- WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН -
УЛ. ИВАН ДЕНКОГЛУ № 7, СОФИЯ 1000 - ТЕЛЕФОН ЗА ПОРЪЧКА: 0899-15-18-15 - ОРЪЖИЕ - AIRSOFT - ЛОВ - ЛОВЕН ТУРИЗЪМ

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

40 S&W vs 357 SIG
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Боеприпаси
Предишната тема :: Следващата тема  

40S&W или 357 SIG
40SW
47%
 47%  [ 19 ]
357SIG
52%
 52%  [ 21 ]
Общо гласове : 40

Автор Съобщение
tconiotconev
Старо куче
Старо куче

Местожителство: в дън горите ....

МнениеПуснато на: Сря 14 Фев, 2007 7:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

страшен е бил
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
diver
God of War
God of War

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 14 Фев, 2007 7:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

tconiotconev написа:
страшен е бил

следващият път му кажи да проба смит в .500. Гаранция, ще остане доволенWink
Старо куче
Старо куче

МнениеПуснато на: Чет 15 Фев, 2007 7:54 am    Заглавие: Отговорете с цитат

аз и мойте подчинени сме дори с оръдие да стреляме , а някои сме го правили.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
CCCP
Тежък случай
Тежък случай

МнениеПуснато на: Нед 04 Мар, 2007 8:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

След като няма как да го спрем с милионите му празнодумия..
Моля, гласувайте тук -> http://forum.oragie.com/viewtopic.php?t=6371
Нека борим елемнта Тцонко демократично и безпардонно.
Тцонко, сам си си виновен !

Духът на победата е в нашата лампа!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tconiotconev
Старо куче
Старо куче

МнениеПуснато на: Пон 05 Мар, 2007 8:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди да си дадете отговора прочетете какво съм писал по различни теми във форума.
Върнете се в началото
Silent Warrior
Загряващ
Загряващ

Местожителство: In your imagination

МнениеПуснато на: Чет 08 Мар, 2007 2:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тествал съм патрони 40S&W Ремингтон с куршуми FMJ с пресечен връх в две нови и здрави чамови дъски всяка по 5 сантиметра - вързани една зад друга. Стрелях от 7 метра разстояние, защото най честата дистанция при престрелка с пистолети е 3 до 9 метра. Два куршума пробиха, а третия заседна в края на втората дъска. Куршумите бяха около 10 грама, стрелях с CZ 75. Ако цената не е проблем 40S&W е най добрия пистолетен калибър според мен.

Последната промяна е направена от Silent Warrior на Пет 09 Мар, 2007 12:45 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
diver
God of War
God of War

МнениеПуснато на: Чет 08 Мар, 2007 8:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Silent Warrior написа:
Тествал съм 40S&W Ремингтон изцяло облечени с конусовиден връх в две нови и здрави чамови дъски всяка по 5 сантиметра - вързани една за друга. Стрелях от 7 метра разстояние, защото най честата дистанция при престрелка с пистолети е 3 до 9 метра. Два куршума пробиха, а третия заседна в края на втората дъска. Куршумите бяха 10 грама, стрелях с CZ 75. Ако цената не е проблем 40S&W е най добрия пистолетен калибър според мен.

Я разкажи какви са тези патрони конусовидни в 40св?! Да не си пропуснал пресечен преди конус? Това че 40св е най-добрият пистолетен калибър е хубаво, че е само според теб. Инак тва там 45, 10 ауто, 357сиг живи да ги оплачеш....за нищо не стават тез калибри.....
Загряващ
Загряващ

МнениеПуснато на: Пет 09 Мар, 2007 3:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

45-ти има по малка вместимост от 40-ти
10-ауто има по-голям откат от 40-ти
357-прави по малки дупки излиза и продължава към невинните околни

Аз лично харесвам най-много 357 магнум - хидрошок за късо оръжие. Но темата е за пистолетни боеприпаси затова си казах моето скромно мнение Laughing
Върнете се в началото
diver
God of War
God of War

МнениеПуснато на: Пет 09 Мар, 2007 10:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами да и затова да виждаш да съм коментирал 357маг или 44?! Кажи сега за конусните 40-ки, че ми е важно?
Загряващ
Загряващ

МнениеПуснато на: Пет 09 Мар, 2007 12:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Пистолета CZ 75 B cal. 40S&W го продадох на един полицай. Дано никога не го използва срещу хора. Понеже ти прочетох доста от мненията във форума и разбрах, че стреляш по 1500 патрона 9х19 - средно на месец. Защо те интересуват моите патрони? Аз не те питам откъде имаш пари да изстрелваш една лекарска заплата на месец! Работил съм като охрана в Hilton Sofia за 300 лева на месец - знам английски и съм завършил икономика. Според теб дали това ме е правило щастлив? Когато ходих в НСО ми казаха, че за офицери няма места, а като сержант няма смисъл да почвам…
Ако бях в САЩ щях да работя във ФБР, а в милата ни родина без връзки забрави за подобна работа.
Върнете се в началото
diver
God of War
God of War

МнениеПуснато на: Пет 09 Мар, 2007 1:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Silent Warrior написа:
Пистолета CZ 75 B cal. 40S&W го продадох на един полицай. Дано никога не го използва срещу хора. Понеже ти прочетох доста от мненията във форума и разбрах, че стреляш по 1500 патрона 9х19 - средно на месец. Защо те интересуват моите патрони? Аз не те питам откъде имаш пари да изстрелваш една лекарска заплата на месец! Работил съм като охрана в Hilton Sofia за 300 лева на месец - знам английски и съм завършил икономика. Според теб дали това ме е правило щастлив? Когато ходих в НСО ми казаха, че за офицери няма места, а като сержант няма смисъл да почвам…
Ако бях в САЩ щях да работя във ФБР, а в милата ни родина без връзки забрави за подобна работа.

Абе момче, някакви комплекси ми се струва че избиваш. Къде видя да те питам по колко патрона стреляш или с къв пистолет или на кой си го продал, какво образование имаш и какви пари получаваш?! За това ми е средно тая. Интересува ме какви са тез конусовидни патрони в 40св, щот такива просто няма!!!! А това че си си коригирал поста не ти прави чест. Радвам се че най-накрая схвана какво питам.

Инак бачкам програмист. Ако имаш и други въпроси по повод месечното ми възнаграждение питай. С радост ще ти отговоря. Може и лично.

Да припомним ако случайно с изабравил:
Silent Warrior написа:
Тествал съм 40S&W Ремингтон изцяло облечени с конусовиден връх в

на

Silent Warrior написа:
Тествал съм патрони 40S&W Ремингтон с куршуми FMJ с пресечен връх ....
Последната промяна е направена от Silent Warrior на Пет 09 Мар, 2007 12:45 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти

Тежък случай
Тежък случай

МнениеПуснато на: Чет 29 Мар, 2007 10:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Нали знаете ози виц, дето питали свещеника " Вино или ракия ще пиеш дядо попе ?" И той казал " и бира чадо и бира.."
Та така и за калибрите. Колкото повече толкова повече-
Това последното не знам от къде го чух, дали от мечо пух или от Дайвера, ама си е верно. Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Jose
Гост

МнениеПуснато на: Съб 31 Мар, 2007 9:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

alexander80 написа:
Нали знаете ози виц, дето питали свещеника " Вино или ракия ще пиеш дядо попе ?" И той казал " и бира чадо и бира.."
Та така и за калибрите. Колкото повече толкова повече-
Това последното не знам от къде го чух, дали от мечо пух или от Дайвера, ама си е верно. Very Happy

Toчно така! Требе да има много!
Върнете се в началото
alexander80
Тежък случай
Тежък случай

МнениеПуснато на: Съб 02 Юни, 2007 7:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много съм се запалил да си взема пистолет дето само да му сменям цевите - 40 СУ и 357 зиг.
Все още не съм се ориентирал точно кой но май май залитам по Зиг Зауера.
Върнете се в началото
just_shooter
Мераклия
Мераклия

МнениеПуснато на: Нед 03 Юни, 2007 1:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

С тежка задача си се нагърбил. Laughing ....
Иначе ако аз го правя бих си взел по-скоро Р229 защото тези калибри са за носене, а не толкова за стреляне. Е в един прекрасен момент може и 9 милиметрова цев да се вземе и ще имаш оръжие за всяка ситуация......размечтах се нещо..... Mr. Green
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Боеприпаси Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети