- WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН -
УЛ. ИВАН ДЕНКОГЛУ № 7, СОФИЯ 1000 - ТЕЛЕФОН ЗА ПОРЪЧКА: 0899-15-18-15 - ОРЪЖИЕ - AIRSOFT - ЛОВ - ЛОВЕН ТУРИЗЪМ

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Приклади-изработване, преработване и подръжка.
Иди на страница 1, 2, 3 ... 43, 44, 45  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Технически раздел
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
djoko
Гърмян заек
Гърмян заек

Местожителство: tutrakan

МнениеПуснато на: Пет 23 Юни, 2006 11:44 pm    Заглавие: Приклади-изработване, преработване и подръжка. Отговорете с цитат

Незнам защо прикладите не са застъпени сериозно в нашия форум.Според мен приклада е 80% от външния вид на пушката(а защо ли ги нари4аме пушки, все пак са нарязани цеви.) останалите 20% се разпределят между надулника, мерните прибори, спусък и спускова скоба.
Аз имам скромен опит в преработването на приклади, все още не съм правил нов такъв.Лепил съм сцепени, удължавал съм, скъсявал съм, присаждал съм набузници и други дреболии.
Имам някой неясноти с последната фаза на обработката- покритието и полирането.
Като си купих МП512М , приклада ми прили4аше на лопата и не ми харесваше как се вързва с останалата 4аст на пушката, но се притеснявах да го по4на.Но в4ера събрах смелост му ударих няколко едри шкурки за да няма връщане назад.
Всъщност имах си оптика на байкала и си стреляше добре с нея, но като си взех Б21то я сложих на него и той и разказа играта.След краткия флирт на бам4ето с оптиката, ве4е не се държеше както трябва и на МПто.Реших да я подкарам на механи4ни мерни прибори, да ама след като си направих мушка и я монтирах на надулника установих 4е не мога да се прицеля.Приклада(по4вам да се връщам към темата) беше доста висок и като прикладвам виждах цялата мушка барабар с надулника.Първата мисъл която ми дойде беше да удължа мушката и да си коригирам мерника по вертикалата.Пробвах приблизително колко трява да се удължи, оказа се 4е ще се полу4и грозна картинка и тогава ме осени идеята 4е то4но сега е момента да си уредя сметките с приклада Very Happy .
Имам някакви идеи как да стане, но в процеса на работа ми идват и други така 4е незнам, каво ще излезе.
Ще пусна няколко снимки да илюстрирам темата, пушките са на колеги(в една фирма работим), те са ми първите опити.
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=836666
Това са ми двата ИЖа http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=836689
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=836696
stoian
Загряващ
Загряващ

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб 24 Юни, 2006 9:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Djoko Така и така си се хванал мисля че трябва да резнеш бузарника и с няколко рапиди да го направиш реголируем погледни Дианите за да си го представиш.
Пистолет Китайски-5,5
skype protivnik1
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
carex
Тежък случай
Тежък случай

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб 24 Юни, 2006 10:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе с няколко рапиди няма да стане,но е полезна опция.
Върнете се в началото
PERIL
Power user
Power user

Местожителство: ПЛОВДИВ

МнениеПуснато на: Съб 24 Юни, 2006 10:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди време бях пуснал такава тема но незнайно защо беше преместена в всичко извън темата. Demonstration
http://forum.oragie.com/viewtopic.php?t=2146&highlight=%EF%F0%E8%EA%EB%E0%E4%E8
Это в огнестреле есть винтовки из которых можно попасть буйволу в пятку, а у него рога отвалятся. У нас ситуация кардинально иная. Если я на охоте доставлю свои 50Дж в в глаз волку волку – он мой. А если пульну 100Дж, но хвост, то никому от этого радости не будет.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
carex
Тежък случай
Тежък случай

МнениеПуснато на: Съб 24 Юни, 2006 10:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Изработването не е кой знае каква философия трутното е намирането на свестен материал.И другият важен момент е цената,като я обявиш и ставаш обект на подигравка.

Ето един полезен линкhttp://www.hunter.ru/gun/articles/stock.htm

Последната промяна е направена от carex на Съб 24 Юни, 2006 3:19 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
djoko
Гърмян заек
Гърмян заек

МнениеПуснато на: Съб 24 Юни, 2006 10:44 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз мисля да я поддържам жива темата Very Happy , то като не те кефи как изглежда и пасва на ръката, колкото ида е то4на и силна....губи се магията.
A_Marinov
Мераклия
Мераклия

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб 24 Юни, 2006 5:01 pm    Заглавие: . Отговорете с цитат

Браво djoko! Много ми харесват приклади, които са с подобна изящна полупистолетна ръкохватка. Точно както казваш -> МАГИЯ! Много добре си се справил. Като направиш нов приклад се похвали със снимки, убеден съм, че ще е красота!
Голям мерак имам и аз да си направя изцяло нов приклад на Славията, ама нямам възможност сега - нямам инструменти и работилница под ръка.

ТОЗ - 34 Е
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
djoko
Гърмян заек
Гърмян заек

МнениеПуснато на: Нед 25 Юни, 2006 8:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Някой има ли представа как се обработва дървото след лакирането?За да се полу4и гладкия ''матов'' блясък, трябва се полира предполагам, ама как и с какво ?
narg
пишман майстор

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед 25 Юни, 2006 8:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

http://forum.oragie.com/viewtopic.php?t=3710

Върнете се в началото
djoko
Гърмян заек
Гърмян заек

МнениеПуснато на: Нед 25 Юни, 2006 8:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Имам впредвид как се правят фабри4но,дали не съм из4ел целия форум ?
Импрегнирането-ясно, след него дървото ще "хване" ли байц или лак за да се оцвети?Ще се работи по изпитаната схема проба-грешка.Мисля след вси4ки процедури с покритията да го полирам с танпон от ке4е на ъглошлайф.Отивам да си правя опити.
lama69
Мераклия
Мераклия

Местожителство: Sf.

МнениеПуснато на: Нед 25 Юни, 2006 8:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За тази цел дървото НЕ СЕ лакира.Изглажда се се преди импрегнацията последователно с няколко вида шкурка, ако можеш стигни до номер 2000, но не по-малко от 1200, като преди последното минаване с шкурка, дървото трябва да се навлажни, за да "настръхне", след което абразива сваля всичко ненужно.
Ако ти е нужен определен цвят, оцвети приклада с байц в необходимия такъв, след което дървото се нагрява до около 45-50 градуса за да се разширят порите и се импрегнира с ленено масло(НЕ БЕЗИР).След 2-3 часа приклада се избърсва от останалото непоето масло и се третира с вакса за дърво която може да си приготвиш сам по следния начин: В 50мл. терпентин се разтваря(трудно) около 2-2,5см. от пръчка пчелен прополис.С получената смес се намазват дървените части и се оставя да изсъхне и ......това е! Без лак.

P.s. Тези съвети съм получил от оръжейния майстор Илия Пешев, за което съм му много благодарен.
redalex
God of War
God of War

Местожителство: Стрелбище

МнениеПуснато на: Нед 25 Юни, 2006 9:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

лама, аз да ти кажа, това което правих с ИЖ-а ме научи на следното:
без лак не става.
шкурих, измих, байцвах, мазах с ленено масло и някакъв восък за реставриране на мебели. (заместител на проплиса в твоя случай).
само че си имаше нужда от лак.
имам предвид че при допир с влага дървото избледнява т.е. отмиваше се байца.
аз лакирах с лак Садолин (прозрачен, безцветен).- води се лак за паркет.
проблема беше, че не хваща добре върху мазна повърхност, а лененото масло и восъкът бяха омазнили доста здраво дървото.
та лакирах сигурно 3-4 пъти,
аз лично останах доволен от резултата, а за качеството ще видим при първия ловен излет.
снимки ще кача в другия раздел, в темата за лакиране на иж.

а за изработване на дървен приклад за въздушна пушка бях пускал тема преди време, но доста се разводни в един момент.
едит:
ето го линка
http://www.forum.oragie.com/viewtopic.php?t=3047&highlight=%EF%F0%E8%EA%EB%E0%E4
Върнете се в началото
Cyberloner
Гърмян заек
Гърмян заек

МнениеПуснато на: Нед 25 Юни, 2006 9:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

абе нали темата е и за преработка та мисля скоро да хвана мойта да и направа в приклада да се прибира шомпола както е на карабините ама се чудя дали не може да се измисли и някакво отделени за скалдиране на определно количество съчми (някъде около 100 не повече) че системата с това редене отстрани на съчмите е готина ама все пак има ограничения до 50 съчми максимум ми се струва иначе става прекалено грозна гледка а ако има и още 100 в някаква кутийка в приклада ще са напълно достатъчни и същевременно няма да пълнят джобовете
MAKw написа:
а я да питам след примерно 3000-4000 изстрела, на Х125 падали му т.нар "velocity" или само скороста спада
Върнете се в началото
djoko
Гърмян заек
Гърмян заек

МнениеПуснато на: Нед 25 Юни, 2006 11:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Лама намира ли те се снимка на обработен приклад по твоя на4ин. Все си мисля 4е фабри4но покритието е плътно(пласт, плътен слой) и по на4ина който изглежда не може се постигне дори и с пистолет да се пръска.
Аз съм си направил единия ИЖ по на4ин подобен на твоя, не се полу4ава ефекта който търся.
Искам да изглежда като току що купена, тая технология ме интересува.Благодаря за съветите и акълите ама тая работа без лак май няма да стане и прили4но полиране с няколко вида авто полир пасти.
lama69
Мераклия
Мераклия

Местожителство: Sf.

МнениеПуснато на: Пон 26 Юни, 2006 6:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Така си направих приклада на флоберката, ще го снимам и ше го пусна да го видиш, но по-интересно е да видиш чисто нов приклад направен по поръчка именно по тази технология - уникално приятно нещо и на вид и на пипане.
Между другото ще направя същата хватка със всичките си пушки, като ползувам и байц, защото на малокалибрената цвета е от лененото масло.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Технически раздел Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3 ... 43, 44, 45  Следваща
Страница 1 от 45

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети