gun Freak

МнениеПуснато на: Нед 22 Яну, 2012 3:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

показването на оръжие не е употреба!

да, законът може би третира размахването на оръжие като "употреба", но все пак такъв вид употреба не оставя гилзи и трупове, а може да спести доста проблеми. в този смисъл, ако "идват да те бият", както каза колегата, по-добре покажете оръжието си. ако "идващите да ви бият" са помъкнали сопи и дърве, /нямат КНО/, най-вероятно ще размислат и ще се сетят, че имат спешна работа на друго място. ако не покажеш оръжието си, най-вероятно ще те замлатят - нали за това са дошли. а като те замлатят, най-вероятно паниката ще вземе връх над разума и ти пак ще опрещ до КНО-то си - но не да плашиш с него, а да гърмиш, без да мислиш. и тогава вече най-вероятно ще стане свинщина. свинщина, която можеше да бъде избегната с една навременна демонстрация от твоя страна. а относно законността на показването на оръжието - ами първо: нали ти е дадено, за да се самоотбраняваш с него? бил си в опасност, употребил си го правилно и навременно! и второ - дори да насочиш КНО към двама прошлеци със сопи /препратка към "превишаване пределите"/, то какво? да не би да идат да се оплачат в полицията? "отиваме ние, ръйш ли, най-културно да си го претрепеме с коловете и да си го ограбим - сичко как си требе, тихо-мирно, па той, ръйш ли, лошия, ни сочи с КНО...." не звучи вероятно, нали? така че ако носиш желязо и си в ситуация - демонстритрай желязото навреме! иначе най-вероятно след секунди ще се наложи да гърмиш с него.

п.п. ако някой смята да ме контрира с баналното "ама те нападателите откъде да знаят, че ги сочиш с КНО, а не с ГСО? те ще помислят, че е газов и ше тръгнат да те бият, и ше стане мазало и бля-бляяя"
аз препоръчвам една демонстрация - хвърли един патрон в краката им, па да видим дали няма да им се прииска да са на друго място.

сега някой ако пита "е как да го хвърля тоя патрон, докато ме нападат....".... по-добре да си върне тапията и желязото.
Върнете се в началото
kanartikin
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Нед 22 Яну, 2012 5:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

bat gele написа:
Новият закон вече не забранява оръжието да се носи с патрон в патронника за самоохрана,

Хм, дано си прав!!! Мен лично, 3 пъти императивно ми настояха, че нямам прави да нося КНО с патрон в цевта.
Последният "инструктаж" мина на 20ти декември 2011г.
Дай малко инфо по въпроса, дано не те затруднявам, мисля ще бъде полезно за форума, ако това е изчистено и е проверено.
Поздрави
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
katana
Gun Freak
Gun Freak

МнениеПуснато на: Нед 22 Яну, 2012 5:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

kanartikin написа:

Хм, дано си прав!!! Мен лично, 3 пъти императивно ми настояха, че нямам прави да нося КНО с патрон в цевта.
Последният "инструктаж" мина на 20ти декември 2011г.
Дай малко инфо по въпроса, дано не те затруднявам, мисля ще бъде полезно за форума, ако това е изчистено и е проверено.
Поздрави

изчистено и проверено е. чл. 60, ал. 1, т. 2 от закона за оръжията. не може да се носи с патрон в патронника/барабана, когато е притежавано с разрешение за "културни и спортни цели". носенето за самоотбрана не попада в тая категория Idea

п.п. представям си как нося револвер за самоотбрана.... ама патроните весело ми подрънкват в джоба, за да не са в барабана - да угодя на т.2 от чл. 60.... умно, а?
.... и накрая куките ме глобяват за неправомерно съхранение на боеприпаси Shocked
Върнете се в началото
bat gele
Gun Freak
Gun Freak

МнениеПуснато на: Нед 22 Яну, 2012 5:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

kanartikin написа:

Една позната преди време я бяха спекли, че за неспиране на знак "Стоп" можело даже да я вкарат в затвора. Razz Оная се разревала, и доста пари беше извадила, за да я пуснат да си ходи.

katana написа:
показването на оръжие не е употреба!

С единствената разлика, че ако го насочиш срещу мен, аз имам законното право да те застрелям. Wink

пп. И излезте малко от тези филми вече! Very Happy
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Късо нарезно оръжие Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 5 от 7

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети