- WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН -
УЛ. ИВАН ДЕНКОГЛУ № 7, СОФИЯ 1000 - ТЕЛЕФОН ЗА ПОРЪЧКА: 0899-15-18-15 - ОРЪЖИЕ - AIRSOFT - ЛОВ - ЛОВЕН ТУРИЗЪМ

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Стрелба с КНО след нападение от куче
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Закони и оръжие
Предишната тема :: Следващата тема  

Нападало ли Ви е куче на улицата?
Да
59%
 59%  [ 26 ]
Не
40%
 40%  [ 18 ]
Общо гласове : 44

Автор Съобщение
ikonomika
Мераклия
Мераклия

МнениеПуснато на: Съб 01 Дек, 2007 11:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тебе май те е оапала некоя зла гад Laughing Не бях писал от доста време във форума, защото темите не ме засягаха. Тези с псетата ме засягат, защото не един път са ме нападали на улицата като първия път си беше доста сериозно - над 15 кучета. Всичките бяха някакви дребни обаче. Как не ме наглозгаха тогава и аз не знам. Бая страшничко си беше като се има предвид, че бях с голи ръце срещу псетата. Сега вече съм подготвен.

Нямам нищо против животните. Имам против само срещу животните, които нападат хора. Пуснах една анкетка дали някой е нападан от куче. До момента от 14 гласували 6-ма са били нападани. Все пак живея в мирна страна. Няма нужда да трябва през нощта да се оглеждам от къде може да ми налети некоя глутница от псета. Постоянно се движа по нощите и такива нападания са си често явление.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Alien
Gun Freak
Gun Freak

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб 01 Дек, 2007 11:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Върнете се в началото
Гост

МнениеПуснато на: Нед 02 Дек, 2007 10:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ikonomika написа:
Инак анкетата върви много интересно. 14 гласували и 47% са били нападани от кучета на улицата.

Анкетата не е много коректно зададена. Аз съм от тези 56%, които не са били нападани от куче, но поне два пъти в по-скорошно време ми се е налагало да сритам някое прекалено озлобено улично куче по муцуната, защото се кани да ме нападне. А като дете ми се е налагало поне 6-7 пъти да изпълнявам сложни дефанзивни маневри за да не бъда нападнат от 2-3 овчарски кучета с тегло наполовина на сегашното ми. Една ситуация с куче не винаги завършва с нападение.
Върнете се в началото
cheese
Power user
Power user

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Нед 02 Дек, 2007 1:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

TheBoss написа:
Да, за Румъния го пусках преди време аз. Бях там и колегите ми разказаха за случая. Стана ми интересно дали може да се приложи и у нас.

Нищо не си пуснал, и нищо не си запомнил от това, което са ти разказали. Ако беше узнал наистина какво точно стана там, нямаше да се питаш толкова ентусиазирано дали това "може да се приложи у нас ". Там ефектът беше леко неприятен и неочакван. Ама така става, като се мисли на парче.

Единствената грешка на Потребител (поне аз толкова забелязвам) е, че е прекалено краен. Толкова краен, че пречи сам на собствената си теза.

diver написа:
Аз имам две немски овчарки, и никога, абсолютно никога не съм нарянявал животно. Имам и пушка но не съм ловец. Стрелбата по живинки, не ми е присъща, но ако се налага да избирам между човек и разрешителното си за оръжие, ще избера човека!

П.П. В ежедневието си за съжаление сме свидетели точно на обратното. От малки дечица с прашки, през пубери с въздухарки, до възрастни олегнали мъже тормозят и осакатяват животните.....

Diver, моите уважения за написаното! И моите съжаления, че, уви, си прав в подчертаното изречение, което съм цитирал.

"Менталитет нации слегка узнается по ее ментам."
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Crusader
Загряващ
Загряващ

Местожителство: Белене

МнениеПуснато на: Нед 02 Дек, 2007 2:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не одобрявам /категорично съм против/ безсмисленото избиване на животни /кучета/ , обаче да ми го обясни идиот с подобен просташки език, също не ми допада Exclamation
Кой си ти бе, че да даваш диагнози, колко и кави са ти познанията по психология и психиатрия, че да определяш пишещите в този форум като "ненормалници"?
Мисля че държава ни има доста по-сериозен проблем, от наличието на бездомни псета по улиците, и той е наличието на подобни /ще пропусна думата/ , хора с безсмислено крайни убеждения, хора които трябва да посетят специалист в областта на психиятрията Exclamation
Върнете се в началото
Alien
Gun Freak
Gun Freak

МнениеПуснато на: Нед 02 Дек, 2007 2:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

cheese, какво стана в Румъния?
Върнете се в началото
TheBoss
Полковникът
Полковникът

МнениеПуснато на: Нед 02 Дек, 2007 2:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

cheese написа:
...
Нищо не си пуснал, и нищо не си запомнил от това, което са ти разказали. Ако беше узнал наистина какво точно стана там, нямаше да се питаш толкова ентусиазирано дали това "може да се приложи у нас ". Там ефектът беше леко неприятен и неочакван. Ама така става, като се мисли на парче.
...

Кашкавалчо, какво съм запомнил и какво не съм едва ли можеш да знаеш. Прости ти не си АЗ. И много добре знам какво е станало и как това е изстреляло един кмет до президентския дворец. Но след като си толкова голям познавач на румънския "почин", който според теб е и неприложим у нас бъди така добър да ни просветлиш. Обясни кой, какво и кога го е извършил. Какъв е резултатът от това и дали има ефект в/у популацията.

Две неща на този свят са безкрайни - човешката глупост и
Вселената. За второто не съм съвсем сигурен. (А. Айнщайн)

"...await the right moment for one, and only one, well aimed shot..." V. Zaytzev
Върнете се в началото
cheese
Power user
Power user

МнениеПуснато на: Нед 02 Дек, 2007 2:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

В Румъния, тоест в първите (по големина) пет-шест града на Румъния уличните кучета просто ги избиха в рамките на два-три дни. Беше накъде осемдесетте, поради някакво си световно събитие. В следствие на това от канализациите излязоха и плъзнаха плъхове чиито враг внезапно изчезна. Плъховете се опитаха да ги тровят, ама изтровиха и маса птици, което, освен че е грозно като гледка по училице, на своя страна отприщи насекомската популация. Отровените птици си ги похапнаха котките и също поумряха, тоес изчезна още един враг на плъховете. Освен това освободената градска екологична ниша бе заета от кучета, които са "крайградски" и "извънградски", тоест имали контакти с диви животни, живели преди това по сметища и прочее, тоест пълни с богата гама зарази, насвикнали да се страхуват от хората, самоселекцинирали се в много по-трудна среда от градската. Последствията са лесни за проумяване. Бъзото и радикално решение в крайна сметка снесе много неприятни последствия, и братята румънци се хапаха откъм задника заради тях. Просто лесното и бързото решение не винаги е добро решение.

P.S. The Boss, прав си, не мога да знам какво знаеш, мога само да си правя изводи от приказките ти. Това е достатъчно.
Човек се учи от грешките си. Някои хора, обаче, се учат от грешките на другите. Жив и здрав !

Последната промяна е направена от cheese на Нед 02 Дек, 2007 3:05 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
TheBoss
Полковникът
Полковникът

МнениеПуснато на: Нед 02 Дек, 2007 3:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Явно говорим за различни събития. Преди 5-6 години в Букорещ тогавашният кмет е наредил да се избият за една събота и неделя всички бездомни кучета в града. Защо в почивните дни? Ами просто, тогава кучезащитниците нямат време за реакция. В понеделник са си посипали главата с пепел. "Уволнили" са "виновника" и обещали повече да не се повтаря. Не знам дали са плъзнали плъхове или са дошли кучета от селата. Но е факт, че аз бях там преди 3 години, изкарах 2 седмици из Румъния и не видях такова чудо като у нас. Не мога да твърдя, че всичко им е наред на румънците, но и тогава и сега(лятото пак ходих до Констанца и Мангалия) не срещнах бездомни кучета, камо ли глутници.

Две неща на този свят са безкрайни - човешката глупост и
Вселената. За второто не съм съвсем сигурен. (А. Айнщайн)

"...await the right moment for one, and only one, well aimed shot..." V. Zaytzev
Върнете се в началото
Alien
Gun Freak
Gun Freak

МнениеПуснато на: Нед 02 Дек, 2007 3:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Бях 84-та в Букурещ. Не съм се интересувал от фауната, но не съм виждал нито кучета, нито плъхове. Само волни мангусти...
Както и в София по това време.
Как ли се оправяхме без кучета?

Не отричам ролята на кучетата, но съм виждал доста вълни плъхове в центъра на София, въпреки доста голямата популация на помияри там.
Върнете се в началото
cheese
Power user
Power user

МнениеПуснато на: Нед 02 Дек, 2007 3:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

TheBoss написа:
Явно говорим за различни събития.

Да.

TheBoss написа:
Не знам дали са плъзнали плъхове или са дошли кучета от селата.

За това ти вярвам.

Alein, резките и радикални намеси обикновено правят бели. Общо взето нищо на тоя свят не става нито толкова бързо, нито толкова лесно, колкото ни се иска. Ако се прилага като хората, сегашното законодателство си е добре - убиване на агресивните животни и кастрация на останалите, така че хем да си стоят в екологичната ниша, хем да не се множат. Така ще изчезнат, ама не отведнъж, и системата ще има време да се нагоди към изчезването.

Върнете се в началото
Alien
Gun Freak
Gun Freak

МнениеПуснато на: Нед 02 Дек, 2007 3:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Вярно е това. Ама я кажи кой закон, в последно време, се е прилагал по предназначение и така както е бил замислен? И за кое мероприятие са били осигурени достатъчно финанси, които да не поемат по друг път?
Върнете се в началото
cheese
Power user
Power user

МнениеПуснато на: Нед 02 Дек, 2007 3:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За неприлагането законите ли са виновни, или тия, дето тлябва да ги прилагат ???? Или тия, дето не ходят да гласуват, и , благодарение на това тия, дето трябва да ги прилагат, не ги прилагат ????

Върнете се в началото
Alien
Gun Freak
Gun Freak

МнениеПуснато на: Нед 02 Дек, 2007 4:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И тук си прав.
Сега ако кажеш и как може да се промени това...
Върнете се в началото
diver
God of War
God of War

МнениеПуснато на: Нед 02 Дек, 2007 7:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Alien написа:
Бях 84-та в Букурещ. Не съм се интересувал от фауната, но не съм виждал нито кучета, нито плъхове. Само волни мангусти...
Както и в София по това време.
Как ли се оправяхме без кучета?

Не отричам ролята на кучетата, но съм виждал доста вълни плъхове в центъра на София, въпреки доста голямата популация на помияри там.

е как да видиш кат това бяха най-гладните години в братска Румъния...тогава минаващият влак му заключваха всички врати и прозорци...що ли така....
Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Закони и оръжие Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 3 от 5

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети