- WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН -
УЛ. ИВАН ДЕНКОГЛУ № 7, СОФИЯ 1000 - ТЕЛЕФОН ЗА ПОРЪЧКА: 0899-15-18-15 - ОРЪЖИЕ - AIRSOFT - ЛОВ - ЛОВЕН ТУРИЗЪМ

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Стрелба с КНО след нападение от куче
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Закони и оръжие
Предишната тема :: Следващата тема  

Нападало ли Ви е куче на улицата?
Да
59%
 59%  [ 26 ]
Не
40%
 40%  [ 18 ]
Общо гласове : 44

Автор Съобщение
diver
God of War
God of War

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед 02 Дек, 2007 7:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

TheBoss написа:
Явно говорим за различни събития. Преди 5-6 години в Букорещ тогавашният кмет е наредил да се избият за една събота и неделя всички бездомни кучета в града.

Абе за кучетата немам идея, ама скоро по дискъвъри имаше филм за гладни вълци как слизат в Букурещ да хапват от кофите с боклук...сега се чудя кое е по-гот...излизаш сутрин и пред вас хоп куче или вълк....
Полковникът
Полковникът

МнениеПуснато на: Нед 02 Дек, 2007 8:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе за вълци не знам, но в Синая ме предупредиха, че ако чуя през нощта да лаят кучетата има голяма вероятност да е дошла мечка и да рови из кофите. Е, една вечер тъкмо се съблякохме и легнахме, и кучаата се разлаяха. Ама така едно международно. И аз хоп, с камерата на балкона. Гледам нещо мърда в храстите отсреща до ресторанта. Викам си: опааааааа, фанах мечока на фокус! И седя, и чакам половин час на студа по боксерки. А кучаата си лаят. Накрая от храсталака се измъква една кучка с 3 малки кученца. После жена ми ме бъзика поне два месеца. Embarassed

Две неща на този свят са безкрайни - човешката глупост и
Вселената. За второто не съм съвсем сигурен. (А. Айнщайн)

"...await the right moment for one, and only one, well aimed shot..." V. Zaytzev
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
krras
Гърмян заек
Гърмян заек

Местожителство: Шумен

МнениеПуснато на: Нед 02 Дек, 2007 8:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Обичам кучетата и на село имам каракачанец!
От пуснатите свободно псета три са ми налетели и
са умрели! Evil or Very Mad
Вечна им памет! Twisted Evil
FEINWERKBAU Mod.65
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Tarzan
Старо куче
Старо куче

МнениеПуснато на: Пон 03 Дек, 2007 12:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз да кажа... Very Happy
Като дете, вкъщи, винаги сме имали ловни кучета - на двора и в колибка. Аз доста се занимавах с тях и понякога ме гризваха леко Mr. Green . После пък баща ми ми запалваше врата. Може би по тази причина не се страхувам от псета пък и те не ме нападат. Преди 10-11 години обаче, на централен софийски булевард си купувам вестник от един РЕП. Изведнъж отвътре се излетя пес от подобрена улична порода. Мълчаливо ме гризна за левия крак под коляното. Скъса ми дънките и тръгна неочаквано много кръв. Инстнктивно го изритах и понеже песа пак налетя изкарах пищова. Тогава имах един "Ругер 85". Заредих и убрах мекия спусък. В този момент пак от будката излязоха две бабета и нададоха вой. Едната гушна песа и го вкара вътре, другата ми увисна на ръката. Е гати ситуацията - седя аз насред София с големия пищов в дясната ръка и с пищяща бабичка на лявата, а от крака ми тече кръв. На всичкото отгоре, на около десет метра имаше кафене с външни масички и клиенти. Всички млъкнаха и ме гледат като извънземен. Почуствах се много конфузно, все едно бях без гащи. Прибирам аз машината и вадя сгъваем нож - решавам да коля псето /понякога съм много проклет Twisted Evil /. Съответно бабичките дигнаха децибелите с още две октави и сеира стана пълен. Опитвам през зъби да обясня, че щом кучето напада така, може да е бясно и трябва да му се отреже главата и да се занесе за иследване в Института по заразни и паразитни болести, който за късмет беше на 300 метра от мястото на екшъна. Бабето, което ме държеше за ръката се тръшна на тротоара и ме хвана за краката. През рев взе да се кълне, че това куче го познават и хранят редовно, че не е бясно и прочие. В крайна сметка на мен ми мина, но им обещах че ако ме хване бяс /който не се лекува впрочем/ ,ще отида и ще ги гръмна заедно с любимеца. После не съм ходил на лекар, но дънките отидоха в боклуците. Смятам, че добре направих, като не стрелях.
И един друг случай. Вървя си през парка "Заимов" късно вечер. На една пейка имаше компания младежи и един голям хубав ротвайлер, пуснат свободно. Като наближих, кучето застана срещу мен започна да показва зъбите. Аз също спрях - всяко движение в този случай може да се изтълкува като нападение или бягство от животното. Компанията явно се забавляваше със ситуацията. Единият от тях, навярно собственика, казва "май иска да се сборите...", и се хили. "Ами дай му тогава команда да напада" - викам аз и отмятам якето, така че да се види "Ругера". Бре, юнакът скокна бърже, сложи повод на кучето и го ската между дърветата. Аман от майтапчии...
Върнете се в началото
ikonomika
Мераклия
Мераклия

МнениеПуснато на: Пон 03 Дек, 2007 1:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Tarzan написа:

И един друг случай. Вървя си през парка "Заимов" късно вечер. На една пейка имаше компания младежи и един голям хубав ротвайлер, пуснат свободно. Като наближих, кучето застана срещу мен започна да показва зъбите. Аз също спрях - всяко движение в този случай може да се изтълкува като нападение или бягство от животното. Компанията явно се забавляваше със ситуацията. Единият от тях, навярно собственика, казва "май иска да се сборите...", и се хили. "Ами дай му тогава команда да напада" - викам аз и отмятам якето, така че да се види "Ругера". Бре, юнакът скокна бърже, сложи повод на кучето и го ската между дърветата. Аман от майтапчии...

Хаха ебаси майтапа е това Laughing
Върнете се в началото
Alien
Gun Freak
Gun Freak

МнениеПуснато на: Пон 03 Дек, 2007 3:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не отиде ли поне тетанус да ти направят?
И в двата случая кучетата са си направили извода, че са победители, че стопаните им са много доволни от поведението им и че трябва по-често да го правят.
И следващия път на мястото на Tarzan ще е някое неопитно (и невъоръжено) дете...
Върнете се в началото
Tarzan
Старо куче
Старо куче

МнениеПуснато на: Пон 03 Дек, 2007 4:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не съм ходил на лекар, че мразя инжекции. Тези против бяс са много болезнени и са 5 броя в корема. Преди години, баща ми го наръга едно ранено диво прасе на три места. Той отначало отказа инжекциите и докторът му вика "А, няма проблем, може и без ваксина . Само си направи един списък". "Какъв списък?" - пита баща ми. "Ами кого ще ухапеш най-напред, когато побеснееш". Тогава този черен хумор подейства.
Върнете се в началото
8mm
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Вто 04 Дек, 2007 9:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

На един приятел му се случи да бъде нападнат от куче,и докато то му ръфало крачола,за щастие на кучето Smile,минала една патрулка,спряла и отстреляли кучито на място.
Върнете се в началото
Tarzan
Старо куче
Старо куче

МнениеПуснато на: Вто 04 Дек, 2007 9:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Както се казваше в едно предаване : "Хвала на таквизи служители..."
Върнете се в началото
km
Новак
Новак

МнениеПуснато на: Нед 09 Дек, 2007 9:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А какво мислите за т.нар. "кучегони"

и малко по-сериозен модел, приличащ на тапишник

Дали има полза от тези иновации стрелящи с червен пипер.
Върнете се в началото
piker
абсолютно начинаещ

Местожителство: Сф е краен квартал на СЗ:)

МнениеПуснато на: Пон 10 Дек, 2007 8:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

аз само да вметна ей тъй по темата:
поправете ме, ама аз що си мисля че в закона изрично беше упоменато че огнестрелното оръжие за целите на самозащита се употребява само когато степента на заплахата е равна или по-голяма от тази, която съответното КНО дава като отбранителна способност на собственика... иначе казано имаш право да използваш мярката само когато имаш равно по степен или превишаващо същата въздействие. Демек ако стрелят по теб.
Бах тез огнестрелни кучета - за спрейчета или кубинки не сте ли чували?! Mr. Green

то по тая логика утре някой келеш от махалата ще ви замери с някой чакъл, я уцели, я не - ама вие ще извадите пистолета и ще му направите дупка в зелката. Сериозно - нещо адски сбъркано има тука...
hahaf
Гост

МнениеПуснато на: Пон 10 Дек, 2007 9:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен тръбо-юмручното решение е по-адекватно от употребата на КНО в случайте на нападение. НО (едно голямо но) :

1) Мен не са ме нападали кучета
2) В Бургас проблема с кучетата е решен (незнам как, но е решен)
3) Ако вече стане сериозно и усетя, че или аз или те ако имам КНО бих го използвал!

diver, го е казал по-напреде в темата, по-добре да ми вземат разрешителното, отколкото да ме оплакват!

Поздрави
Върнете се в началото
qwqwqw
Загряващ
Загряващ

Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Пон 10 Дек, 2007 10:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

piker написа:
че огнестрелното оръжие за целите на самозащита се употребява само когато степента на заплахата е равна или по-голяма от тази, която съответното КНО дава като отбранителна способност на собственика...

А какво става със случаите в които не можеш да прецениш дали ситуацията ти дава право или не ? Би ли изчакал някой да те застреля че тепърва да си вадиш оръжието , след като от ситуацията се вижда че ще стане така ?

А по темата , нека не говорим за улично куче . Дали без оръжие човек би се справил с родвайлер примерно ? Тогава заплахата не е ли по голяма от колкото обикновено улично куче ?

Hatsan 125 5.5 - Tasco 3-9*40
Ekol Voltran Jackal
Blow mini
Върнете се в началото
piker
абсолютно начинаещ

Местожителство: Сф е краен квартал на СЗ:)

МнениеПуснато на: Пон 10 Дек, 2007 11:11 am    Заглавие: Отговорете с цитат

абе аз със ротвайлер не съм се справял, ама с бултериер - съм. И както може да се досетиш се справих по единствения възможен безоръжен начин - БЕГАЙ!!! Mr. Green
не, сериозно хора - много се вживявате; то верно че на страха очите са големи ама да седнеш да ми вадиш бойно оръжие насред града само заради едното куче и едното охапване... 'начи смятай че един случаен рикушет ти стига да си провалиш целия живот... бах тия кучета чесно - спрейчето е чиста работа.
Vimpel
Advanced
Advanced

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пон 10 Дек, 2007 11:20 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Айде пак този мит...

За да използваш личното си огнестрелно оръжие НЕ Е нужно да те нападат също с огнестрелно оръжие.

Нужно е нападението да е достатъчно сериозно, независимо с какво е то.

Вярно, че всеки случай се тълкува самостоятелно, но най-важното е да оцелееш.

А за кучетата - нямам нищо против тях, никога не съм наранявал животно без причина.

Но тръгне ли да ме напада някой пес, вадя пищова и го употребявам по предназначение.

Едно добиче за малко да влезе в горния сценарии преди няколко седмици.

За щастие се размина без пострадали и от двете страни.

Smile

А преди няколко години немската овчарка на един от съседите ми ме захапа за крака съвсем тихо и безпричинно докато се разминавахме по стълбите на входа.

Кучешка работа.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    - WWW.ORAGIE.COM - ОРЪЖЕЕН И ИНТЕРНЕТ ОРЪЖЕЕН МАГАЗИН - Форуми -> Закони и оръжие Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 4 от 5

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети