- WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН -
УЛ. ИВАН ДЕНКОГЛУ № 7, СОФИЯ 1000 - ТЕЛЕФОН ЗА ПОРЪЧКА: 0899-15-18-15 - ОРЪЖИЕ - AIRSOFT - ЛОВ - ЛОВЕН ТУРИЗЪМ

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Нунчаку
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Средства за самозащита
Предишната тема :: Следващата тема  

Може ли да се използва нунчаку за самозащита?
ДА
47%
 47%  [ 33 ]
НЕ
52%
 52%  [ 37 ]
Общо гласове : 70

Автор Съобщение
diver
God of War
God of War

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто 19 Сеп, 2006 10:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

PERIL написа:
Както каза бироунищожителя едно парче 40-50мс. ВИК тръба ще свърши по добра работа.

кирилизирано задължителноWink ама да е на глаголица щото кирилицата с течение на времето омекваWink
Power user
Power user

Местожителство: ПЛОВДИВ

МнениеПуснато на: Вто 19 Сеп, 2006 10:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

В нашто село овце и каруци не останаха ама овчари и каруцари има,те имат богата гама от боини викове и заклинания,и те вършат работа.
Это в огнестреле есть винтовки из которых можно попасть буйволу в пятку, а у него рога отвалятся. У нас ситуация кардинально иная. Если я на охоте доставлю свои 50Дж в в глаз волку волку – он мой. А если пульну 100Дж, но хвост, то никому от этого радости не будет.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
llllll
Мераклия
Мераклия

МнениеПуснато на: Пон 11 Дек, 2006 10:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Бъдете живи и здрави.

Последната промяна е направена от llllll на Пон 17 Окт, 2011 3:49 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dragunov
Leader of the SPAM army

МнениеПуснато на: Пон 11 Дек, 2006 10:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе не знам. С на един приятел джаджата (по-лесно се пише Wink ) се праснах веднъж. Ако изпериш някой както си трябва ,сигурно ще му пръснеш главата като диня.
Все пак нз. Не бих Razz
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
zdrav4o
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Вто 26 Дек, 2006 9:50 am    Заглавие: естествено че е ефективно Отговорете с цитат

Ами аз добре си го владея и лично мога да ви кажа,че ми отне не повече от месец да се понауча-а тва на дет се учих си го направих от 3/4 цола водопроводна тръба дълга 36см и беше доста тежичко ама се свиква и то даже тежеста му беше предимство,щото после като си направих от текстолит смятам,че не го усешах и с такава скорост го въртях,че като правех демота на приятели се пазеха на поне 3 метра от мен.А относно силата на удара просто няма смисъл да се коментира-веднъж ,,избичих'' една тупалка на един циганин,който са ежеже на нашата компанията макар че беше по-голям и имаше амплоа от ,,братчеди'' и просто му отвинтих ченето и така изпищя че другите си чупиха краката да бягат.Сигурно сам му избил ченето добре че не го ударих по-нагоре че иначе щеше да е пътник.В смисал искам да кажа че след това не сам удрял когото и да било щото само като видиш някав 100кг как пищи кат прасе на заколение и са въздържам,то даже и нямаше смисал да го удрям само тряваше да го развъртя и куража щеше да им се изпари ама нашите цигани ножари го раздават и просто не исках да рискувам.
Върнете се в началото
ChEfOo
Загряващ
Загряващ

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед 11 Фев, 2007 12:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз имам една самоделка... от стругован текстолит, със верига... Преди години гял гледал филми с Брус Лий и са зарибих... Стигнах до толкова, че да пребия 2 мангала и 3 песа на село... с малко синини по мойте ребра Smile ... Ефикасно е, но трябват много тренировки и практика
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Alien
Gun Freak
Gun Freak

МнениеПуснато на: Нед 11 Фев, 2007 4:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Синините от какво се получиха?
Върнете се в началото
ChEfOo
Загряващ
Загряващ

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон 12 Фев, 2007 8:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Като си играех да го въртя първия път... и не знаех колко му е инерцията... Embarassed Embarassed Embarassed

EDIT: Мале от колко време не съм писал тука...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Juman
Новак
Новак

Местожителство: Ботевград/София

МнениеПуснато на: Вто 13 Фев, 2007 7:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мога да кажа че е едеално за самозащита.Когато тренирах карате тренирах и с нинджако.За да не се получават синини по собственото ви тяло си има техника на въртене и удряне в талото при което не се усеща болка.Самата бързина на въртене е много голяма и поради това силата на удара е също много голяма.Без проблеми може да ти счупи черапа.

П.П. аз чупех бая дебели клони на дървета.

Това което не ме убива го убивам аз!

XS-B19 + Tasco 3-7x20
B2 + Hillman 4x20
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
the doc
Гост

МнениеПуснато на: Чет 03 Май, 2007 10:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

по-добре си вземи телескопична палка отколкото нунчаку. не че нещо против инструмента, ама голяма е вероятноста от колатерални щети Sad
Върнете се в началото
PV
Cтикфайтър

МнениеПуснато на: Чет 03 Май, 2007 11:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

the doc написа:
по-добре си вземи телескопична палка отколкото нунчаку. не че нещо против инструмента, ама голяма е вероятноста от колатерални щети Sad

Подкрепям колегата с две ръце и два стика за това!
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
sweefty
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Пет 06 Юли, 2007 7:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Мога да кажа че е едеално за самозащита.Когато тренирах карате тренирах и с нинджако.За да не се получават синини по собственото ви тяло си има техника на въртене и удряне в талото при което не се усеща болка.Самата бързина на въртене е много голяма и поради това силата на удара е също много голяма.Без проблеми може да ти счупи черапа.

Подкрепям Smile и аз преди тренирах карате и доста добре се справях с това оръжие... знаех и 4-5 кати с него, правехме си и импровизирани спарингчета от рода нунчаку - нунчако, нунчаку - бо ( така се казва в карате-до пръчка дълга, колкото е височината на притежателя й и дебела около 5-7 сантиметра в диаметър) ... но някак си мисля, че е доста неудобно да го носиш със себе си... иначе ако можеш да боравиш с него е много добро средство за самозащита.
Juman
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Пет 06 Юли, 2007 8:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Слагаш си го в калъв на колана и си го носиш само където е малко дълго и ще се вижда.

XS-B19 + Tasco 3-7x20
B2 + Hillman 4x20
Върнете се в началото
diver
God of War
God of War

МнениеПуснато на: Пет 06 Юли, 2007 8:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Juman написа:
Слагаш си го в калъв на колана и си го носиш само където е малко дълго и ще се вижда.

кат юноша бледен носих на кръста изобщо не се вижда....
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Пет 06 Юли, 2007 8:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Е да ама ако си с нещо по късо облечен от горе може да се вижда малко ама и да се вижда ще се вижда калъфа и никои няма да знае какво носиш.

XS-B19 + Tasco 3-7x20
B2 + Hillman 4x20
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Средства за самозащита Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 2 от 4

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети