- WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН -
УЛ. ИВАН ДЕНКОГЛУ № 7, СОФИЯ 1000 - ТЕЛЕФОН ЗА ПОРЪЧКА: 0899-15-18-15 - ОРЪЖИЕ - AIRSOFT - ЛОВ - ЛОВЕН ТУРИЗЪМ

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Стрелба с КНО след нападение от куче
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Закони и оръжие
Предишната тема :: Следващата тема  

Нападало ли Ви е куче на улицата?
Да
59%
 59%  [ 26 ]
Не
40%
 40%  [ 18 ]
Общо гласове : 44

Автор Съобщение
ikonomika
Мераклия
Мераклия

МнениеПуснато на: Пет 30 Ное, 2007 3:36 pm    Заглавие: Стрелба с КНО след нападение от куче Отговорете с цитат

Как стои въпроса със стрелбата с КНО по куче или глутница от кучета при нападение? Въпроса беше зададен в една друга тема, но никой не отговори на въпроса затова отварям нова тема. Кучешките нападения станаха често явление и искам да знам какви са последствията от стрелба по нападнало те куче.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ikonomika
Мераклия
Мераклия

МнениеПуснато на: Пет 30 Ное, 2007 4:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аха значи трябва да го оставя да ме изяде. Как не се сетих Smile

В този закон ако го приемат предполагам се има предвид трепане без да ти е направило нищо. Как така то ще те напада пък ти нищо не можеш да направиш? Не звучи логично.
Върнете се в началото
TheBoss
Полковникът
Полковникът

МнениеПуснато на: Пет 30 Ное, 2007 4:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Каква жестокост бре? Аз го гръмвам в главата и то умирга на място. Няма да мъча животинката я! Аз не съм такъв човек. А това, че се е нахвърлила върху човек с пищоль си е нейна работа. Преди време един беше отворил вратата на колата на мой колега с намерението да го измъкне навън и да "го спука от бой". Е, измъкна го, ама много трудно, щото оня е 2 без 10. Ами да е мислил предварително! Същото и с кучето.

Две неща на този свят са безкрайни - човешката глупост и
Вселената. За второто не съм съвсем сигурен. (А. Айнщайн)

"...await the right moment for one, and only one, well aimed shot..." V. Zaytzev
Върнете се в началото
ikonomika
Мераклия
Мераклия

МнениеПуснато на: Пет 30 Ное, 2007 6:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Моля да се съсредоточите върху последствията от една такава стрелба и по-точно редно ли е и има ли право човек да стреля в такъв случай? Демек ще ти вземат ли пищова след подобна стрелба с някакво обвинение за неправилно използване на КНО при положение, че няма пострадали странични лица. Оцелил си кучето и не те е сръфало. Няма пострадали. Идват ченгетата и какво става тогава? Казват ти браво, че го утрепа или пищова на земята, а сега ела да ти повдигнем обвинение защо стреляш?
Върнете се в началото
the_blade
Новак
Новак

Местожителство: stara zagora

МнениеПуснато на: Пет 30 Ное, 2007 6:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

и к'во според тоя закон ако имаш мишки в мазето или в таванско помещение, или дори у вас или пък хлебарки, или други гадинки не може да ги изтрепеш защото реално погледнато нищо не са ти направили.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger
ikonomika
Мераклия
Мераклия

МнениеПуснато на: Пет 30 Ное, 2007 6:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

the_blade написа:
и к'во според тоя закон ако имаш мишки в мазето или в таванско помещение, или дори у вас или пък хлебарки, или други гадинки не може да ги изтрепеш защото реално погледнато нищо не са ти направили.

А пишете по темата де! Стига с тия постове без смисъл!
Върнете се в началото
km
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Пет 30 Ное, 2007 7:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ок, а кое е според вас най-ефективното средство срещу улични кучета? Примерно бойният пистолет е опасен и за хората. Нунчаку или желязна тръба действат само на близки разстояния. Имам един самурайски меч, но сигурно ще ме арестуват ако ме видят да го размахвам нощем. Кво тогава...

Чудя се как никой не осъзнава че това са диви, хищни животни, които спокойно си бродят сред нас и законът ги защитава. Дето казваше Мамалев - в зоопарка решили проблема с изхранването на едрите хищници, в пет часа отваряли клетките и ги пускали между посетителите.
Върнете се в началото
diver
God of War
God of War

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет 30 Ное, 2007 8:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ам само да вметна по темата, че стрелбата по тичащо срещу теб куче не е кат стрелбата през балкона по нова година....
Мераклия
Мераклия

МнениеПуснато на: Пет 30 Ное, 2007 8:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

diver написа:
Ам само да вметна по темата, че стрелбата по тичащо срещу теб куче не е кат стрелбата през балкона по нова година....

Абе то стрелбата едва ли ще стане по време на тичане на кучето към тебе, а по скоро вече след като те доближи, а може би и захапе. Поне в случайте, в които мен са нападали излизат из невиделица и имаш максимум 10 секунди да решиш да вадиш пищов, да заредиш и да стреляш. Ако кучето тича и решиш да го стреляш в движение не е много добра идея, защото за толкова време изобщо не можеш да прецениш обстановката и дали някой човек няма да пострада след твоята стрелба.

За да се насочи темата в правилната насока нека приемем следната ситуация. Ходиш си по улицата и 4-5 псета се приближават към тебе ръмжейки, стават на 3-4 метра от тебе и леко се приближават с ръмжене. По всичко личи, че те дебнат да ти скочат. В тоя случай ако извадиш пищова и гръмнеш едно от тях, и при стрелбата няма странични пострадали какви са последствията за тебе, че си стрелял?

П.С. Един познат е имал такава реална случка даже полицай са се явнали веднага, но нищо не са му казали. Не знам дали факта, че е военен е изиграл някаква положителна роля за избягване на понататъшно развитие с органите на реда.
Върнете се в началото
TheBoss
Полковникът
Полковникът

МнениеПуснато на: Пет 30 Ное, 2007 9:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами според закона, ако те нападнат повече от един човек(т.е. поне двама) или е през нощта имаш право да употребиш оръжие. Ето ви и решението: застрелваш си псето, а като дойдат полицаите казваш: г-да, нападнаха ме 6-7 кучета, зобиколиха ме и започнаха да ръмжат и да се зъбят, извадих пистолета и стрелях в едното, което беше на 2 метра от мен. Другите избягаха изплашени от гърмежа. А сега някой да докаже, че не е било така. Или да намери кучаата за свидетели Wink

"...await the right moment for one, and only one, well aimed shot..." V. Zaytzev
Върнете се в началото
TheBoss
Полковникът
Полковникът

МнениеПуснато на: Съб 01 Дек, 2007 12:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Остави го, той е от онези "кучезащитници", които се страхуват, че ако се реши проблемът с бездомните кучета финансирането ще секне.
Колега, сам ли измисли тия витиевати думи или ги намери с чичо Гугъл? Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Или както съм си сложил в подписа на един друг форум:
Само две неща са безкрайни - човешката глупост и Вселената. Но за второто все още не съм съвсем сигурен.(Алберт Айнщаин)

Върнете се в началото
cheese
Power user
Power user

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Съб 01 Дек, 2007 12:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Соред мене е нормално човек да се защити, когато е нападнат. Колко е законно не ми се коментира.

Но нека не намесваме тук гореспоменатия закон ! Говорим за агресивни кучета в тая тема. Забележете, АГРЕСИВНИ, и, забележете - КУЧЕТА !

Тая забележка я правя специално за големите мъже, който самоотвержено и с риск за живота си се сражават със смъртоносно опасни врабчета, катерици, сойки, гълъби, гарги, лалугери, котки и прочее!

ikonomika, мъка на тоя свят има, разбира се! Мъка е да се разхождат нелекувани, или поне неглобени, разни субекти, които не просто стрелят по котки, ами с горд блясък в очите се хвалят, че си стрелят така, че да умират с дни след това. (По съвпадение същите тия не спазват елементарна безопасност на полето, ама това е друга тема).

The Boss, преди време , в една друга тема, стана дума за това как в Румъния, по времето на Чаушеску, проблемът с кучетата беше решен радикално, в добрия стар стил "рече и отсече", и какво всъщност стана след това. Ама това май точно пет души го прочетоха ... А и иска усилия да се помъчиш да разбереш чуждото мнение, да потърсиш още информация и прочее и прочее. Много по-лесно е просто да пуснеш отново латерната и да си караш със заучени фрази.
За да не е безкрайна човешката глупост, човек трябва не да развява насам-натам цитати, а да чете и да се старае да знае повече, защото това помага нещата да се разглеждат и проумяват в тяхната многоаспектност. А те са многоаспектни, колкото и да ни се иска да са чернобели, като холивудски екшън.

"Менталитет нации слегка узнается по ее ментам."
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
TheBoss
Полковникът
Полковникът

МнениеПуснато на: Съб 01 Дек, 2007 2:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, за Румъния го пусках преди време аз. Бях там и колегите ми разказаха за случая. Стана ми интересно дали може да се приложи и у нас. Е, не може. И да ти кажа ли защо? Защото народопсихологията не е друга. Онази вечер си спирам колата до едно заведение в Лозенец-елитен софийски квартал. След 3 часа докато се опитвах да си вляза в колата стъпих на едно говно. Ама не човешко, а кучешко. Самото куче не е виновно, виновен е стопанинът му. Същото е с бездомните кучета. Те са или изгонени домашни или одомашнени бездомни. Обаче последните не са прибрани в къщи, а са им построени "колибки" около входа и вместо да си извърлят остатъците им ги дават. После съответната кучка се разгонва и гледай какво става около блока. Всъщност какво ти обяснявам, ти си наясно защо има бездомни кучета. И трябва не да измислят закон, който да ги защитава, а да глобяват тези "кучезащитници". А другата причина да не се реши проблемът с бездомните кучета са самите "кучезащитни" организации. Сещаш се какво би станало, ако проблемът се реши, т.е. изчезнат почти всички бездомни помияри, а малкото останали се прибират в общинския кучкарник. Ами точно така, тези "кучезащитници" ще станат излишни и ще спрат да ги финансират(а вярвай ми финансират ги добре). Е, ти би ли се отказал от една добра месечна добавка? Не може животът на едно куче да е по-ценен от живота на един човек. Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Видя сам какво са направили с англичанката(два дена се червя и обяснявам на приятели от Англия, че това е случаен инцидент, а не ежедневие. Защото в техните вестници това пише). Държавата е сключила обществен договор със своите граждани и защитавайки кучетата за сметка на гражданите тя нарушава този договор, в който се задължава да опазва живота на самите граждани. Е, тогава да не ми се вменява вина, когато аз изземвам функциите на държавата и прочиствам фауната.

Върнете се в началото
ikonomika
Мераклия
Мераклия

МнениеПуснато на: Съб 01 Дек, 2007 3:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

cheese написа:

ikonomika, мъка на тоя свят има, разбира се! Мъка е да се разхождат нелекувани, или поне неглобени, разни субекти, които не просто стрелят по котки, ами с горд блясък в очите се хвалят, че си стрелят така, че да умират с дни след това. (По съвпадение същите тия не спазват елементарна безопасност на полето, ама това е друга тема).

Тези да си ги глобяват. Не виждам каква е връзката на темата с тези, които стрелят по животни, които не са им направили нищо. Аз попитах прост въпрос.

1. Нападат те 5 кучета
2. Стреляш, за да не те изпохапат
3. Следва ли наказание от твоята стрелба?

Това ми беше въпроса. За мен отговора е, че мога да стрелям, но за безопасността на околните е препоръчително да използвам стоп патрони, за да няма рикушети. Така и ще направя.
Върнете се в началото
Crusader
Загряващ
Загряващ

Местожителство: Белене

МнениеПуснато на: Съб 01 Дек, 2007 5:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А бе Вие луди ли сте бе? Как въобще може да седи въпроса "Човек или куче?"
Естествено че човекът е на първо място пред всички останали видове Exclamation
И ако глутница псета се канят да те оглозгат е нормално да употребиш налично оръжие /казвам го от позицията на човек хапан 3-4 пъти от кучета/.
Не изпитвам омраза към животните, още по-малко към кучетата, но ако позволим на куче да захапе човек и то остане ненаказано, то утре това ще се повтори и после пак и пак. И питам господин "потребителя", ако нахапаният е Вашето дете или Вие самият, как бихте реагирали и бихте ли ни осветлявали по отношение на умствените Ви еякулации, жалееки смъртта на няколко бездомни кучета?
За законовата страна на въпроса - не знам, но ако съм застрашен от нахапване /не дай си боже и нещо повече/ познайте дали ще ми пука какво казва закона, от друга страна категорично съм против безразборната стрелба по улиците /без значение дали е по кучета или по каквото и да било/
Личното ми мнение е че въпроса тук е както при неизбежната самоотбрана, тоест стреляш ако нямаш друг избор Exclamation
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Закони и оръжие Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 1 от 5

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети