- WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН -
УЛ. ИВАН ДЕНКОГЛУ № 7, СОФИЯ 1000 - ТЕЛЕФОН ЗА ПОРЪЧКА: 0899-15-18-15 - ОРЪЖИЕ - AIRSOFT - ЛОВ - ЛОВЕН ТУРИЗЪМ

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Нунчаку
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Средства за самозащита
Предишната тема :: Следващата тема  

Може ли да се използва нунчаку за самозащита?
ДА
47%
 47%  [ 33 ]
НЕ
52%
 52%  [ 37 ]
Общо гласове : 70

Автор Съобщение
Dragunov
Leader of the SPAM army

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет 06 Юли, 2007 8:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе ,бахти, аре не се излагайте...С това най-много да си изпросиш боя. Аз лично ако видя някой с две парчета дърво на кръста ще се счупя от смях...
Пък и ,честно казано ,не си представям как това би могло да спаси притежателя си от 2-3 решили да го понатупат. Пък ако ще и Кум Унг Чол да е. Просто от опит ви го казвам - свидетел съм как едно момче - видимо около 80кила ,177см (имена няма да казвам ,че току-виж чете форума Laughing ...после има да се сърди) ,наскоро взел черен колан по Таекуон-До (уауу Very Happy ) го ступва едно "боксьорче" метър и седемдесет ,дето тренира от малко повече от година.
Не искам да обиждам бойни изкуства и трениращите ги ,ама един Пепър спрей ще е по-ефективен от всичките ви там пръчки Wink ... По-добре да почнете да ги ползвате само по суши ресторантите Twisted Evil
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
hahaf
Гост

МнениеПуснато на: Пет 06 Юли, 2007 9:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не те е бил бокен в главата затуй пишеш...

Не са те били такива дето въртят нунчаку както тряя затуй пишеш...

Що пишеш ?
Върнете се в началото
Dragunov
Leader of the SPAM army

МнениеПуснато на: Пет 06 Юли, 2007 11:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ми верно е. Никой досега не ме е бил (то не че аз много се бия де ... 10ина пъти да съм се сбивал за цял живот ,като последната година - 4). Двама от тях бяха "каратистчета", За т'ва пиша. Просто дотогава не ми се бе случвало някой да ме удря (мдам...удряше си ме) и да не ме боли (не че не боли де ,но просто не е "нищо особено")..Както с тях. Ей за т'ва пиша. Просто много идиоти ,псевдо-майстори по бойни изкуства се нароиха.

А колкото до това ,че не са ме били такива ,дето го въртят както трябва...
Ми не .не съм срещал такива.
Просто съм сигурен ,че тези "дето го въртят както тряя" са си яко рядкост...А този пич ,дето иска нунчакото да си го носи за самозащита ще е от групата ,която описах по-горе. И най-вероятно някъде ще си изяде боя докато се дърви с уреда си за бране на ориз.
Пак ти казвам ... Нищо против нямам бойните изкуства ,даже обратното. Просто такива са ми много странни.
Я си кажи честно. Ако видиш някой в автобуса с нунчако на кръста какво ще си помислиш ? Или как се дърви на приятелите и едва-ли-не си потрошава ребрата по простата причина ,че и веднъж не е стъпил в залата ,а си го е взел от витринката на Герена ?

За мен си е пълна безсмислица да го влачиш това със себе си ,ноооо...всеки си решава за себе си.

hahaf написа:
Що пишеш ?

Ей на тоя въпрос и аз открай време се опитвам да си отговоря. Що си правя труда въобще ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
diver
God of War
God of War

МнениеПуснато на: Съб 07 Юли, 2007 8:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Dragunov написа:
...Двама от тях бяха "каратистчета", З...

Минал някой 2-3 пъти покрай залата и станал "каратист"...а темата каратист, боксьор, джудист....безкрайна е. Ако имаше най-добро бойно изкуство, щеше да е останало само то. Виж по свободните борби кви участват....
Leader of the SPAM army

МнениеПуснато на: Съб 07 Юли, 2007 10:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Еми да ,де. Нали и аз това имам предвид. Влязът 1-2 пъти в залата и си мислят ,че всичко могат. И най-много някой да си изяде боя с това нунчако. Ако сам не се хлопне през главата междувременно Razz
Върнете се в началото
the doc
Гост

МнениеПуснато на: Съб 07 Юли, 2007 11:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Дайвъре има бе, има го тва най-добро бойно изкуство Mr. Green
Върнете се в началото
llllll
Мераклия
Мераклия

МнениеПуснато на: Съб 07 Юли, 2007 11:40 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Бъдете живи и здрави.

Последната промяна е направена от llllll на Сря 19 Окт, 2011 8:57 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dragunov
Leader of the SPAM army

МнениеПуснато на: Съб 07 Юли, 2007 12:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако ти помага - добре. Няма значение какво е. Казвам само ,че на някой ,който и понятие си няма от "уреда" няма да му свърши никаква работа - даже обратното.
Аз джунджурии по себе си не нося. Но ако ми се налагаше, изборът ми би бил еин Пепър спрей. От опит знам какво е усещането (сам се напръсках) и си е напълно достатъчно...
Но както казах - всеки си решава за себе си
Върнете се в началото
diver
God of War
God of War

МнениеПуснато на: Съб 07 Юли, 2007 9:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

the doc написа:

кво да имам?!
Загряващ
Загряващ

МнениеПуснато на: Съб 07 Юли, 2007 10:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.youtube.com/watch?v=BEtIoGQxqQs
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Мамка му, опасно си е Exclamation
the doc
Гост

МнениеПуснато на: Съб 07 Юли, 2007 11:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

diver написа:
the doc написа:

кво да имам?!

Здраве и пари Very Happy Exclamation Twisted Evil
Върнете се в началото
sweefty
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Нед 08 Юли, 2007 5:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ето това е най-лесната ката за нунчаку - първата която се учи по клубовете http://www.youtube.com/watch?v=loIPQeE_oeU
diver
God of War
God of War

МнениеПуснато на: Нед 08 Юли, 2007 10:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

the doc написа:
...Здраве и пари Very Happy Exclamation Twisted Evil

едното е Божа работа, другото е преходно....
Гост

МнениеПуснато на: Пон 22 Окт, 2007 8:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

diver написа:
за в бг традиционно може да ползваш гаечен ключ 19, полуоска от ЗИЛ или в краен случай ВиК тръба., гарнирано не със кяййй а с вашта мама.....
Аз пък имам краче от телевизор.Много е ефективно. Very Happy А за нинджакото-внимавайте-удрял съм се по главата,колената и таш@ците и боли,ама много,особено последното. Wink
Върнете се в началото
killah
Загряващ
Загряващ

МнениеПуснато на: Чет 08 Ное, 2007 6:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Трудно ще го използваш за самозащита... наскоро даваха един филм по National Geographic - сравнение на почти всички бойни изкуства т.е. бяха повикани майстори на най-известните бойни изкуства. Накрая правеха сравнение на оръжията - нинджакуту беше на последно място - много късо и трудно за контрол, на второ място нещо като копие, на трето някякъв вид нинджаку, обаче 3-4 пъти по-дълго от стандартното, на второ китайските мечове, 1во - самурайския меч! Но както каза някой в другите постове трудно ще ходиш по улиците със самурайски меч Very Happy За мен най-доброто орйжие е ума и тялото на човека!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Средства за самозащита Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети