- WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН -
УЛ. ИВАН ДЕНКОГЛУ № 7, СОФИЯ 1000 - ТЕЛЕФОН ЗА ПОРЪЧКА: 0899-15-18-15 - ОРЪЖИЕ - AIRSOFT - ЛОВ - ЛОВЕН ТУРИЗЪМ

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Оптика EDENBERG 4x32
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Оптики
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
kibo_tom
Загряващ
Загряващ

Местожителство: Veliko Tarnovo

МнениеПуснато на: Сря 25 Юни, 2008 3:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това за подръжката градски (виждам че си от Лясковец) е ясно и си го правя, макар да не съм разглабял пушката щото е още в гаранция. Смазвам само пружината отдолу дето се вижда - откъм рамото детото избутва буталото. Дизелиране не съм правил, вече имам към 2500 изстрела.
Питам това дали някой има идея и дали я реализирал относно омекотяване на удара на буталото отразявайки се в/у оптиката, независимо какъв модел е оптиката. Примерно подложки на тръбата при скобите от рода на финна гума или някакъв втърден силикон, за да се убие донякъде трептенето. Или пък разглабяне предварително на оптиката и фиксиране на отделните части с лепило. Четох из темите че някой си възстановяват оптиките по този начин, именно чрез фиксиране на отделените части щото не са биле достатъчно здраво закрепени в тръбата и по този начин се изсипват.
Edenberga на 25 метра се представя добре, но на 60 метра го разсейва, но това го отдавам повечето на самото качество на съчмата, метереологични условия и донастройване на оптиката. Кофти е да настройваш оптиката за различните разстояния. Милдота в случая помага но това важи за фиксирана цел. При положение че видиш Зайко-Байко докато настроиш оптиката него го изял Кумчо-Вълчо и т.н.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Angelmr
Гост

МнениеПуснато на: Сря 25 Юни, 2008 4:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Първо, много е вероятно пневматичната ти група да не е наред след като не ти е разконсервирана пушката. Idea
Второ, идеята за омекотяване на отката не е нова. И аз съм пробвал, но ефекта е че се намалява сериозно точността. С фабричните монтажи от този тип( не съм ги виждал по нашите магазини но един-двама във форума ги притежават) също се наблюдава известно влошаване на групата, макар и слабо забележимо. Така че по-добре хубава оптика, отколкото скъпи монтажи и имитация на оптика, които по-скоро ще ти пречат.
Трето. Няма как оптиката да е точна на определена дистанция, а на друга да не е. Laughing По-скоро проблема е в задприкладното устройство.
Върнете се в началото
kibo_tom
Загряващ
Загряващ

МнениеПуснато на: Пон 30 Юни, 2008 10:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Имам чувството, пък и не само то, но ми се струва че когато е поставена оптиката отката е по сериозен, като я махна ми се струва че пушката като че ли е по стабилна и по точна с TRUGLOTO. Говорим за прав стоеж без подпиране, аз това признавам за стрелба, без всякакви подпори-легнал, седнал, клекнал, опрял се и т.н. Говорим за масовата стрелба.
Тази събота при прострелка на оптика EDENBERG от 63 крачки на човек висок 186 см. се уцелва без проблем шишенце от минерална вода 500 мл. От 10 изстрела 8-9 са в него, в тая жега.
Върнете се в началото
Angelmr
Гост

МнениеПуснато на: Пон 30 Юни, 2008 12:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Оптиката прави грешките в стрелбата значително по-забележими. И колкото по-голямо е увеличението толкова по-забележими стават грешките. При сериозните увеличения идва вече и психологическия момент от това че много лесно си забелязваш пулса. Но тук става дума вече за прецизна стрелба от упора. От ръка големите увеличения само ще пречат.
Тези 63 крачки ако са средно 80-90 сантиметра прави около 50-55 метра. На такава дистанция с всякакви мерни прибори не би трябвало да имаш проблеми да улучиш 500ml шише от ръка. Оптиката не ти е притрябвала чак толкова. При една по-интелигентно направена прострелка няма да се занимаваш с никакви траектории, определяне на дистанции и други усложнения. Но ако търсиш прецизна стрелба вече става коренно различно положението. Можеш да уцелиш само цели които виждаш. А в много случаи( по-рядко при магнум пружинната пневматика) точността на пушката превишава значително възможностите на човешкото зрение. Точно там ти трябва оптиката.
Върнете се в началото
kibo_tom
Загряващ
Загряващ

МнениеПуснато на: Вто 01 Юли, 2008 8:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Angelmr
Виждам че си доста напред с материала. Моя въпрос към теб е - имаш пушка с оптика и какво правиш с нея през свободното си време:
1.Целиш се много точно в разни мишени и като направиш примерно 20 десетки от 20 изстрела, какво удоволствие изпитваш, че имаш отличен резултат и какво после. Пак започваш да закачаш нова мишена и да търсиш отново уцелването на 10-ките. И така до безкрайност, без някаква полза.;
2. Тръгваш с пушката на разходка и си стреляш където искаш и каквото искаш - е че не била точна тук и там няма значение важно е релаксацията която придобиваш от този излет и занимавката с пушката. Поизяждаш някой суджук на гребен и бира и това е животът. Така го правя аз.
3. Търсиш професионална реализация на стрелковите си умения, ако си спортист в стрелбата и се готвиш за състезания си заслужава да отделяш повечето от времето си за тези познания.

Но аз смятам че последното не би трябвало да е определящо за животът ти който е даден веднъж и не би трябвало да се придава толкова значение на търсене на някакъв професионализъм в пневматичното оръжие. Ако ти е професия и животът ти е свързан с това и си изкарваш хляба от това, съм съгласен.
В живота има и други многоооооо по хубави работи от знанието за въздушните пушки.
Отклоних се от темата, но на въпроса дали определена оптика е добра или не(в случая за EDENBERGA) - отговорите ще бъдат многозначни. Според мен определящо е това кой с колко средства разполага и дали може да даде много пари за професионална оптика. Аз считам, че за пушки от порядъка на 200-300 лв. не си струва да даваш за оптика - 300-500. лв. Важна е целта за която я вземаш. Оттук извода е, че не си струва да се набутваш със скъпи оптики ако не я ползваш за истински цели(лов).
Това бяха само някои мои размисли и не ангажирам никого с отговор.
Върнете се в началото
Angelmr
Гост

МнениеПуснато на: Вто 01 Юли, 2008 1:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз така и не успях да схвана какво всъщност искаш да кажеш. Защо ограничаваш възможните приложения на пушката само до изброените от теб? Има много начини за стрелба. За мен това е едно приятно хоби. Начин за прекарване на някой свободен следобяд с вършене на нещо в което можеш да се усъвършенстваш, но едновременно с това е напълно неангажиращо. И да наистина има много неща по-приятни от стрелбата. И какво ще да означава това? Сещам се за още повече неща далеч по-неприятни от това хоби. Но не бих се наел да измъкна извод от този факт. Laughing
Това което се опитах да ти кажа в предния пост май не го разбра. Всяка пушка и всяка оптика си има области на приложение. Би било глупаво да очакваш една пушка да върши нещо за което не е създадена. Също така би било убидно да ползваш пушка с големи възможности за елементарен плинкинг. Подобна логика важи и за оптиките.
Върнете се в началото
piker
абсолютно начинаещ

Местожителство: Сф е краен квартал на СЗ:)

МнениеПуснато на: Вто 01 Юли, 2008 1:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

kibo_tom написа:
...Аз считам, че за пушки от порядъка на 200-300 лв. не си струва да даваш за оптика - 300-500. лв....Оттук извода е, че не си струва да се набутваш със скъпи оптики ако не я ползваш за истински цели(лов).

Така дефинираните според теб истински цели, губят смислова релевантност ако ги интерпретираме през призмата на диференцираното множество от индивидуални стрелкови интереси на всеки конкретен индивид. Аткровенно ти заявявам че за мен истинските цели са много далече от лова, който ще ме извиняваш ама за мен е чист идиотизъм. За мен истинските бъдещи цели към които се стремя - са на 80м да вкарам 20 изстрела в метален лев, а не да гърмя по фауната, 'щото то е ясно че тя фауната ще умре като стрелям по нея. По подобен начин може да се интерпретира и съждението ти за съотношението на цените оптика/пушка. Извинявай ама точно какво лошо има в това на един хаенел да му сложа сваровски бързомерец например?... Проблем?
kibo_tom
Загряващ
Загряващ

МнениеПуснато на: Сря 02 Юли, 2008 7:46 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Май много се засегнахте на тази тема. Виждам че сте доста докачливи, но не го приемайте толкова навътре. Масовият притежател на пневматично оръжие го използва за кеф, а не като вас за усъвършенстване и разбиране на такова хоби или с друго за вас значение и предназначение. Това че вие имате друго мнение от моето, си е ваше право и вие си го отстояване. Аз изразих такова мнение и защото четейки и други теми (за HATSAN, всичко за оптиките и др., виж броя на мненията и преглежданията) масовия потребител търси евтини и долу-горе сносни оптики. Това че аз или някой друг търси евтина и сносна оптика няма лошо, не само защото не ще да се набутва с много пари, но и да си начеше крастата. Това че вие разсъждавате по начина по който се изразихте в постовете ви прави чест, но това засяга професионално разбиране на нещата относно пневматичното оръжие и оптиките. Защо считате, че всички трябва да споделят вашето разбиране за съчетанието между пушка и оптика - говорим за скъпите. Все пак и тука има етажност на продуктите и задоволяване на различните потребности. Това което вие споделяте в постовете наистина е професионално и опит от вашето отношение към оръжието, плод на труд, опознаване, четене, търсене и т.н.
Demonstration
Върнете се в началото
Angelmr
Гост

МнениеПуснато на: Сря 02 Юли, 2008 11:26 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз не съм се засегнал, за теб не знам. Smile Съгласен съм с мнението че не всеки може да си позволи скъпа пушка и оптика. Много пъти съм го писал това, може би всеки път като се повдигне темата. Има и евтини оптики, които са с необходимото качество и също така с необходимите екстри за да се иползват с успех в пневматиката. Таско 4х32АО струва точно 55 лева( поне беше толкова преди може да са ги вдигнали с 5-10 лева). Таско 3-9х40Е с малко компромиси също може да се ползва( няма корекция на паралакса) и е между 50 и 60 лева. В момента стрелям перфектно с оптика купена от руския пазар в пловдив за огромната сума от 75 лева ( оптиката е таско 4-16х40АОЕ)монтирана на пушка струваща почти 900 лева. И въобще не мога да се оплача за момента от образа и, а си има всички екстри за които можеш да се сетиш. И този факт по никакъв начин не може да промени мнението ми че този единбърг за който е темата е пластмасова играчка имитираща оптика.
Върнете се в началото
Parabellum1914
Снайперист на свободна практика

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Сря 02 Юли, 2008 12:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

kibo_tom, аз пък те разбрах така- щом е пневматика, значи не бива да и се отделя внимание, време, пари и грижи като на истинско огнестрелно оръжие. Щото е пневматика! Да, ама времето на въздушните пушки от стрелбищата отдавна отмина! В момента тези дивайси в някой случай дори превъзхождат една .22LR пушка! Естествено е да ползваш КАЧЕСТВЕНА и не евтина оптика. Най-малкото си доствяш и радост на окото, освен това , че улучваш добре и както ти се иска. И да- дупченето на мишени за някои хора е голямо удоволствие. Ако не беше, едва ли щеше да съществува дисциплината "спортна стрелба" например. Удоволствието от стрелбата идва не от улучването на мишената , което е просто крайния резултат от упоритите тренировки, себепознаване, съсредоточаване и каквото искаш още- прекалено е дълго и сложно да се опише. Най- глупавото е сам да си слагаш граници. Дано не съм те засегнал.

Eddie is my name and the guns are my game!

No need to run- you'll only die tired !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger
kibo_tom
Загряващ
Загряващ

МнениеПуснато на: Сря 02 Юли, 2008 2:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И този факт по никакъв начин не може да промени мнението ми че този единбърг за който е темата е пластмасова играчка имитираща оптика.
За твое сигурно съжаление този EDENBERG който го купих е със стъклени лещи, но колко ще издържи това не знам. Лично я разглобих и се уверих в стъклото. Като качество сигурно е много нива под това което ти имаш, но на този етап мен ме задоволява в известна степен.
Относно емоцията която всеки човек изпитва от качеството на пушките и оптиките в случая е различна. Всеки притежава възможности, наклоности и т.н. които по някакъв начин се стреми да задоволява.
Жалкото е, че сте доста далече и не бихме могли да продължим разговора на скара и бира. Все пак вие сте от Пловдив и сигурно си правите сбирките.
Върнете се в началото
piker
абсолютно начинаещ

Местожителство: Сф е краен квартал на СЗ:)

МнениеПуснато на: Сря 02 Юли, 2008 2:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

е ... чакай сега... аз имах навремето един такъв еденберг, гойто след като скъса кръст замина... точно при парабелума ако се не лъжа. та тя май си беше и тя със стъклени лещи и метално тяло бе.... Shocked
Angelmr
Гост

МнениеПуснато на: Сря 02 Юли, 2008 3:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

До колкото знам половината корпус е пластмасов. Smile Иначе не това не ми харесва в оптиката. Не ми харесва това че на всички през които съм поглеждал е имало "рибешко око" и хроматична аберация. При това доста добре забележими. Не разбирам тогава защо трябва да се мъчи някой да гледа изкривен образ, като може да гледа и такъв, който не е изкривен. Нищо лично към производителите. Smile Просто такова е положението. Таско 4х32АО е на същата цена, и има с порядък по-добър образ, корекция на паралакса и милдот скала. Защо тогава да си давам парите за нещо по-лошо, като може да ги дам за нещо по-добро?
Върнете се в началото
kibo_tom
Загряващ
Загряващ

МнениеПуснато на: Чет 03 Юли, 2008 7:20 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма пластмаса по тялото, освен капачките за входа и изхода на тръбата. Тръбата и дори капачките за регулиране на вертикала и хоризонтала са алуминиеви - импрегрирани с черна каучукова боя.
Не би трябвало да правиш съждение от това което си имал и това което в момента се продава, пък както знаеш производители на една и съща марка многооооо. По отношение на паралакса и милдот скалата може и да си прав, но това е вече друга "боза".
Върнете се в началото
Angelmr
Гост

МнениеПуснато на: Чет 03 Юли, 2008 9:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Признавам не съм отварял такава оптика. По мнения на такива които са я отваряли обаче половината от вътрешните компоненти са си чиста пластмаса. Така че недей да съдиш по това от какъв материал са тръбите. Smile И да също така не знам какво в момента се продава понеже тази оптика поизчезна от магазините напоследък. Smile И да ти кажа честно никак не вярвам да са подобрили сериозно качеството без да мръднат цената. А съм поглеждал през достатъчно такива оптики, за да си изградя мнение за модела. Повярвай ми, гаден е.
За милдот скалата и корекцията на паралакса не знам защо да е друга боза. Нали ти казах коя ми е любимата оптика от ниския ценови клас? Със същите тези екстри и на същата цена като единбърга. И с много по-добър образ. Мнението ми тук се базира на повече бройки от този модел от колкото бройки единбърг съм виждал. Вярно някои бройки може и да не издържат на по-сериозен откат на пружинна пушка. Но статистически издържат много по-често от колкото играчката за която говорим в момента.

Може ли да те помоля за една лична услуга( за допълнение на статистиката). Погледни през оптиката си като поставиш пушката да е легнала стабилно. Насочи си погледа към предмет отдалечен на 40-50 метра. Кажи ми честно дали предмета се вижда по абсолютно същия начин когато е в центъра на кръста и когато е в периферията на полезрението. Не се ли вижда леко разтягане на въпросния предмет когато го погледнеш с периферната част? Също така погледни точно ръба на зрителното поле. Кажи дали не виждаш леко синеене на самия ръб. Smile
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Оптики Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 2 от 5

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети